Přejít na obsah

Brzdové kotouče a destičky - výměna


Pítr

Doporučené příspěvky

Ono taky záleží, jak ty brzdy kdo používá, každý přece jezdíme různým stylem na různých cestách a tak nelze řict obecně o třeba Zimmermanech že jsou k ničemu, když někdo napíše že zrovna mu vydržely jen 30.000km. :). Podle mě ale všechny základní typ ATE/Brembo/Zimmermann/TRW ufělají stejnou službu.

Editováno: , autor: h.vik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevim, ale osobně mě přijde jako blbost ten nátěr sundávat. Já dával kotouče ATE a ty nátěr měly, normálně jsem ho tam nechal, tam kde si sednou desky se během chvíle sjede a na ostatních místech drží právě jako ochrana proti korozi, takže podle mě je blbost ho sundávat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdný efekt na tom nátěru (prvních pár probrždění) je velmi nebezpečný. Brzdy mají velmi malý brzdný účinek (dokud je na kotouči daný antikorozní a konzervační nástřik). Proto se to očistí - odmastí - namontuje a pak probržďuje, pro správné spárování kotouče s destičkami a tím k zajištění co největší účinnosti brzd. :kol-47:

Snad ti to takto bude stačit. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

princess diky za radu..brzdovku budem menit lebo som ju menil pred dvomi rokmi tak nech je to komplet porobene...nakoniec som zobral vsetko zimmerman...ja jazdim v priemere 20km denne, niekedy ani tolko nie takze som dake sportove neriesil....ale mam otazku k tej brzdovke...pred dvomi rokmi som kupoval brzdovu kvapalinu castrol...litrove balenie. pouzil som z nej iba cast a trochu cca 400ml mi este ostalo, chcem sa spytat ci je mozne ju aj po dvoch rokoch pouzit s tym ze by so dokupil este jednu mensiu aby bolo dost alebo mam radsej kupit celu novu. diky

Editováno: , autor: pajko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

princess diky za radu..brzdovku budem menit lebo som ju menil pred dvomi rokmi tak nech je to komplet porobene...nakoniec som zobral vsetko zimmerman...ja jazdim v priemere 20km denne, niekedy ani tolko nie takze som dake sportove neriesil....ale mam otazku k tej brzdovke...pred dvomi rokmi som kupoval brzdovu kvapalinu castrol...litrove balenie. pouzil som z nej iba cast a trochu cca 400ml mi este ostalo, chcem sa spytat ci je mozne ju aj po dvoch rokoch pouzit s tym ze by so dokupil este jednu mensiu aby bolo dost alebo mam radsej kupit celu novu. diky

Kup novu brzdovu kvapalinu ved to stoji 8euro 1L-Castrol .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...