Přejít na obsah

ALARMY, KOMFORTKY, OKNA - dotazy, diskuze


Dusik

Doporučené příspěvky

Když si všimneš pod schématem je jakási číselná osa a když si všimneš důkladněji, tak každý vodič má přiřazeno svoje číslo.. ta 72 znamená, že to pokračuje někde na dalším schématu kde na ose bude číslo 72.. druhá strana tedy analogicky končí obdélníčkem s číslem 38

Tyhle čísla jsou vždycky v rámci jedné skupiny schémat.. (většinou okolo 4-5 stran)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím,

 

mám menší problém. Před měsícem jsem koupil fábku 1.4 v kombiku. Šlape krásně, ale trápí mě jen jedna věc. Na autě byli měněny zámky, z jakého důvodu to nevím, a používám jako k****n dva různě klíče. Jeden od zapalování druhý klasický vystřelovák od dveří. Ale na tom mi tak nesejde, jde mi hlavně o to, že ten vystřelovák funguje jen na manuálně ale dálkově ne a dávat si na klíče další jen kvůli dálkovému ovládání? Proto sem se chtěl zeptat, jestli jde daný klíč (vystřelovák) spárovat s centrálem v autě ? Omlouvám se, snad sem to popsal dost pochopitelně. Předem všem děkuju za odpověď a případnout pomoc =)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás, mam menší problém s oknom. Včera som sa rozhodol rozobrať tapacir na zadných dverách nejak sa mi to nepodarilo komplet rozobrať len spodná časť a tam som spravil čo som mal ... zamontoval som všetko naspať a dnes som zistil že keď chcem zavrieť spomínané okno aj keď je zavreté (
napr keď zaparkujem a skúšam či sú zatvorené všetky okna) tak namiesto zavretia alebo len ťuknutia sa okno otvorý. V čom môže byť problém?

 

Je možné že tam tomu oknu niečo drie a myslí si že je tam nejaká prekážka tak sa namiesto zatvorenia otvára?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim mam dotaz je zamek s centralem dveri ridice stejne jak pro fabii tak pro octu? koukal jsem na kellynu a kody maj stejny jen fabia ma nakonci navic Q tak by me zajimalo zdali by to slo zamenit nema nekdo zkusenost? predem dekuji za odpovedi  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobry den pani,

 

potreboval by som od vas odbornu radu. mam FI classic 2004,  kupil som elektricke stahovanie prednych dveri FABIA KIT + modul ovladania okien KEETEC  M WIN. Chcel by som pouzit originalne ovladace, ale neviem ktory pin  pripojit. na ten ovladaci modul.

ovladace mam na 4 okna, ale potrebujem zapojit len dva vypinace na predne okna. mozete mi poradit prosim ako to zapojim.

central mam dorabany neorigo , auto je cista socialka, takze komfortku urcite nemam.

 

 

ak sa niekde vo forach nachadza odpoved na moju otazku, tak sa vopred ospravedlnujem. ja som nic nenasiel.

 

 

dakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám menší problém na F1 2003 se zadníma zámkama

V obou zadních dveřích jsme je měnili, asi rok po sobě (občas nezamkly, občas neodemkly) a od výměny je s nimi problém (po výměně levého to dělá levý, pravý se přidal po výměně, takže to souvisí s výměnou)

Bohužel výměna neprobíhala v mé režii, jen vím že mechanik prý říkal že tam nepasovaly zámky z Fábie, a že tam musel dát z Octy nebo Passata, což moc nechápu... Auto máme z autosalonu, do tý doby se na zámky nesáhlo, 100% byly původní. Vypuju že oba dal Vika.

Od výměny jsem zjistil, že nefunguje "lekhý zamčení" (Klasický zamčení SAFE, bliká dioda, nejde odemknout zataženim za kliku, lehký zamčení řikámtomu bez SAFE - dioda nebliká, lze odemknout zevnitř, třeba vnitřní tlačíko takhle zamyká nebo když se klíčem ve dveřích dvakrát zamkne). Když zamknu normálně, je zamčeno, ale když "lehce" tak jsou zadní dveře odemčený. Např. když se za jízdy tlačítkem zamknu tak př. dveře se zamknou a zadní zamknou a hned zase odemknou...

 

Neví někdo co s tím? Je to těmi zámky z jiného modelu? Nebo jenom nějaké nastavení nebo špatné seřízení?

Díky za odpovědi a rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to byl nějaký ichtyl.. samozřejmě je to tím, že jsou z jiného modelu.. otázka je, jestli to jde takto rozchodit.. být tebou, tak koupím zámky, co tam patří (na aukru za 500Kč/ks) a dám to dopořádku.. takhle dobastlené je to akorát napikaču...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad ti nepředělal nějaké konektory nebo tak, to by mě fakt už piclo.

