Přejít na obsah

Škoda RAPID


djpetr

Doporučené příspěvky

Docela by mě zajímalo, když se narychlo dodělává ovládání oken vzadu, něco se šušká o jiné verzi plastů, jestli bude případ stejný jako Jetta - xenony až nějakou dobu po zahájení výroby. Plán je údajně druhý nejprodávanější model, tzn. výroba bude celosvětově asi nad 250 000ks.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyby někdo chtěl tak jsou už k mání testovací novinářské vozy ceny nejsou nic moc :(

http://www.skodaplus.cz/Search/result?&priceFrom=0&inOperationTo=0&speedometerFrom=0&mark[]=32&model[]=573&fulltext=

já též nechápu - schválně si najděte nejdražšího Rapida a porovnejte.

http://www.skodaplus...D0%26leasing%3D

Editováno: , autor: Olda Homola
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na to ze ten prvni ma vybavu elegance a reklbych ze vevitr to je hodne libivy teda krome toho svetlyho interieru tak za tiu cenu neni zas tak spatnej ;)

jinak hosi,... ste jak tatari,... proc to porad porovnavate ceny s golfem a OI to nechapu,... vzdyt OII je uplne jina dimenze a jina trida nez rapid to nechapu a hlavne to neni NOVINKA !!!!!!!

ceny spadnou, aspon ja tomu verim,... jenom to chce zachovat chladnou hlavu a nohy v teple ;)

ohledne plastu,... dost zname pravidlo zde na foru: ...... 100 lidi 100 chuti ;) .... za me ta chut na ty plasty je ;) me tak nevadeji ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proc bychom nesrovnavali, kdyz trochu lepsi Rapid stoji stejne jako prumerna Octavka ci Golf, ktere jsou pocitove uplne nekde jinde. A soucasna octavka je uplne stejna trida jako Rapid jen s jinou cilovou skupinou. A to ze je to novinka ma jako znamenat co? Ze to muze byt klidne predrazene? O zavadecich cenach jsi nikdy neslysel?

Jinak tvrde plasty bych tomu klidne odpustil. Ale nesmely by alespon na pohled vypadat jako ten nejlevnejsi cinsky sunt pripadne by nesmely chybet uplne jako u te sedacky. :) Ale samozrejme je jasne, ze i takovou (pro me) nepouzitelnou hruzu si urcite spousta lidi koupi a jeste ji bude nadsena. Kazdy ma svuj standard nekde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mě, kde máš svůj standard ty. Tzn. jakým autem jezdíš.

Pro porovnání by měla být uvedena oficiální cena. Ta OII vypadá na skladovku a na ni je 20% dolů- akce Š-A.

S 1,6TDi je na cca 540ti a v této 2,0 na 588.

Auto je prostě předražené a hotovo. Když bude mít měkčené plasty, nebude mít plasty kolem sedačky. Když bude mít plasty kolem sedačky, nebude mít elektricky ovládané sedadlo. A když bude mít elektricky ovládané sedadlo, tak bude předražené, protože v Německu jsou vyšší platy. A když budou platy stejné i u nás, tak bude konkurence o 10 000Kč levnější a auto je předražené.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela by mě zajímalo, když se narychlo dodělává ovládání oken vzadu, něco se šušká o jiné verzi plastů, jestli bude případ stejný jako Jetta - xenony až nějakou dobu po zahájení výroby. Plán je údajně druhý nejprodávanější model, tzn. výroba bude celosvětově asi nad 250 000ks.

Ty okna budou od 22KT/13.O měkčených plastech jsem taky slyšel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl na seznámení s Rapidem. První dojem velmi dobrý, auto nepůsobí jako malé a ani ta šířka není špatná. Motor 1,6 TDI je dostačující pěkně se vytáčí a spotřba dle PC v druhém modu 5 litru. Ovšem po otevření dveří jsem byl v šoku, auto za 440tis. To se nevidí snad jenom v Číně a možná Lada a Dácia. Interié působí tak lacině jako kdysi ve Favoritu, asi se škodovka vrací k retro stylu!!! I ty gumy na podlaze jsou krátký a z bot padá všechno na ten černej koberec. Působí to na mě opravdu jako favorti, jako by nám chtěla škodovka říct musíš si to doma dodělat sám, sežeň si něco z octávky, něco z fábky a třeba z rumstříka a co nenajdeš tam dožena 3D folie s karbonem. Tak takhle pánové ve 21. století asi ne!!! To jsem odsuzoval korejce, ale třeba I30 má za 400.tis. obšitou kapličku budíků kůží a barevnej displej mezi budíky.

