Přejít na obsah

1.9 SDI - zkušenosti, spotřeba


jiras

Doporučené příspěvky

Já ten motor mám také už skoro1 1/2 roky, je líný, pokud chceš troškku rychleji předjíždět tak se to musí vytáčet, ale pokud nechces zavodit jezdí pěkně. Dosti tahám vozík a jede pěkně. Spotřebu mám obdobnou 4.6 v zimě jezdím za 4.8. Na dálnici to trochu honím, ale pořád do 4.8. Na normální ježdění to dle mého názoru stačí. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na sdicku sa ti nema co dojebat proste to furt ide nemusis sa bat o turbo ani o nic ine je to leniva vos ale staci to a spotreba super.. nechapem preco si ludia radsej nekupovali sdicko ale radsej htp myslim ze uz sa neaku dobu sdi nevyraba ale ide urcite lepsie nez 47kw htp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na sdicku sa ti nema co dojebat proste to furt ide nemusis sa bat o turbo ani o nic ine je to leniva vos ale staci to a spotreba super.. nechapem preco si ludia radsej nekupovali sdicko ale radsej htp myslim ze uz sa neaku dobu sdi nevyraba ale ide urcite lepsie nez 47kw htp

asi proto ze naftovy auto stoji vicero ze ano ;)

ted uz to pomalu smazavajiten rozdil ale kdyz nekdo najezdi 3000 rocne koupi si radeji levnejsi HTP...zcela to chapu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Joseamigo

Mám SDi, najeto 195000 a kromě pravidelných prohlídek žádnej extra servis, všechno v pohodě, dlouhodobá spotřeba 4,5. Běžně s lehkou nohou mimo město i 4-4,2 (podle PP, takze cca +0,1 až 0,2l ve skutečnosti) Je pravda že to neni žádnej závoďák, ale jak už bylo řečeno, nemá se tam co pokazit, je to stejnej motor jako TDi (vrtání, zdvih, apod) jen je bez turba. Takže nižší pracovní teploty, tlaky apod => vyšší životnost. V Praze má SDi jeden taxikář ve VW Vento (ten samej motor jako Octa) a má na něm 750000 po městě a bez generálky!! Ten motor je podle mě stavěnej na milion km nejmíň. Ale co se týče předjíždění tak je fakt třeba ho naplánovat občas dost dopředu :) Jenže mě to nevadí, já nikam nespěchám, bo na moji ledvinu nikdo nečeká.... B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravím - do SDI asi ne - sice spotřeba je do 5l, ale záleží kolik člověk najezdí - pojistka je na to vyšší než na benzíny 1.6 - 1.8 takže chce to spočítat kde se stírá vyšší cena pojistky. Většinou SDI jsou dost bídně vybavené - také jsem o něm uvažoval a nakonec pořídil TDI 81kW - dlouhodobě 5.2l / 100km. Dá se s tím jet klidně a když člověk potřebuje předjet kamion apod. tak no problem. Je tam riziko a to turbo, ale po svezení s SDI jsem to překousl a rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ja som mal prvú octu 1.9 Sdi Ambientku a full elektrika.Čo sa týka výkonu,tak nato sa dá zvyknúť a naučiť sa s tým jazdiť.Predsa 50Kw nieje žiadny asfaltotrhač a zese až tak lenivé to nieje.Predsa to je 1896cm kubických má aj nejaký krúťák. Ale tá spotrba je natom geniálna(v pohode okolo 4.5l )Teraz mám Octu Tdi 81Kw a nie a nie sa spotrebou dostať k tomu Sdíčku.Asi mám priťažkú nohu na plyne.

Sakin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Ač vím, že se tato motorizace dělala, tak jinde než ve Feldě jsem jí neviděl, dneska jsme potkal Octavii 1,9 SDI, jelo v ní 5 lidí a měla co dělat aby z vesnice zrychlila na 90km/h.

Máte někdo tuto motorizaci, jak se chová?? :)

Já jsem v tom nikdy nejel, ale známej ze servisu tomu říká, že je to DéKáeNko. Do Kopce Tlač :) , takže na tom, že to nejede asi něco bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve felde sdi neni,je tam bez primeho vstrikovani jeste klasickej komurkac,vykon ale stejnej 47kw,u fabii a octavek je to jinak zprevodovane,tak to i celkem jede,kdyz se to rozmota,mel jsem kratkou fabii sdi,dobry,ale na pet lidi slabe,jinak nesmrtelnej motor,octavka je tezsi,ale jak rikam,je to nesmrtelne ,ale vetsinou to byly v octavkach klasiky,takze zakl.vybava,klimu jsem tam jeste nevidel,aspon u tech deseti oct sdi,co jsem videl,ve fabii jsem klimu mel a na sdi v peti lidech s klimou to nejelo,muselo se to hodne tocit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...