Přejít na obsah

geometrie


Host JardaB

Doporučené příspěvky

Mám ujeto asi 38 000 km a volant táhne trošičku vpravo.

Když jedu rovně volant mám na obvodu tak o 1/2 cm otočený vlevo.

Jsem objednanej na seřízení geometrie.

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou geometrií je trochu problém. Mě taky auto táhne doprava, mám najeto 48.000 km. Ve Škoda servise v Liberci chtějí za geometrii 1.500 Kč :wacko: a za obyčejnou sbíhavost 400 Kč. Jak říkám, táhne mi to doprava, tak jsem za 400Kč nechal tu sbíhavost udělat.

A rozdíl? Vůbec žádný, jen jsem o 400 Kč lehčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou geometrií je trochu problém. Mě taky auto táhne doprava, mám najeto 48.000 km. Ve Škoda servise v Liberci chtějí za geometrii 1.500 Kč :wacko: a za obyčejnou sbíhavost 400 Kč. Jak říkám, táhne mi to doprava, tak jsem za 400Kč nechal tu sbíhavost udělat.

A rozdíl? Vůbec žádný, jen jsem o 400 Kč lehčí.

reklamovat, pokial si sa s nimi dohjodol ze to zbiehavostou spravia, ak nie, hold :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou geometrií je trochu problém. Mě taky auto táhne doprava, mám najeto 48.000 km. Ve Škoda servise v Liberci chtějí za geometrii 1.500 Kč :wacko: a za obyčejnou sbíhavost 400 Kč. Jak říkám, táhne mi to doprava, tak jsem za 400Kč nechal tu sbíhavost udělat.

A rozdíl? Vůbec žádný, jen jsem o 400 Kč lehčí.

zajeť liberce do Barumu(jakoby pod ještědem), tam sem byl na geošce loni a tušim někde za 500-600,-kč, letos tam mám vplánu jet zas(až spustim auto níž ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl loni po 7000 a stálo me to 600,- se slevou jinak 820,- v autorizovaném servise. Zlepšílo se to, ale měl jsem trable s nakřívo seřízeným volantem. Šel jsem to okamžitě reklamovat. Mechanik to spravil během minuty přesazením volantu. Byl to 1-2° tak jsem ho nenutil lézt pod auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě řekli, že to bude stát 900-1100 podle toho, co tam najdou.

V knize jsem se dočetl, že se seřizuje akorát přední náprava.

Jednu pěknou díru jsem pravým kolem vzal u Českýho brodu.

Pneumatikama to neni - čekal jsem co to udělá, až přezuju na vyvážený letní - a bylo to furt stejný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie ceny mi pripadaju nejake prehnane. Vcera som sa informoval o geometrii a vraj 400,-Sk zmeranie a pokial treba nastavit tak dalsich 400,-Sk. Auto mi tiez tiahlo mierne doprava, ale pomohlo prehodit kolesa a je po probleme. Zacalo to po prezuti na letne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie ceny mi pripadaju nejake prehnane. Vcera som sa informoval o geometrii a vraj 400,-Sk zmeranie a pokial treba nastavit tak dalsich 400,-Sk. Auto mi tiez tiahlo mierne doprava, ale pomohlo prehodit kolesa a je po probleme. Zacalo to po prezuti na letne.

400 Sk stoji iba zbiehavost ... ale cela geoska okolo 1000 az 1200 Sk (laser) na predok aj zadok.

Mne tiez tiahne mierne doprava od vyroby, nabehal som uz cca 38tkm a na pneu je rozdiel 1mm, trosicku to zerie pneu, ale zatial to neriesim... Az ked zozerie pneu, teda ich zjazdim, tak pred novymi dam spravit komplet geosku.

Inac mne prehodenie zadne za predne ani zimne za letne nepomohlo, proste to stale taha doprava.

Po 38tkm zatial netreba prevazovat pneu, lebo nevibruju :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou cenou to asi tak bude. Inak ja vyvazujem vzdy aj letne aj zimne, pretoze mam len jedny plechace ;). Rodinny rozpocet nepusti :(.

no aj ja som ta uvazoval a ked som si zratal prezutie a vyvazovanie 2x do roka pri vtmene pneu, tak som to zavrhol, lebo cena plechacov sa mi vrati za 3r B)

takze ak si chces auto nechat na dlshie ako na 3r, tak sa Ti JEDNOZNACNE oplati kupit novu sadu plechacov (na zimu mozes aj pouzite ak sa nebojis)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou cenou to asi tak bude. Inak ja vyvazujem vzdy aj letne aj zimne, pretoze mam len jedny plechace ;). Rodinny rozpocet nepusti :(.

no aj ja som ta uvazoval a ked som si zratal prezutie a vyvazovanie 2x do roka pri vtmene pneu, tak som to zavrhol, lebo cena plechacov sa mi vrati za 3r B)

takze ak si chces auto nechat na dlshie ako na 3r, tak sa Ti JEDNOZNACNE oplati kupit novu sadu plechacov (na zimu mozes aj pouzite ak sa nebojis)

Skor uvazujem, ze ked zoderiem letne tak si kupim v nejakej akcii aj s diskami. Inak prezutie s vyvazenim mam za 600.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne tiez niekedy taha volant mierne do prava,ale zistil som,ze je to sklonom cesty.Tie sa vecsinou zvazuju od stredu ku kraju.Nie vsetky,ale u nas je ich dost a vtedy to taha.Isiel som vsak na letisko tam je cesta rovna a auto islo rovno ako sip. :D Tak sa s tym nezapodievam.