Vyjadřuji tady svůj názor a ti co mi tady chtějí cpát , že je to auto levný pro sociály tak jedině pro slepce.Mě můj konfigurátor ukázal cenu 520tis. Tak to pro socky asi není. Jo a dle vyjádření prodejce měli téměř všichni potencionální zákazníci podobné výtky jako tady píšu já. Škodovka chce zpětnou vazbu, asi se bude ještě pilovat.

Jo a ještě jsem zapoměl na potah sedaček, tak takovou látku jsem měl ve 100 škodovce a tady v Ambiente. Jsem škodovák, ale dám se asi na VW . Už se těším na 10.11.2012 Golf VII.

Editováno: , autor: tiktak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.skodaplus.cz/Car/613277/skoda-rapid-1-6-tdi-cr-dpf-ambition?query=ord%3D6%26dir%3D0%26priceFrom%3D0%26inOperationTo%3D0%26speedometerFrom%3D0%26mark%255B0%255D%3D32%26model%255B0%255D%3D573%26fulltext%3D%26off%3D15

No opravdu levne auto. To se muze koupit jen opravdu blazen, nebo Skodovkar, ktery je zaslepen. Tak mozna -150 a dalo by so o tom alespon uvazovat, ale exterier vypada dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím ale když porovnám ceny rapidu a blbého fluence který mi za cenu 295tis nabídne litá kola, duál klimu, tempomat, elektriku v zadních oknech, loketku, radio s ovadáním na volantu tak bych vážně neměl co řešit, protože tohle rapid nenabízí ani náhodou a to nemluvím o motoru 1.6 81kw/110k a ještě 5let záruky, otázka je jestli porovnávám stejnou kategorii ale v tom si asi každý přebere to svoje a jako rozhodovat se tak bych šel i do toho rencka, navíc jak už tu bylo několikrát psáno interiér je opravdu silné kafe :D opravdu by se měli ve škodovce zamyslet kam touhle cenou tento vůz cílí ale na český trh to určitě nebude :lol::'>

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl na seznámení s Rapidem. První dojem velmi dobrý, auto nepůsobí jako malé a ani ta šířka není špatná. Motor 1,6 TDI je dostačující pěkně se vytáčí a spotřba dle PC v druhém modu 5 litru. Ovšem po otevření dveří jsem byl v šoku, auto za 440tis. To se nevidí snad jenom v Číně a možná Lada a Dácia. Interié působí tak lacině jako kdysi ve Favoritu, asi se škodovka vrací k retro stylu!!! I ty gumy na podlaze jsou krátký a z bot padá všechno na ten černej koberec. Působí to na mě opravdu jako favorti, jako by nám chtěla škodovka říct musíš si to doma dodělat sám, sežeň si něco z octávky, něco z fábky a třeba z rumstříka a co nenajdeš tam dožena 3D folie s karbonem. Tak takhle pánové ve 21. století asi ne!!! To jsem odsuzoval korejce, ale třeba I30 má za 400.tis. obšitou kapličku budíků kůží a barevnej displej mezi budíky.

Vyjadřuji tady svůj názor a ti co mi tady chtějí cpát , že je to auto levný pro sociály tak jedině pro slepce.Mě můj konfigurátor ukázal cenu 520tis. Tak to pro socky asi není. Jo a dle vyjádření prodejce měli téměř všichni potencionální zákazníci podobné výtky jako tady píšu já. Škodovka chce zpětnou vazbu, asi se bude ještě pilovat.

Jo a ještě jsem zapoměl na potah sedaček, tak takovou látku jsem měl ve 100 škodovce a tady v Ambiente. Jsem škodovák, ale dám se asi na VW . Už se těším na 10.11.2012 Golf VII.

