Přejít na obsah

Tlumiče...co všechno vyměnit..???


Host aka

Doporučené příspěvky

Ahoj,

vím, že to téma tu v podobné podobě bylo, ale konkrétní a jednoznačnou odpověď jsem se nikde nedočetl. Takže by mě zajímalo, co všechno (kromě tělesa tlumiče) mám nechat vyměnit, co odchází a je třeba vyměnit a co není třeba měnit (koukal jsem, že jsou tam různá ložiska, dorazy, prachovky, pak nějaká spojovací tyčka, apod.).

Pokud to někdo sepíše a nazve svými názvy, budu moc rád. Jo, mám najeto málo přes 100tkm.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

vím, že to téma tu v podobné podobě bylo, ale konkrétní a jednoznačnou odpověď jsem se nikde nedočetl. Takže by mě zajímalo, co všechno (kromě tělesa tlumiče) mám nechat vyměnit, co odchází a je třeba vyměnit a co není třeba měnit (koukal jsem, že jsou tam různá ložiska, dorazy, prachovky, pak nějaká spojovací tyčka, apod.).

Pokud to někdo sepíše a nazve svými názvy, budu moc rád. Jo, mám najeto málo přes 100tkm.

Díky

Já mám koupený tlumiče, dorazy a prachovky. Tak jak mi tady kluci kdysi poradili. Už se mi to válí doma půl roku a stále jsem se k výměně neodhodlal, protože podle testů mám tlumiče O.K., údajně jako nové. Ale věř tomu?! Tak furt nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základ pro výměnu by měl být - tlumič, ložisko horního uložení tlumiče a pryžové lůžko horního uložení tlumiče. Ostatní se mění dle stavu a míry opotřebení příp. poškození. Toť můj názor..... U Octy určitě neuškodí zároveň vyměnit i zadní silentblok př. ramene a silentbloky stabilizátoru. Taktéž dle stavu a míry opotřebení. A nezapomeň na geometrii! :rolleyes: Stačí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jest pro přední tlumiče, pro zadní platí v podstatě totéž, jen tam odpadá ložisko, že.

:ph34r:

Ale na to zadním je přeci také to ložisko...viz. můj obrázek č. 2 (číslovka 4)... :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základ pro výměnu by měl být - tlumič, ložisko horního uložení tlumiče a pryžové lůžko horního uložení tlumiče. Ostatní se mění dle stavu a míry opotřebení příp. poškození. Toť  můj názor..... U Octy určitě neuškodí zároveň vyměnit i zadní silentblok př. ramene a silentbloky stabilizátoru. Taktéž dle stavu a míry opotřebení. A nezapomeň na geometrii! :rolleyes:  Stačí?

to pryžové lůžko je doraz?

jestli jo, tak bych měl koupit ještě ložiska. Co koštujou ty ložiska? A jaké?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to šel nafotit a toto je všecko co jsem na to koupil. Jsou to plynokapalinové.

Ty plastové chujoviny jsou Sachs. Tak jestli jsem to dobře pochopil, tak mi chybí ještě ty ložiska, je to tak? Nebo ještě něco jiného? Gumy na stabiku už mám vyměněné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo Tome, ještě by bylo dobré vyměnit vepředu to co psal Prochin, tzn. axiální ložisko a horní uložení tlumiče, vzadu je jen to uložení, ale je o to dražší....

nejlevněji tyto díly seženete v origo na www.2r.cz

Prachovky se měnit nemusí, pokud samozřejmě nejsou nějak potrhané. ty na jízdu samotnou nemají vliv, jen udržují píst tlumiče v čistotě a prodlužují tak jeho životnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...