Přejít na obsah

Spotřeba palubní počítač vs skutečná


mikinek

Doporučené příspěvky

Koupil jsem Octavii I rok 98 a palubni pocitac ukazuje dobre - teplotu, cas, ale u prumerne a aktualni spotreby ukazuje velice nizky hodnoty (pise spotrebu 4,4l/100km - skutecna 7l, nebo 2,5l a skutecna cca 5l) zkratka ukazuje cca polovicni hodnoty. Poradite nekdo co s tim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nachipovane by to byt nemelo, ale kdo vi, ze? Nemam diagnosticky kabel, takze to asi nezjistim, leda ze by nekdo mel a byl by ochotny na to kouknout (za rozumny penize) z okoli Brna.

Kámošovi dělalo to samé, tak jsme vyměnily budíky a pořád stejné, nakonec to byla jednotka motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj, mám stejný problém, od koupi vozu mi udáva okamžitá a průměrná spotřeba kolem 2-3 litrů. Mezi tím sem vozidlo nechat nachipovat a hodnoty se nějak nezměnili, furt nízké. Víte už někdo přesněji jestli to je způsobené špatnou jednotkou nebo se to dá seřídit přes VAG?

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Siid: je dafaultní hodnota z výroby (nechci tvrdit, že u každého auta stejná..) nastavuje se to v toleranci 85-115 % . S tím že není podmínkou 100% = ukazuje to přesně. Je potřeba to sledovat z hlediska dlouhodobé spotřeby výpočtama a podle toho skusit přidat/ubrat co se přibližuje více číslU reálně spotřeby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj. Taky mám problém s palubákem při nastartování ukazuje 5,8 l/100 , ale podle vagu to je 0,39l/100 je to o hodně více, ale zase dlohodobá je na dvojce 5,8l/100 a reál 6.2l/100 km. Připadá mi, že mi ukazuje při nastartování stejnou hodnotu jako je na dvojce. Je to možný nebo mi odchází budíky? Díky za rady.

tdi agr 98 66kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před faceliftem to při stání neukazuje reálnou spotřebu ale bud průměrnou spoteřbu na den a nebo průměrnou dlouhodobou

reálnou okamžitou to ukazuje až facelift a značí to l/h

ad korekce: jde dělat taky jen u straších panelů

nevím jestli už od 2000 ale u 2001 (3.g) to nejde (kanál je nepřístupnej)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...