Tak jsem taky jezdil s Rapidem jízdní projev Škodovka jsem na ni zvyklej. Mám již osmou škodovku jsem zklamanej tím vnitřkem!!! Koho chtějí oslovit když samotnej prodejce řekne, že je to hnus!!! Souhlas s tik takem. Po mnoha letech škodováctví příště zvolím VW golf VII. Za stejný prach jiná muzika!!! Ještě uvidíme co nová OIII ale kam ji vyženou cenou to nevím??? Prostě zevnitř HUJ uvnitř FUJ. Příliš moho šetřily, to si snad u koncernu VW nikdo nedovolí ani v nejzákladnější verzi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skodovka ma (bohuzel) obrovskou vyhodu, ze v Cesku porad zije mraky lidi, co si od ni klidne koupi skoro cokoliv, na co nejak sezenou penize, bez ohledu na to, jak velka hruza to je. Rapid ma v tomto navic vyhodu, ze z venku vypada (podle me) velmi dobre, takze sousedi budou zavidet. :) A to je MNOHEM dulezitejsi nez to, ze je to uvnitr jak nejaka rumunsko-indicka prisernost.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ze tam je taky materialovo otrasny interier by som prekusol keby bola aspon moznost v najvyssej vybave mat normalny - slusny interier poplatny sucasnej dobe .. hovorim pozrime sa a konkurenciu z Korei .kde boli napr kia ceed v predchadzajucej generacii a kde su dnes co sa tyka interieru ..

.. .. skoda sa vracia v case .. ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.skodaplus...t%3D%26off%3D15

No opravdu levne auto. To se muze koupit jen opravdu blazen, nebo Skodovkar, ktery je zaslepen. Tak mozna -150 a dalo by so o tom alespon uvazovat, ale exterier vypada dobre.

Ježiš za půl mega fakt hustej vnitřek :-O Brrr ty světlý plasty, když vidím ve Fabii nebo v Roomstru,tak jdou na mě mdloby.

Ano z venku Rapid slušný,ale ten vnitřek pokulhává.

V motorovým prostoru taky dejchá ostrouhanost. Pěkně podběhem za světlama je vidět nemalýma škvírama mezi krytem až na kolo a zem, teda nic moc. A cenovka ? aspoň je tam prostor na psychologický slevy , teda jestli nějaký budou.:-) Jinak cena viz. odkaz hrůza. za ty prachy by byl vymazlenej oktan :)

Editováno: , autor: senky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.skodaplus...t%3D%26off%3D15

No opravdu levne auto. To se muze koupit jen opravdu blazen, nebo Skodovkar, ktery je zaslepen. Tak mozna -150 a dalo by so o tom alespon uvazovat, ale exterier vypada dobre.

Cena je skoro o 60 000Kč nad ceníkovou cenou výbavy Elegance. Asi si chtějí pojistit, že jim tam to auto nějakou dobu zůstane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu jsem se na Rapida byl podívat a je to opravdu bída, ta cena je neakceptovatelná a ty tvrdý plasty unvitř to podrhujou. Vždyť i prastará Škoda 120 měla měkčenou přístrojovku.

Ke všemu mi dáma na place která měla na starost prezentaci Rapida řekla že v její Fabii se již dvakrát potkal motor a že je zoufalá z toho auta, protože chtěla něco spolehlivýho. Takže zde je vidět že se již nedaří vyrábět kvalitní koncernový auta a podle odborné literaury se rapidním šetřením koncernu velice zkracuje životnost dílů a někdy je to nastavený na jen tak tak přežití záruky.

Dneska byl v MF test Citroenu ve stejné kategorii jako Rapid a je bytelnější, lepší a o 50 tisíc levnější. No a Korejci se musí smát, Ceed a Hyundai i30 jsou velice vážná konkurence a v použitejch materiálech a řešení válcujou Škodovku do země. Třeba v podvozku a motorech každopádně.

Editováno: , autor: wolfspitz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Ceedu a i30ce snad ani Rapid konkurovat nemuze. Zejmena ne ve vyssich vybavach. V max. vybave jsou tihle korejci skoro luxusni auta s vybavou kterou nema Skodovka v nekterych pripadech ani v Superbu a cena je stejna jak u Rapidu, kde max vybava = hliny a parkovaci senzory. :) V podstate jedina jeho prednost je kufr a to, ze je to Skodovka.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano je to svatá pravda a jen kvalitu koncernu podtrhuje článek v Světě motorů Diesel jak kolabujou motory v celém spektru výroby škodovky. Je tam také test nového Ceedu a je tam řečeno že Kia i Huindai neznaj slovo úspora a že je vše v mimořádný kvalitě s poctivou technikou. Přito v cenách velice zajímavých.

Já jsem poslední Škodovku koupil v roce 1999- bezvadnou 1,8 T, kterou mám dodnes. Pak následovalo Mondeo combi - bezvadný a nyní Sorento suprový. Takže o Korejské produkci něco vím a jen vím že Mladá Boleslav bude mí bolení hlavy z Korejské produkce, ostatně i z dalších jako je Citröen atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...