Inak cena geometrie (nie laser) je u nas 250Sk.A zrovnaju to tak,ze auto ide krasne rovno. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou cenou to asi tak bude. Inak ja vyvazujem vzdy aj letne aj zimne, pretoze mam len jedny plechace ;). Rodinny rozpocet nepusti :(.

no aj ja som ta uvazoval a ked som si zratal prezutie a vyvazovanie 2x do roka pri vtmene pneu, tak som to zavrhol, lebo cena plechacov sa mi vrati za 3r B)

takze ak si chces auto nechat na dlshie ako na 3r, tak sa Ti JEDNOZNACNE oplati kupit novu sadu plechacov (na zimu mozes aj pouzite ak sa nebojis)

Skor uvazujem, ze ked zoderiem letne tak si kupim v nejakej akcii aj s diskami. Inak prezutie s vyvazenim mam za 600.

kde byvaju taketo akcie?

ja prave uvazujem o kupe letnych 195/50 R15 aj s plechacmi.

Momentalne mam 165 a chcem trosku menej plavat na csete a mat stabilnejsie auto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne tiez niekedy taha volant mierne do prava,ale zistil som,ze je to sklonom cesty.Tie sa vecsinou zvazuju od stredu ku kraju.Nie vsetky,ale u nas je ich dost a vtedy to taha.Isiel som vsak na letisko tam je cesta rovna a auto islo rovno ako sip. :D Tak sa s tym nezapodievam.

Inak cena geometrie (nie laser) je u nas 250Sk.A zrovnaju to tak,ze auto ide krasne rovno. :)

to je kde u Vas?.... mozes poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kamoš bydlí v jablunkově a jel koupit pneu i s diskama na slovensko a ušetril asi 1500kč

muže tu nekdo ze slovenska dát ceny běžnych pneu a disku na fabulu :horse:

Tak to sa mi nejako nezda. :disgust: Ja osobne som kupoval letne aj zimne gumy , obe sady z Ciech a vyslo ma to podstatne lacnejsie.Tvoj kamos asi nepreluskal poriadne internet.Stravil som na nom viac ako mesiac,kym som sa odhodlal ku kupe s vedomim,ze uz lacnejsie nenajdem.A to som obehal aj skoro vsetky pneuservisy v okoli.Pre porovnanie som vybral jednu slovensku a jednu cesku stranku.Moja skusenost je taka,ze na ceskych strankach maju vecsi vyber, lepsie ceny a aj sluzby sa mi zdaju lepsie. -_- Letne gumy mi prisli za dva dni od objednania.Islo to z Prahy na vychod Slovenska a dovoz bol zdarma. :specool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou geometrií je trochu problém. Mě taky auto táhne doprava, mám najeto 48.000 km. Ve Škoda servise v Liberci chtějí za geometrii 1.500 Kč  :wacko:  a za obyčejnou sbíhavost 400 Kč. Jak říkám, táhne mi to doprava, tak jsem za 400Kč nechal tu sbíhavost udělat.

A rozdíl? Vůbec žádný, jen jsem o 400 Kč lehčí.

zajeť liberce do Barumu(jakoby pod ještědem), tam sem byl na geošce loni a tušim někde za 500-600,-kč, letos tam mám vplánu jet zas(až spustim auto níž ;) )

Do Pneumaxu jsem jezdil s bejvalým renaultem a goemtrie stále rozvných 400 Kč. Teď co mám fabuli tak jsem to chtěl mít pro svůj vnitřní klid udělané pod vlajkami u Kučery, tak asi zase hodně rychle začnu jezdit do Pneumaxu.

Vlajky evidentně nic neznamenají......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám geometrii seřízenou, stálo to 1300, bylo to i s nějakým přehazováním kol. Pravý kolo bylo znatelně nakoplý. Už to netahá. A ten kluk co mi to u Autoexner v Dolních Počernicích dělal se fakt snažil - celou dobu jsem se na to koukal a jsem zatím moc spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou cenou to asi tak bude. Inak ja vyvazujem vzdy aj letne aj zimne, pretoze mam len jedny plechace ;). Rodinny rozpocet nepusti :(.

no aj ja som ta uvazoval a ked som si zratal prezutie a vyvazovanie 2x do roka pri vtmene pneu, tak som to zavrhol, lebo cena plechacov sa mi vrati za 3r B)

takze ak si chces auto nechat na dlshie ako na 3r, tak sa Ti JEDNOZNACNE oplati kupit novu sadu plechacov (na zimu mozes aj pouzite ak sa nebojis)

Skor uvazujem, ze ked zoderiem letne tak si kupim v nejakej akcii aj s diskami. Inak prezutie s vyvazenim mam za 600.

kde byvaju taketo akcie?

ja prave uvazujem o kupe letnych 195/50 R15 aj s plechacmi.

Momentalne mam 165 a chcem trosku menej plavat na csete a mat stabilnejsie auto

Clovece, tak to ti teraz v tejto rychlosti nepoviem. Ale niekde som to videl v nejakej predajni s pneu a diskami a predpokladam, ze taketo akcie robia viaceri. Treba sa poobzerat. Tipujem ale, ze vacsinou to byva vzdy pred sezonou (ci uz zimnou, alebo letnou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fabka2004: Neviem ale ci byvaju aj akcie s plechacmi, ja som mal skor na mysli hlinikace. Len tak namatkovo som si dal stranku Mikony www.mikona.sk a aj tam maju akciu na letne + disky. Aj ked tam maju Barum a tie by som si ja asi nekupil. Ako som pisal treba sa poobzerat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...