Přejít na obsah

Zvuk ventilátoru


ViperCZ

Doporučené příspěvky

Tak už to mam, nedalo mě to a v těch -12 co tu na severu teď vládnou jsem to rozebral. Pro toho kdo se na to chystá tak bude muset povolit celkem 5šroubů, 3 v kastlíku a 2 pod kastlíkem. Samotný motor má celkem 6 šroubu ač mě tam jeden chyběl z výroby.Po vyndání motoru byl docela čistý až na zadní část motoru, ložiska vzhledově nebyla vidět, tak jsem ty konce prostříkal olejem a profoukl kompresorem aby se olej dostal na ložiska. Po vyčištění, složení a zakrytování běží potichu je jen slyšet jak proudí vzduch, ale moc velkou výdrž tomu nedávám, vrtulka šla trochu ztuha a bylo slyšet slabé hučení zřejmě od ložisek. Výměna ložisek asi nepřipadá v úvahu jelikož by se určitě hnulo s uložením ložiska a nebylo by přesně ve středu osy. A sundání plastové vrtulky jedině se speciálním stahovákem jinak hrozí prasknutí. Takže do budoucna budu muset koupit zřejmě nový ventilátor pokud se znova ohlásí vrzání. A musím upozornit na ještě jedno pískání, pokud máte klimatizovanou přihrádku, tak to kolečko se kterým se otáčí u vnitř kastlíku, když je malinko volné tak taky píská pozor nato aby jste kvůli tomu nerozebírali větrák. Přikládám nějaké foto a video.

http://fisjir.rajce....cz/fabia_topeni

Editováno: , autor: joza221
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsem to měl rozebrané, tak jsem fotil co se dalo a fotky jsem už nepřebíral. Ale zarazilo mě kolik drátů má parrot. Jinak dnes ani vrznutí běží jak má :kol-47: Natož že jsem si nikdy na autě nic nedělal ani výměnu destiček se divým že jsem to dal dohromady a funkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Cawte,

robil som nedavno to iste, na otcovej fabii to strasne piskalo pri vsetkych rychlostiach... otvoril som to a zistil ze su uplne suche loziska. K jednemu je dobry pristup, druhy som riesil predlzovacou hadickou na spreji s olejom... odvtedy ticho a samozrejme, ze som to robil, ked bolo vonku asi -5C. Najhorsie bolo dostat naspat ventilator do toho plastu na tie 3 gumene silentbloky... skoro ma porazilo...

MAM OTAZKU: Preco sa mi pri zaradeni spiatocky zapne vnutorna cirkulacia? Ma to nejake logicke vysvetlenie? Na starej fabke bez klimy to nerobilo... Tato je uz z klimou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...