Přejít na obsah

Jaký motorový olej pro OII 1.9 TDI PD 77 kW


lišák

Doporučené příspěvky

však pokud tvuj motor už je např 100 000km zvykly na 5W-30, tak to fakt není dobré měnit ani za jinů značku, zůstat prostě u toho původního, to mě říkal i odborník na motory a i ostatní garážisti.. 

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne jen bude mít ten olej lepší vrstvu olejového filmu při vyšších teplotách v motoru. Proto je lepší ho dávat do aut se zvednutým výkonem. A jak kluci píšete. Ať si každý jezdí na co chce. Můj názor je proč jezdit třeba na Castrol, když za podobnou cenu můžu mít něco jiného kvalitnějšího ( dle rad olejářů ). A co si budeme pvídat, když do toho motoru naliješ olej z Lidlu tak to také bude mazat. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

základ oleje je stejny at mi nikdo nevykláda ze se vyrabí v kazdé druhé fabrice jiny olej toje jak palivo zaklad je jeden z rafinerie apk jsou aditiva které odlisují zaklad od premiové znacky jsem také za vyvrácení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

starší pán motorář, který dělal do poslední doby generálky motoru (dokud seto vyplatilo), tak mě ukazoval pár krásnych motoru i na fotkách.

1.6 75kw v OCT1, předtím to měl někdo na operační leasing, ovšem se tam lil Longlife cca 160 tisíc, pak nová majitelka přešla na 5W-40 od castrolu, po nějakch 20 000km(už neměla taková nájezd), kroužky K.O. to sice chvíli pomohlo, ale když ho znova rozdělal, tak tam byla tuna bordelu... prostě nový olej začal jinak působit... takže on i mě říkal, že je lepší držet stejnou firmu a stejnou normu...

 

těžko mužu posoudit co lejeme do aut za PHM či olej, kdo ví jestli kastrol, shell milers je vůbec kvalitní....

 

můžeš poslat nějaké recenzy nebo testy? my jsme to řešili už tady v jinym vláknu a jenom jsme breptali, protože prakticky se nedozvíš ani kde je pořádny benzín či olej... rád si nechám poradit

 

jelikož mám auto v záruce tak si kupuji ovšem kastrola, do bratrovyho leju shell 5W-30 kvuli dpf od  začátku tam je, matce třeba leju 5W-40 BP. Do firmy kupuji Kastrol/shell/bp, dodržuji co tam bylo dříve....

 

 

Kokto :kol-26:

 

měl jsem tě za celkem chytrého člověka co věcem kolem aut rozumí.

Millers oil je jedna z nejlepších značek, kam se castrol NIKDY nedostane. Castrol má podporu autorizáků, je  prodávaný tak na vývoj hezky sere. Přinejlepším ti sem tam obalí flašku jinou etiketou. Zato Millers má ambice vytvořit kvalitní olej at se prodává opravdu díky KVALITE. Castrol je neskutečnej shit oproti millers. To ti řekne každej, kdo se v olejích orientuje.

 

Budeš chtít další informace, to je dobře. Podívej se na forum oleje.cz tam tomu borci rozumí, zejména takový PITRIS. Je víkend, čas na studium budeš mít, potom tu snad nebudeš psát tyhle názory  :kol-31:

Obzvlášt MO s esterovou vazbou je aboslutně TOP.

 

PS: já bych do auta NIKDY C3 nedal.

Editováno: , autor: brc.majkl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm koukám že jsou lidi co to nedávají po lžičkách jako já. :kol-47:

 

A mohu jen potvrdit pravdivost slov brc.majkl , že na fóru oleje.cz najdeš hodně o olejích obzvláště od moderátora PITRIS a člena fóra EH1.

Odtamtud pochází má větší část znalostí o olejích. NIcméně člověk se musí učit pořád. :kol-28:

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jasný. Nejvíc mě dostává, jak si tu pochvalujete polskej castrol za 140/l jak to parádně maže apod :D

 

levnej olej proč ne, tomu motoru to stačí, ale když už např Mobil 1 0W40 new life, nebo tu 5w30 když jste blázni a měníte po 30 tis km. Dávat 5W30 na pevnej interval po 15 zbytečný, klidně tam dejte 5W40 a má lepší index při teplotním zatížení, na to pár benziňáků už zaklepala, RS konkrétne :D

 

Sniper: jj, měním po 7,5 mám lpg. Proto nesnesu do motoru žádnej shit. Teď na zimu mám 0W40 a pokud si někdo myslí, že motor má hlavu a pozná, že teď má v sobě jinou značku či místo 5W40 0W40, nechám ho u toho, nebudu s ním vůbec ztrácet čas. nejen osobní, ale i pracovní zkušenosti. Než promaže kompletně motor 10W40 v zimě při -15 nebo -20, tam už můj motor si několik sekund houpe pěkně nohama a užívá si to. Na kamarádové 1.8T O1 je najeto na lpg již 530tis, jezdí jako taxi a jedinná onvestice byla 2y spojka a turbo. Motor se mu zatím nerozsypal ;)

 

vypadá to, že Kokta zamrzl na CASTROL - FOLLOW ME :D viz: http://www.youtube.com/watch?v=A_qw5ViLJVE

Editováno: , autor: brc.majkl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shodou okolností pan Ing. Jaroslav Černý, publikoval v jednom článku, že někteří velcí výrobci ( nejmenoval záměrně, ale nám je jasné koho mínil  :kol-47: ) protěžují produkty, které sice splňují normy ( mysleno výrobců vozů ) napsané na obalech svých výrobků, ale výrobky méně známých firem je vysoce převyšují ( míněno v oblasti vlastností ), mnohdy za nižší finanční obnos. Doufám, že ten článek dohledám, je to už nějaká doba. Posléze dodám. 

 

Boby77

 

Nehledej články na internetu, kterými by jsi chtěl vyvrátit relevantnost našich slov, a zkus výše psané forum oleje.cz je tam opravdu hodně informací z této oblasti.

Nemyslím to zle a nechci zde někomu vnucovat svůj názor, nicméně musíš souhlasit, že v dnešní době je mnoho výrobků které jsou rozdílné kvality a ty lepší nemusí být automaticky dražší. :kol-47::kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boby77 ja millers nedavam, ale vim, ze je to super olej. Uc se od odborniku a znalcu problematiky. Kdyz budes chtit dacii, pujdes si pro radu sem na skodahome? Nebo se budes snazit najit forum tykajici se primo te problematiky? Zde najdes zkusenosti nejen uzivatelu, ale i odborniku a jsou tam i kluci z laborek.

Na zaver: nikomu tu nic nenutim, lejte si do motoru treba stavu ze svestek od obeda. Jen jsem rekl a za tim si stojim, ze netreba pochybovat o kvalite oleju millers ci je nejak shazovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S minulou octavii jsem najel taky 200tis ale s benzinakem + LPG. 200tis pro naftu nic neni, az najede 500tis prijd pokecat.

Muj prvni prispevek na ktery jsi reagoval bys smerovan na koktu, myslim jsem to i dostatecne nadepsal. Na castrol se jezdit da, je to uplne obyc olej kterej je dle myho jeste predrazenej. Nebavme se o oleji castrol z polska prosim i kdyz i na to ty vase chrochtavky budou jezdit. U 1.8t je problem s mazanim a karbonem, proto je treba davat hned od novoty co nejlepsi olej. Mam najeto 120tis km, 150kw a lpg. Taktez bez doplnovani oleje mezi vymenami :-)

Tak chlapy, olejum cus. Snad jsem alespon nekomu pomohl a treba se koukne na tohle forum, pokud chce pro motor jen nejlepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...