 

Pokud jsi trošku zručnější, podle DP si je vyměníš sám.

 

Není to nic složitého. Mě zlobil zámek v zadních levých dveřích a byl to studený spoj na tišťáku uvnitř zámku. V servise mi chtěli vyměnit nový zámek za 4500Kč + práci.

Nakonec jsem opravil sám. A šlo to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravíčko,

 

nedaří se mi resynchronizovat ani znovu naučit DO.

 

Mám staré BKA 400 001 viz. foto.

 

post-84820-0-69324500-1378487190_thumb.j

 

Dle návodu:

 

Resynchronizace

 

  1. vložte klíč - poloha 0 : OK
  2. stiskněte obě tlačítka po dobu min. 12s, blikající led zhasne : OK
  3. uvolněte tlačítka - dioda se rozsvítí trvale : OK
  4. zapněte klíč do polohy 1 : OK (předpokládám, že jde o první polohu, kdy se zapne šťáva a rožnou se kontrolky)
  5. stiskněte libovolné tlačítko ovladače (3x po sobě po dobu minimálně 1s) - směrová světla 5x krátce bliknou tzn. řídící jednotka provedla resynch. : není OK
  6. vypněte klíč do polohy 0

Nové naučení klíče

 

  1. vložte klíč - poloha 0 : OK
  2. stiskněte obě tlačítka po dobu min. 12s, blikající led zhasne : OK
  3. uvolněte tlačítka - dioda se rozsvítí trvale : OK
  4. vytáhněte pojistku č. 31 : OK
  5. po min. 5s vložte pojistku zpět : OK
  6. do 5s zapněte klíč do polohy 1 : OK (opět předpokládám první polohu -> rožnuté kontrolky) 
  7. do 5s stiskněte libovolné tlačítko ovladače (3x po dobu min. 1s) - směrová světla jednou krátce bliknou tzn. řídící jednotka se naučila kód ovladače : není OK
  8. vypněte klíč do polohy 0

 

Nemá někdo z vás podobnou zkušenost? Nedělám špatně ten kritický krok 3x zmáčknout tlačítko po dobu 1s? Nechce to grif?

 

Díky moc za odpověď.

post-84820-0-69324500-1378487190_thumb.j

Editováno: , autor: esotery
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo kdo by měl zkušenost s tím obstarožním DO? :)

Ahoj, mám toto DO.

"stiskněte libovolné tlačítko ovladače (3x po sobě po dobu minimálně 1s) - směrová světla 5x krátce bliknou tzn. řídící jednotka provedla resynch"

 

Osobně jsem to musel mačkat více jak 3x a hodně rychle za sebou, aby se mi 5x rozblikaly směrová světla (možná to bylo slabou baterií v mém DO).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xampik: díky za odpověď. Ono celé to DO bylo nějaké podivné, druhý den mi celý den svítila dioda, tak jsem to rozebral a zjistil jsem, že byla špatně napájená baterka. Zkoušel jsem ji přepájet znova ale pořád mi to svítí. Nebyl by jsi tak hodný a nezkusil mi vyfotit, jak je tam ta baterka napájená? (obvod ze předu, ze zadu a pod nějakým úhlem). Byl bych ti velice vděčný:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud něco hledáš vždy se vyplatí použít tlačítko vpravo nahoře Hledat. Většina těchto problémů se tu již x krát řešila.

 

http://forum.skodahome.cz/topic/113647-dalkove-ovladani-origo-prislusenstvi-skoda/

 

Pokud máš vadný ovladač  zavolej si dle odkazu tady výrobci na maloobchodní prodej a pošlou ti za cenu cca něco přes 300,-Kč nový ovladač. Bude mít sice novější tvar, ale na tvoje DO půjde přizpůsobit.

 

http://aev.cz/kontakt.html

 

Pokud se nepletu ve Škoda stojí cca 2000,-

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepa007: Ahoj, předem bych chtěl poděkovat za odkazy.

 

Tvůj naskenovaný manuál už jsem projížděl, ale mám doma přímo manuál k mému (staršímu typu) DO. Bohužel jsem se nic jiného nedozvěděl. Až posléze jsem zjistil, že chyba bude pravděpodobně v ovladači DO.

 

Ten novější tvar znamená BKA 400 001 001 (se zelenými tlačítky)? Co znamená "půjde přizbůsobit"? On ten prvotní a ten novější model jsou mezi sebou kompatibilní (stejné frekvence, technologie kódování)? 

 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...