Přejít na obsah

Chiptuning - zkušenosti, rady


phill64

Doporučené příspěvky

A pro ty co mi chtějí připomenout co turbo a setrvák?? lol tak jej vyměním, stejně na to musí dojít, alespoň na setrvák docela určitě.

Pro setrvák je spíše než-li čip nevhodné parkování se zařazeným stupněm z prudkého kopce-to u dieselu odrovná setrvák daleko pravděpodobněji nežli čip.S čipem pokud budeš jezdit rozumě se toho setrváku moc nestane.

Já ti tedy nevím jak jinak mám parkovat, nežli se zařazeným stupněm, když v mém případě jde o DSG. Setrvák připomínám pro některé no name členy, bo o hlučnějším setrváku při volnoběhu v mém autě vědí. Jinak dík za radu,ale u nás kopec široko daleko není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

No takmer všetky príspevky som prečítal a vidím že hlavne je to tu o TDi motoroch, sem tam som zazrel nejaké komenty o chipe na 1.6 MPi.. a ešte tu kolega čo ide chipovať golf 2.0 TFSi.. Tak snáď tu niekto má chipnutý motor 2.0 TFSi a hodí sem nejaký ten graf a par slov o tom ako sa mu jazdí.. ! Chlapci čo jazdia na benzín ozvite sa lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti tedy nevím jak jinak mám parkovat, nežli se zařazeným stupněm, když v mém případě jde o DSG. Setrvák připomínám pro některé no name členy, bo o hlučnějším setrváku při volnoběhu v mém autě vědí. Jinak dík za radu,ale u nás kopec široko daleko není.

Ja tedy mam jiz druhou DSG, a vzdy parkuji (jinak ani nejde vyndat klicek ze zapalovani !) v poloze "P", coz je parkovani bez se zarazeneho stupne. Jinak je v aute rucni brzda, ktera problemu se setrvacnikem jiste predejde, kopec nekopec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tedy mam jiz druhou DSG, a vzdy parkuji (jinak ani nejde vyndat klicek ze zapalovani !) v poloze "P", coz je parkovani bez se zarazeneho stupne. Jinak je v aute rucni brzda, ktera problemu se setrvacnikem jiste predejde, kopec nekopec...

Auto je ženušky, přesto se nechám poučit.Je mi jasné, že při parkování na P (jinak to ani nejde) je ve funkci blokovací mechanismus hnacích kol. Co tedy blokuje, když ne převodovku? V mírnem svahu v poloze P, bez ruční brzdy je obtížný pohyb pákou,to napovídá že spojení s převodovkou je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

urcite sem hodim vse, co budu mit, jakmile to budu mit :-)

Už sa neviem dočkať kým sa s nami podelíš :) Ja som tiež dlho premýšľal a dostal som aj ponuku na chipovanie.. Nie je to žiadna firma je to kamarátov dobrý známy ktorý to má ako hoby a robi chip na mieru.. Minimálne by som sa s ním chcel stretnúť pokecať a potom keď bude borec jak to o ňom tvrdia si to asi aj u neho nechám spraviť.. Ale ešte chcem počkať na teba čo povieš ty keď si to dáš chipnúť ! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto je ženušky, přesto se nechám poučit.Je mi jasné, že při parkování na P (jinak to ani nejde) je ve funkci blokovací mechanismus hnacích kol. Co tedy blokuje, když ne převodovku? V mírnem svahu v poloze P, bez ruční brzdy je obtížný pohyb pákou,to napovídá že spojení s převodovkou je.

trosku starsi clanek, ale snad pomuze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslim, ze je to, co jsi mel na mysli, kdyz si prectu ten puvodni prispevek.

Blokovaci mechanismus v prevodovce DSG (ci jinem automatu) je specialne urcen pro parkovani a prevodovce nijak nevadi, parkovani se zarazenym stupnem s manualni prevodovkou v kopci bez parkovaci brzdy (neni to k tomu urceno) je ale cesta do pekla k brzke vymene 2hmotnostniho setrvacniku...

Takze s DSG se by Te toto tykat nikdy nemelo, nebot auto nejde jinak nez s P zaparkovat (bez ponechani klicku v zapalovani).

Tak jsi to mel na mysli ?

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všechny CHIPáky, taky bych se rád stal jedním z Vás. Mám OII 1,9 TDI 77Kw a chtěl bych ji lehce polechtat. Nemáte někdo zkušenost s touhle firmou?? http://www.profi-chiptuning.cz/

Díky

Před chvílí jsem mluvil s někým od téhle firmy a domlouval čipování.Cena je velice nízká a to je i na pováženou.Má cestu do Klatov tak by do vzal kolem a načipoval.Ale co když se něco podělá a já poletím někam na MORAVU.Tak jsem zvolil firmu TDIChip v Berouně.To nemám daleko.Tak v sobotu načipuji a dám vědět. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před chvílí jsem mluvil s někým od téhle firmy a domlouval čipování.Cena je velice nízká a to je i na pováženou.Má cestu do Klatov tak by do vzal kolem a načipoval.Ale co když se něco podělá a já poletím někam na MORAVU.Tak jsem zvolil firmu TDIChip v Berouně.To nemám daleko.Tak v sobotu načipuji a dám vědět. :)

Právě ta cena mě také zaráží (před chvíli mi bylo řečeno, že to je pouze za úpravu motoru, bez měření před a po, to stojí další 2000kč), ale když kouknu na ty reference tak to navypadá zle. Chce to někoho kdo tam byl, není tady někdo takovej??

Editováno: , autor: jirka1022
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě ta cena mě také zaráží (před chvíli mi bylo řečeno, že to je pouze za úpravu motoru, bez měření před a po, to stojí další 2000kč), ale když kouknu na ty reference tak to navypadá zle. Chce to někoho kdo tam byl, není tady někdo takovej??

Kdyby to nebylo tak daleko.Proto zvažuji ten Beroun. http://www.tdichip.cz Ale pokud by dali záruku že přijedou kdyby se něco podělalo tak by jsem to asi zkusil.Zítra pojedou okolo tak si to ještě rozmyslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby to nebylo tak daleko.Proto zvažuji ten Beroun. http://www.tdichip.cz Ale pokud by dali záruku že přijedou kdyby se něco podělalo tak by jsem to asi zkusil.Zítra pojedou okolo tak si to ještě rozmyslím.

Tak kdybyses rozmyslel tak dej vědět. A až to budeš mít za sebou tak dej vědět taky :D A v tom Berouně je v ceně i měření na brzdě? Jo a http://www.profi-chiptuning.cz mají pobočky i jinde, nejenom v Brně. je tam i Praha, Budějovice atd. Psal mi to mailem.

Editováno: , autor: jirka1022
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kdybyses rozmyslel tak dej vědět. A až to budeš mít za sebou tak dej vědět taky :D A v tom Berouně je v ceně i měření na brzdě? Jo a http://www.profi-chiptuning.cz mají pobočky i jinde, nejenom v Brně. je tam i Praha, Budějovice atd. Psal mi to mailem.

Jestli mají pobočky to nevím ale jede z Brna čipovat do Klatov a do Strakonic.Kdyby měli pobočky tak by nejel tak daleko.Zítra mě bude kontaktovat tak uvidím.Ale asi to risknu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...