Přejít na obsah

Jaký motorový olej pro OII 1.9 TDI PD 77 kW


lišák

Doporučené příspěvky

No třeba mi auto nežere olej ( Castrol na cca 12 tis km dolití 0,6L, Shell na cca 11,5 tis km dolití 0,5, Fuchs na 14.2 tis km 0,3l atd) a hydraulické nadzvedátka nedělají takový hluk ( jako třeba u Castrolu nebo Mogulu). Já jsem už totiž pár olejů vystřídal . :kol-28:  Navíc nyní používám olej s aditivací nanočástic takže zatím třeba pocitově pozoruji lepší ochotu motoru jít do otáček, malinko se mi snížila spotřeba ( ale to neberu jako jednoznačný důkaz, je to ovlivněno mnoha faktory ), ale právě ztichly hydraulické nadzvedátka, která vydávala takový ten otřesný klapavý zvuk dieselu. Mám dojem že už jsem to tu psal, ale ten hluk se dá změřit obyčejnou aplikací na mobilu. :kol-31: Ale pokud zaplatíš brzdu a olej můžeme to vyzkoušet třeba na tvém voze. Není nic jednoduššího. Pak tomu třeba uvěříš a budeš to zde ve vlákně také doporučovat. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 kokta7

 

Teď jedu na EE Longlife 5w-40 tedy prostřední odkaz. Ona je to novinka v prodeji teprve od Února. Zatím ho mám jako testovací mám na něm jenom cca 2000km. Před tímto olejem jsem měl XF longlife první odkaz. Už tento olej byl velice dobrý. Kdyby nepřišli s EE tak bych ho dával pořád. Ale zvědavost mě dohnala vyzkoušet prostě EE novinku od firmy co za tuto technologii dostala nějakou ( nevím název ) cenu. :kol-28:  

 

A tímto uzavírám náš dialog, abych se tu pořád dokola neopakoval. Pokud budeš chtít tak mi napiš na SZ a já ti rád zdělím mé zkušenosti, postřehy nebo vyzkoušené oleje ( nemyslím to zle, ale opravdu se tu pořád opakuji ). :kol-28:

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i v Německu to lili a motor bez problémů...

I já to tak měl, ovšem jen do doby než mi jeden "pan mechanik" řekl jak to asi bude a když se kouklo na hydroštely a vačku tak to tak bylo + slušnej bordel v motoru. Takže když Castrol tak prej určitě ne 507.00 5W30 ale 505.01 5W40 po 10tkm a každejch 30tkm přidat Ceratec od Liqui Moly. Takže bych asi šel do Valvoline DuraBlend Diesel 505.01 5W40 + ten Ceratec ale to už sem radši sáhl po nano od Millerů a jak pročistím motor tak začnu používat. Btw o tom co propaguje škodovka víme jak to je, aspoň že ve sportu zůstává už 22let věrná hokeji :)

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Pokud koukáš na cenu je to jiná ale co je teď výhodná cena u oleje bude časem nevýhoda stavu motoru která bude stát sakra víc. Taky záleží jak to auto chceš dlouho provozovat, respektive v jakým je to teď stavu a kolik km s tím chceš ještě najezdit. Pro PD je i 15tkm na výměnu moc ale samozřejmě to vydrží dýl jak LL po 30tkm :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřeš značku ale parametry, klidně se drž normy 507.00 ale měň po 10tkm pokud chceš ještě tolik najezdit. Co sem viděl svůj (tam to bylo ještě relativně v pořádku), kolegův a další dva cizí PD motory (všechny bez DPF) po používání 5W30 507.00 tak sem se o to začal víc zajímat a dávám teď co sem psal víc po doporučení znalců

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych 5w-40 doporučil víc právě kvůli zvednutému výkonu. Třeba tento http://maziva.heureka.cz/total-quartz-ineo-mc3-5w-40-5l/ ,když zůsnaneme u Totalu. Jelikož v podstatě nemáš DPF tak můžeš použít normu VW505.01 jak psal šulda. Rozdíl ceny není tak závratný.

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo nechce nikoho strašit. :kol-47:  Pouze doporučujeme použít olej bez této specifikace.  :kol-28:

 

 

 

 2 foxdivemaster

 

Ve zkratce Acea C3 je jakýsi aditivační pack, který má za funkci snížení opotřebení motoru. Koukni sem je to tam pěkně vysvětleno. 

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...