Přejít na obsah

Chiptuning - zkušenosti, rady


phill64

Doporučené příspěvky

Právě z tohoto důvodu se mi "líbí" sériový chipy od Cimbu...někdo sice tvrdí, že to je jen "nalejvač" a není schopen udělat nic na přání, což je pravda, ale zase na druhou stranu sou díky tomu ty chipy prověřený v praxi, takže vím, že ten stejný soft jezdí bez problému už v několika vozech. U chipu na míru mám strach, že nikdy nevím, co mi tam nastaví a jak se to projeví :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas se Skajou.Bohužel každý chip je trochu riziko a náprava většinou nebývá levná.Je fakt, že kluci u nás v servisu jsou proti chipování a jsou to mladí kluci, žádní páprdové.Mě osobně se chip líbí a u Cimbu bych ho bral.Zkoušel jsem poptávat úpravu mé 1.8TSI u Audi v Německu, ladí tento motor v A4 na 147 a 193 kW ale první případ je klasický chip za 1170,- Eur a druhý případ je za cca 5 700,- Eur a je to chip a větší turbo, žádné laděné anticorro svody či laděný výfuk.Je tu samozřejmě problém do jaké míry je ŘJ Škoda kombabitilní s ŘJ Audi a taky čekací doba je několik týdnů.Zatím se rozmýšlím, myslím, že to nakonec dopadne tak, že počkám na Cimbu který to udělá za 20 000,- a budu to mít u nosu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, podle mě jde o to u jakého motoru, třeba já si nedovedu představit že bych na normální ježdění vůbec nějaký chip potřeboval...

Vojin Mischicka!!! Pozor! Ty ten chip nepotřebuješ protože máš RS!!! ale my co máme chcipáky ktery nepředjedou(podle některých členů tohoto fora) ani městský autobus ten chip potřebujeme moc moc. :p

Editováno: , autor: Romariooo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojin Mischicka!!! Pozor! Ty ten chip nepotřebuješ protože máš RS!!! ale my co máme chcipáky ktery nepředjedou(podle některých členů tohoto fora) ani městský autobus ten chip potřebujeme moc moc. :p

:p

Koukal jsem na cimbu a zjistil jsem, že i TFSI jde nachipovat, na 173 kW, zajímavééé :palec2: Äle co mě překvapilo víc, že na stejný výkon se chipuje i 2.0 TDI PDF, což znamená, že u něj je mnohem větší nárůst výkonu - proč to tak je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:p

Koukal jsem na cimbu a zjistil jsem, že i TFSI jde nachipovat, na 173 kW, zajímavééé :palec2: Äle co mě překvapilo víc, že na stejný výkon se chipuje i 2.0 TDI PDF, což znamená, že u něj je mnohem větší nárůst výkonu - proč to tak je?

Možná má ten nafťák pevnější blok, nebo je naopak ten benziňák něčím hardwarově omezen, např. trysky a víc tam toho nedostane bez dalších úprav. Každopádně jsem to už říkal milionkrát a řeknu to znovu - Ty výkonový hodnoty jsou teoretické zjištěné pomocí Kpoweru a obzvláště u TDIčka nevěřím, že tolik v reálu má, naopak u TFSI myslím, že to nebude daleko od pravdy, ale těžko říct...btw. Jeden člověk říkal, že má na RS TFSI chip od Cimbu a když tam byl, tak se s ním bavil i na téma RS TDI a Cimbu říkal, že s tím není problém a už to dělal a vše OK, ale že benzínová nachipovaná RSka jede i přes papírově nižší výkon pořád o poznání líp...to je jen taková nezaručená informace, aby řeč nestála :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Kluci psal sem do firmy dieselpower jestli kdyby sme se domluvili na vetsi pocet chipovani tak jestli by umozily slevu a prisla v celku kladna odpoved-

Slevu bych videl tak 20 % z naseho ceniku.

Tedy EDC15 normální cena: 7999,- po slevě 6399,- úspora 1600,-

EDC16 normální cena 11999,- po slevě 9599,- úspora 2400,- .

Ceny jsou uvedeny bez DPH, v pripade potreby dopocitame.

tak co nemely by ste zajem treba v rijnu do toho jit ???je to jen pro diesel!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No moc pekny, ja to od nich mam 14 dni, tohle vedet, jeste bych vydrzel :) Kazdopadne nemuzu nez doporucit, znova jsem se zamiloval do svyho auta, jak ted jede. Navic skvelej pristup k zakaznikovi, zkratka jen chvalim a muj nazor je, ze tenhle clovek tomu, co dela, opravdu ROZUMI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doli: Nemeril, ale staci mi ten pocit :) Casove to konkretne u me vyslo asi na 1,5 hodiny a o tom prave mluvim - ten pristup. Slysel jsem o lidech, co jeli k Cimbu, tam jim udelal diag, vymenil jednotku, udelal diag. a nazdar s maximalni nadrazenosti, tenhle pristup by me sral. U DP fakt ochota veci resit, vysvetlit, mluvit o nich a je videt, ze ten clovek dela s rozmyslem a fakt tomu rozumi.

Jinak jen doplnim pro navstevniky tohoto tematu, ze DP dela jen diesel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...