Přejít na obsah

VAG-COM/VCDS/HEX CAN - kabely, sw, atd.


KRYSIMLADE

Doporučené příspěvky

On 12/21/2023 at 9:11 PM, Stefs said:

Tak mé poznatky kabel origo (v podstatě se dá sehnat origo s ARM číná 😉 )  -> ARM (ST32F429).

 

Chtel bych poridit Hex V2 kabel s ST32F429. Na Aliexpressu jsem u stejneho prodejce nasel 2 varianty. Prvni je inzerovana jako 'No Update', u druhe je 'Free Update'. Mate s tim zkusenosti, jestli je vnitrek u obou verzi stejny? Predpokladam, ze u druhe verze bude cinan poskytovat odkazy na novejsi verze, je ale skoro dvakrat drazsi, tak premyslim, jestli to ma smysl? Diky

 

Zkousel jsem se ptat primo na Ali, ale zatim nic...tak bych byl rad za nejakou zkusenost.

 

Edit: radsi jsem vzal drazsi verzi.

Editováno: , autor: martin155
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z předchozí stránky jsem nabyl dojmu že i kabel od Číňana lze povýšit na vyšší verzi vcds. Půjde to i v mém případě. Používám vcds, i loader z cd a vše funguje, ale je to 18.2. díky za názor.

IMG_20231230_172502.jpg

IMG_20231230_172436.jpg

 

 

IMG_20231230_170838.jpg

IMG_20231230_164248.jpg

IMG_20231230_164222.jpg

IMG_20231230_164158.jpg

Editováno: , autor: zwan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, rozhodol som sa kupit si kabel a doriesit vcds kvoli kodovaniu. Snad nebude problem, pracujem v oblasti IT. Mam superb 3 2020, vw touran 2014.

 

Original kabel nechcem kvoli cene, kedze ho vyuzijem len ja a obcas mozno nieco pre znamych.

 

Nasiel som tento:

 17%OFF | 2023 Really hex-v2 VAG COM 23.3 VCDS HEX V2 USB Interface FOR VW AUDI Skoda Seat Unlimited VINs German/English 1996-2023
https://a.aliexpress.com/_mLVnod6

 

Co myslite? Pripadne viete mi dat link z ali na iny overeny kabel?

Precital som si poslednych 10 stran tejto temy, ale linky na ali su uz mrtve.

 

Dakujem.

Editováno: , autor: skdh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj Jak říkám, důležité je vidět na plošňáku po rozebrání kabelu čip, který má označení ARM neboli STM32F429 tzn. tento čip jsem viděl na origo rozebrané kabelu zakoupený v autoservise. Fungovalo vše.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, neměl by někdo link na novejsi firmware ke kabelu Hex V2(chip Atmega 162) k VCDS 20.12.0, našel jsem pouze k VCDS 18... - (verze1.96). Windows 11 mě asi blokl kabel, tento jsem výše uvedený firmware obnovil přes  "VAGCOM_EEWriteLang.exe", aktualizovalo se, ale VCDS píše, ať preinsataluji, že je to zastarale, bohužel ulozto již nefunguje. diky

Editováno: , autor: novas2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel se stále nedaří zprovoznit kabel, samotný kabel po testu vše ok, po připojení do vozidla píše rozhraní nenalezeno. Zkoušel jsem i na starém PC, píše stejné viz přiložený soubor, proto se ptám má někdo zkušenost, nebo je kabel v háji, ale na starém vcds v Octavii I bez CAN funguje.

IMG_20240119_090802.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, novas2 napsal:

soubor

 

před 19 hodinami, novas2 napsal:

Bohužel se stále nedaří zprovoznit kabel, samotný kabel po testu vše ok, po připojení do vozidla píše rozhraní nenalezeno. Zkoušel jsem i na starém PC, píše stejné viz přiložený soubor, proto se ptám má někdo zkušenost, nebo je kabel v háji, ale na starém vcds v Octavii I bez CAN funguje.

IMG_20240119_090802.jpg

Vyřešeno špatný firmware, fungoval až třetí program, vše verze 1.96.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ,

teprve začínám, takže bych Vás moc chtěl požádat, zda by mi mohl někdo poslat osvědčeného prodejce na Aliexpressu tím osvědčeným kabelem Ross-Tech HEX-V2 (ARM ST32F429)? 

Děkuji. 

Jen otázka, když píše čínan, že kabel je "free update" , tak ten nový firmware do kabelu se aktualizuje automaticky či mu ho musí číňan poslat?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,

můžete mi prosím někdo poradit? Koupil jsem kabel (Ross-Tech HEX-V2 (ARM ST32F429)) na Ali a nainstaloval SW od čínana s BadraxLoader. Vše chodilo. Nyní jsem chtěl update na novou verzi, ale již s VIIPlusLoader, ale ten mi zahlásil, že Nelegální zařízení, zařízení bude blokováno. Má s tím někdo zkušenost? 

díky za rady

Editováno: , autor: 27lukas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 7. 2010 na 22:20, ex-r napsal:

Koupil jsem si čínskou verzi VAG-COM 908 vše jsem co popisuješ výše jsem si nastavil a ještě i více na dvou Oktávkách i na Audi pak mi vytuhl soft a udělal jsem update a to byla chyba kabel se podle všeho zablokoval a už ze softem ani tím původním nekomunikuje. Než jsem udělal ten uprate tak vše šlapalo bez problémů.

Pokud někdo dokáže poradit jestli se ten kabel dá vrátit do původního funkčního stavu tak budu rád za každý tip.

stiahni si B03 repair Tool da kabel do povodneho stavu,nech sa dary

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 21. 2. 2024 na 16:31, mirasf napsal:

Já zakoupili tento v Listopadu 2023 a prodejce stále inzeruje a i reaguje na zprávy. Cena je do 2000,- s poštou a za 5 dní jsem to měl doma...

No vidíš a funguje ti všechno v pořádku? Respektive počítám, že ano takže jsi udělal správný kup správného origo kabelu za normální peníz.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím vás.

Super návod na inštaláciu na predošlej stránke ale ja som sa zasekol do chvíle, keď som mal pripojiť kábel.

 

Mám ešte jeden kábel ( STM32F405VGT6 ARM.) s verziou 22. ale potreboval by som to dať na ver. 23.ale v CZ  Bolo by to možne?

 

20240322_135852.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...