Přejít na obsah

Chiptuning - zkušenosti, rady


phill64

Doporučené příspěvky

Ono hlavně nemá cenu chipovat auto bez turba a už vůbec né motor 1.6MPI. :kol-28:  Měl jsem nachipovanou felicii a kdybych nebyl Lojza, tak peníze za chip jsem vrazil do benzínu, protože to by mělo alespoň nějaký smysl. :kol-32:

A co se Slovenštiny týká, tak je to hodně mladých lidí co nepamatují či nezažili Československo. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možno to má zmysel pri 200 koňoch a vyššie . Bolo cítiť že to je v spodných otáčkach silnejšie ale to je asi tak všetko. Hm neviem ako je to s terajšími mladými či už Slovákmi alebo Čechmi s našími jazykmi. Dôležite je že na budúce musím myslieť na to že ak si kúpim slabý motor tak pôjdem hlavou proti múru !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ten filtr jsem založil vlákno.

Každý mele něco, včetně odborného článku, který to sundava dolů.

Nakonec jsem si ho stejne pořídil, spokojenost az po pár týdnech. Ze začátku od toho člověk asi ceka příliš. Můžete si počíst.

daj sem prosím ťa link na ten článok alebo vlákno nech som múdrejší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj chtěl bych se zeptat všech co maj chip octavie 2 1,9 tdi 77kw od TDI Funa jak jsou spokojeni a na kolik si nechali chip udělat a jestli to není tajné tak kolik je to stálo? Uvažuju o tom ale zase se bojím aby netrpělo auto a já nebyl kvůli tomu pořád v servisu. Díky moc za vaše odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tdifun je jeden ze tří nejlepších v čr, možná ten nejlepší. pokud budeš mít chip jako výkonovou zálohu, kterou občas využiješ, tak auto nijak trpět nebude a vydrží stejně jako bez chipu. pokud samozřejmě budeš jezdit jako šílenec, tak už by se něco posrat mohlo.

Jedinej problém by mohl vzniknout s pojišťovnou. Při případný nehodě se teď hodně snažej aby neplatili, takže kontrolujou i rychlostní index pneu, vzorek, stav kotoučů a destiček...no a poslední dobou taky dělaj diagnostiku a hledaj jestli není auto po chipu. No a pak odmítnou platit, protože auto mělo navýšenej výkon, na kterej není vyrobený a to mohlo dost ovlivnit vznik dopravní nehody. to jen tak pro zajímavost. prostě třeba brzdy jsou 280 u 77kw, máš chip na 103 kw a tam se dává u dvoulitru 288. no a protože máš výkon jako dvoulitr a brzdy dimenzovaný pro 1,9 tak platit nebudou.

EDIT:já třeba po roce a půl uvažování o chipu půjdu do FL okty s dvoulitrem a mám to vyřešený.

Editováno: , autor: Lukáš Plachý
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho by vybruslil i prumerny pojistnik. Pojistovna by musela prokazat souvislost mezi nehodou a vykonem. Brzdy nebrzdi vykon, ale hmotnost a vykon sam o sobe neznamena zmenu stylu jizdy a tedy potrebu casteji a vice brzdit a tak nelze ani tvrdit, ze se treba brzdy unavili vice a driv. Nemluve o tom, ze ne kazda nehoda je zpusobena nedobrzdenim. Tim nerikam, ze by to pojistovna nemohla zkusit;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Taky jsme byli u Funa. Za 7tis. nám udělal chip, plus dodělal 2.mlhu, ameriku, corner a opravu teplého startu. Máme najeto cca 30tis. a paráda. Nějakých 149 koní a 335Nm. Pokud bych šel někdy ještě čipovat, pojedu zase k němu. A kluci mají pravdu, že udělat lepší brzdy je opravdu potřeba. Já mám předek 280mm a na 150koní je to slabé. Nehledě na to, že jak na tak malé brzdy nasadíš třeba nějaké pěkné 17ky, vypadá to "divně".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ak by mal niekto zaujem aj o 1,6 TDi CR tak tu je graf .Som z BA a bol som v TDi FUN cca 270km tam 270km spät a nelutujem ani jedneho centu ani kilometra navyse co som musel urobit !!! Možem potvrdit je to špička v obore a preto som tam aj išiel!!! Kto sa vyzna a pohybuje sa vtychto vodach vie prečo tam a nie inde !

Tymto chcem tiež podakovať Zdenkovi za super pracu a prijemne straveny den.Su to najlepsie investovane prachy do mojho auta.!!

Zatial som nabehal niečo cez 5000km ale možem len spomenuť spotreba dolu cca 0,4l/100km nakolko to clovek nemusi tolko vytacat a motor taha uplne inak to auto zrazu ide !!!!!Kto ma tažkeho Golfa ako ja stymto motorom tak vie očom hovorim ..teraz to je ine auto!! :kol-147:  špica! Nakoniec myslim si že samotny priebeh hovori sam za seba :)

 

Golf Variant 1,6 TDI 77kw CAYC

 

TDIFUNUPRAVAGOLF.21.7.2014-165200km.jpg?

Editováno: , autor: Fabia353ZR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...