Přejít na obsah

Jaký motorový olej pro OII 1.9 TDI PD 77 kW


lišák

Doporučené příspěvky

Když jsem dával 5W-30 ( jedno jaký výrobce ) tak jsem cca na 1000km 2dcl oleje doléval. U mě to bylo ale zvýšeným výkonem motoru, takže jsem přešel na 5W-40 a díky většímu tepelnému zatížení oleje, už motor žádný olej nežere.

 

 

2 LucasCZE:

 

Za podobnou cenu se dá sehnat mnohem lepší olej viz.. http://www.rommar.cz/olej-motorovy-fuchs-titan-gt1-sae-5w-40-1litr/d-94167/ 

Navíc se nemusíš bát padělků či olejů z PL. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je ten Fuchs mnohem lepsi olej nemuzu posoudit, muzu ti jedine verit. Ale rekl bych, ze pokud si u Castrolu pohlidas kvalitu (jak rikas, ne padelek, ne PL), tak tezko muzes dostat nejak spatny olej (spravna norma je samozrejmost).

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je ten Fuchs mnohem lepsi olej nemuzu posoudit, muzu ti jedine verit.

 

 

A přesně toto jsem udělal já, když jsem se to dozvěděl od lidí co do toho dělají ( a tím opravdu nemyslím prodejce ). Navíc na těch stránkách co jsem dával odkaz najdeš potvrzení mích slov. A musím se přiznat, že do té doby jsem žil také v tom, že Castrol je TOP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

kokta7

 

Rád se přiučím a dozvím něco nového. Povídej. Jsem dychtivý a nedočkavý.  :w00t1:

Jen by mě zajímalo který olej používáš ty. Millers Oils je dle tvých slov "bordel" naproti tomu lidé co dělají do olejů tvrdí naprosto opačnou věc....

 

tak nevím jestli ty nejsi trošku brepta..... :kol-47:

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

starší pán motorář, který dělal do poslední doby generálky motoru (dokud seto vyplatilo), tak mě ukazoval pár krásnych motoru i na fotkách.

1.6 75kw v OCT1, předtím to měl někdo na operační leasing, ovšem se tam lil Longlife cca 160 tisíc, pak nová majitelka přešla na 5W-40 od castrolu, po nějakch 20 000km(už neměla taková nájezd), kroužky K.O. to sice chvíli pomohlo, ale když ho znova rozdělal, tak tam byla tuna bordelu... prostě nový olej začal jinak působit... takže on i mě říkal, že je lepší držet stejnou firmu a stejnou normu...

 

těžko mužu posoudit co lejeme do aut za PHM či olej, kdo ví jestli kastrol, shell milers je vůbec kvalitní....

 

můžeš poslat nějaké recenzy nebo testy? my jsme to řešili už tady v jinym vláknu a jenom jsme breptali, protože prakticky se nedozvíš ani kde je pořádny benzín či olej... rád si nechám poradit

 

jelikož mám auto v záruce tak si kupuji ovšem kastrola, do bratrovyho leju shell 5W-30 kvuli dpf od  začátku tam je, matce třeba leju 5W-40 BP. Do firmy kupuji Kastrol/shell/bp, dodržuji co tam bylo dříve....

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jednou bych seto chtel dozvedet jakto stemi oleji doopravdy je. u PHM mam jasno sklad čepro cisterna a jede noname benzinka, omv, shell a zpet sklad čepro a pokracuje dále soukromník, benzina, noname kamarad tam jezdí mam to z první ruky par krat jsem ho i potkal na noname benzince jak stačel palivo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to se asi nedozvíme... do vy co tam leje koncern do motoru, když ho montují do auta, třebas to ani kastrol není :) první výměna po 30 000km/2 roky hruza, ideální vyměnit po 5k a pak po 15k...

 

jojo o tom sem taky slyšel, žádná novinka... Snad jenom nějaký preimovy nafty/benzíny se tahají přímo z ciziny, jinak na netu jsou i fotky.. ono používá prý Vifa,tak nevím....

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kokta7

 

Jo v pohodě. Musíme se tu trochu poškádlit, aby jsme to tu trošku osvěžily.  :kol-31:

Testy jsou drahá věc. Zveřejněné jsou jen některé a z nich stejně nic nevyčteš ( tedy jako pouhý smrtelník ). Recenze no osobně ho v autě ještě nemám ( až příští týden + měsíc zkoušky ), a moc lidí si takto drahý olej do aut nepořizuje. Raději nakoupí Castrol za 5-ti bábu nevadí mu že je to padělek a je spokojený. Mnou pořízený olej, ačkoliv má v názvu LONGLIFE, není longlife nýbrž jen na pevný servisní interval 15tis./rok.

Jistě by ti dal pan motorář za pravdu, že pokud měníš olej každý rok nebo po 10 tis.km uděláš motoru tu nejlepší službu co můžeš a shodou okolností se tato věta týká i mě. :kol-28:  Takže věřím, že to bude v pořádku. :kol-47:

 

Nicméně vyčetl jsem na olejářském fóru, že Aral je dobrý olej.

S těmi palivy je to trochu OT, ale rychle OMV má naftu MaxxmotionDiesel a ta je z Rakouska, díky její výrobě. Osobně jsem do teď tankoval na Benzině VERVU Diesel, a teď chci na proplach zkusit EO OPTIMAL Diesel ( bez biosložek ) no a samo že ho vylepším VIFEM.

 

Mimochodem ŠA leje jako prvotní olej do motorů tu značku, s kterou na dané období domluví lepší cenu. :kol-27:  

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

drahy olej? autorizák škoda si učtuje 300kč za 5W-40 a za 5W-30 LL cca 380kč  per litr:D

Já sem si kupoval Castrol edge 5W-40 A3/B4 asi litr za 200kč, taky nic levnyho.. longlife je levnější :D jinak cc- autodily padělky fakt nemají....

 

však tvuj olej nemá 507.00, tak to není ll :)

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemínil jsem zrovna tebe, ale já už jsem takové oleje viděl. Shodou okolností z PL a pár internetových obchodů s nejnižšími cenami je v klidu nabízeli.  :kol-47:

 

Já tedy nevím kde si účtují v originále ŠA 380Kč za litr LL, ale švagr před měsícem dával 650Kč za litr LL ještě mi ukazoval fakturu. To jsem myslel, že vypadnu z okna. Naštěstí to byla poslední záruční servisní prohlídka, dále ho budu zásobovat já.

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...