Přejít na obsah

Nehorázná spotřeba s 2.5l - 6V - 120kw


Tomáš Husák

Doporučené příspěvky

Zdravim...toto je můj první příspěvek v životě..

Takže..mám MEGAproblém..a to se spotřebou u mýho Superba, která je 16l až 22l při svižnější jízdě (a to ne ještě naplno).....???? Co stim mam delat..??? Je tedy pravda, že kámoš s EXTRA hodně lehkou nohou ji dokáže snížit na 12l, ale i to je dle Vasich prispevku uz velmi mnoho.. Vubec to nechapu..jezdíme stim takto uz cca pul roku (a nesmejte se mi) a neustale od vsech posloucham jak na to urcite ranec slapu a ze tam mam asi nejaky problem..Ale uz mi nikdo nedokazal s jistotou rici jaky..

Predem Vam vsem diky za jakoukoliv pomoc, s pozdravem, Tomas, Pha, 25let

P.S. Mam jeste druhy problem, a to asi s jednotkou ABS (ESP), nebot se mi samocinně zapina behem jizdy ESP (rozsviti se kontrolka) a brzdi mi tak cele auto i nekolikrat behem temer kazde jizdy ...

post-35553-1272962967,1532_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milý Tomáši, Pha, 25 let,

je to asi rozbitý...

Ne teď vážně - takovou spotřebu nemám ani já s 2.8 benzínem, takže první rada zní - hoď to na VAG. Tam jistě něco vyleze i ohledně ESP. Auto určitě není OK, když se takto chová a to, že s tím jezdíš půl roku...? Na to je jediná odpověď: Asi :prc: čerpadlářku ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlasím s petikem,mám tež 2.8 V6,ale to nemám ani náhodou a to je mega žrout!!já jezdím v průměru za 11-12l/100(automat)!!vím že 2.5 se jezdí město 10-11l,komb.8l(automat)!!pro jistotu mám před sebou origo škodovácký katalog superbu a tam píšou to samé!!nepřeklepl ses,nemáš 2.8 V6??tam ta hodnota by mohla odpovídat!přemýšlím čim by to mohlo být,jako tak vysokou spotřebu fakt nevím co by mohlo způsobovat a nechci spekulovat!zkusit to hodit na diagnostiku!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže předem díky za odpovědi..

Jinak určitě jsem se nepřepsal..mam 2.5l TurboDiesel cca 180koní, rv.03 a auto je ve verzi LONG..

..původně jezdilo prý jako vládní a po vyplacení leasingu jsem jej přes známého koupil.

Každopádně se mi zdá, že bylo bourané (proto možná zlobí to ESP), ale taky pak téměř k nepoznání opravené..

Na diagnostice mi ESP nehlásí žádnou chybu a MOTOR hlásí vždy různé chyby, ale naposledy snad něco se vstřikama (taky jedna varianta proč má takovou spotřebu) a bylo mi porazeno, že by tu spotřebu mohla vyřešit výměna vstřiků z jiného motoru 2.5l (Audi či Škoda)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,ted jsem o tom psal mam ten samý problem s ESP!!!!!!!!!!!jak se mi rožne auto mi spomalí,taky to řešim. ;)

me se podobne chovala Octavka, na diagnostice se chyba vubec neobjevila... :(

uz jsem byl zoufalej, tak jsme menili ruzne dily, ktere by to mohly delat, a nakonec jsme zjistili ze to delala vaha vzduchu

proste byla uz stara (mela najeto 200000km a 6 let) a blbla, po jeji vymene ok, ESP se nerozsveci a auto jezdi bez jedineho problemu... wink.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím že je to mimo mísu, ale chroustat tolik nafty, asi bych ji raději lil do kamen :) S mojí 1,9TDI 96KW jezdim svižně, stále dálnice a dlouhodobá 6,3/100km. Aby si brala 2,5TDI min. jednou tolik normální není rozhodně. Když jedu předpisově do 130, tak jsem na 5,8/100.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me se podobne chovala Octavka, na diagnostice se chyba vubec neobjevila... :(

uz jsem byl zoufalej, tak jsme menili ruzne dily, ktere by to mohly delat, a nakonec jsme zjistili ze to delala vaha vzduchu

proste byla uz stara (mela najeto 200000km a 6 let) a blbla, po jeji vymene ok, ESP se nerozsveci a auto jezdi bez jedineho problemu... wink.gif

Hele ja to vyzkousim s tou vahou nic za to nedam,ale bojim se toho ze to ono nebude,ale uvidime.Diky moc. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

cafte... chcel som sa opytat, ci uz sa vam niekomu stalo, ze mu superb zacal z nicoho nic ovela viac zrat.. Je jasne, ze v zime auto zere viacej, preto som aj nechaval pred jazdou aj 10 minut na volnobehu aspon trosku zohriat... Teraz na jar som menil olej a akonahle sa oteplilo mi spotreba na 5. prevodovom stupni pri rychlosti asi 110km, co je cca 2400 otaciek mi auto zralo asi 5,0l. Teraz ked idem z práce a idem na rovnakych hodnotach mi auto zere 7,2l priblizne.. nevieto co sa mohlo stat? opakujem, ze olej tam bol meneny asi pred 2-3mesiacmi... Jaj a mam 2,5tdi, 114kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam aj 6, ale ta sa oplati tak pri 120km/h... a zabudol som napisat, ze pri oleji som menil aj vsetky filtre. A chalani co mate 2.5tdi, nezahrieva sa vam auto nejako dlho? v robote mame sluzobne 1,9tdi octavky a tie su zahriate zachvilku.. a moja 2,5, ked je trosku chladnejse sa na 90 stupnov nezahreje, ani po 20km jazdy.. je to normalne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

normální to není a pravděpodobně máš načnutý termostat.Pokud ano tak i to způsobuje vyšší spotřebu protože motor se nezahřeje na provozní teplotu.Jinak já dávám šestku i při 70km/h a můžu říct že spokojenost.Teď jsem jel nedávno z chaty a spotřeba se ustálila na 5,7 což bylo hodně luxusní.

To žralok: Libore tak to je pro mě novinka že i 2,5TDi v manuálu je jen s pětkou.To jsem netušil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

termostat stoji do 500kč,ale problém je s výměnou.Vzhledem k tomu že u těchto motorů je termostat schovaný až pod rozvody tak je to celkem velká rozborka.Já to zatím nechal tak.Co se týče otáček tak to opravdu nevím.Možná že podvědomě jsem to sledoval,ale neuvědomuju si to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravim taktez problem se spotrebou 2.5. 114kw 2002 automat no chip spotreba 12,1( hodne volna noha) a furt se zvetsuje podle poctu ujetych KM (cca kazdych 100km o 0,5l nahoru naposled bylo zaznamenano 11,6 a predtim 11,1 atd...) rozvody nove 2x kontrolovane diagnostika nic nehlasi muj osobni nazor vacky (cvakani a klepani pri chodu motoru v prostoru saci trubice) problem se spotrebou zacal az po rozvodech... mimo to auto je mrtve ve spodnich otackach nevim co s tim nez vlezu do skodovky a necham tam 50k za opravy chci skusit vyresit sam napada nekoho neco? budu rad za kazdou odpoved a nazor dekuji. Jeste komplet vsechny filtry + olej jak v prevodovce tak v motoru po vymene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...