Přejít na obsah

VAG-COM/VCDS/HEX CAN - kabely, sw, atd.


KRYSIMLADE

Doporučené příspěvky

Který klon koupit?

  1. atmega162
  2. stm32F405
  3. STM32F405VGT6 
  4. STM32F415

případně ten originál co má limit na 3 auta? Ale příjde mě 200usd dost na takové to domácí žvýkání, nicméně dražší klon stojí 80usd a tam už je právě dost otázka jestli nevzít origo.

Editováno: , autor: evlo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten repas je jednička.
Tady má https://www.pc-autodiagnostika.cz/zbozi/vcds-standard-3-vin za 6700, to mě příjde lepší koupit od výrobce za 4500 :D

 

Klony jedničky stojí 30, ne 100.

 

Podle google má originál V2 STM32F405 VGT6.

 

Ale je dobrá otázka jestli potřebuji V2 nyní. S v1 udělám na starém autě vše, že? A nová auta od VAG nemám.

 

Mimo alík se dají klony s STM32F405 dají najít od 60 s poštou.

Editováno: , autor: evlo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

V Číně za levno koupili s množstevní cenou a tu prodavaj s přirážkou...

 

Pokud nemáš problém si připlatit tak je fajn, že jseš krytej obchodním zákonnikem v případě nějakého problému, navíc nemusíš čekat než ti to od Číňana připluje.

 

Pokud hlediš na cenu dá se sehnat levnější ale bez výše zmíněných výhod.

 

Pokud se výroba klonů kabelu časem nějak nezměnila tak lze preflashovanim updatovat i starší kabel....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
V 20. 11. 2022 na 11:32, Černohorák napsal:

Mám případně i 22.9 ;-)

 

Můžu na kabel ATMEGA162+16V8+FT232RQ použít nějakou novější českou verzi VCDS s Loaderem, nebo jsem omezen jen na tu, která byla na CD (20.4.2)?
Budu rád za nějaký návod, nebo odkaz jak připadně novější verzi rozchodit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 12. 2022 na 15:31, Fugazzi napsal:

 

Můžu na kabel ATMEGA162+16V8+FT232RQ použít nějakou novější českou verzi VCDS s Loaderem, nebo jsem omezen jen na tu, která byla na CD (20.4.2)?
Budu rád za nějaký návod, nebo odkaz jak připadně novější verzi rozchodit. :)

Z mé zkušenosti by to neměl být problém, avšak u čínských klonů je to vždycky sázka do loterie a je dobrý mí připravené záložní řešení :) některé kabely jsou odemčené pro přepis FW, takže i kdyby se aktualizoval, tak to jde vrátit zpět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdaar. Prosím o radu, je niekde postup ako inštalovať VCDS + loader ?

STM32F405 - VCDS_CZ-21.30 + VIIPlusLoader 08.021.13

nainštalujem oba, spustím loader , spustit VCDS a obrazovka vid foto. Treba pripojit kabel do USB notebooku a potom spustit loader, alebo sa má VCDS spustit aj bez kábla ? Diky. Kabel este nedorazil, tak sa pytam aby som ho potom prípadne hned neodpálil. Dakujem.

Screenshot_5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Joco776 napsal:

@migel007 vždyť ti to tam píše, že nedetekuje zařízení. Je jasný, že musí bít připojený kabel, musí to načíst a pak se to spustí.

Thanks, takže bez kábla to nespustím cez loader, tak jak klasika vcds exe a normálne sa program otvorí aj bez kábla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, objednal jsem si HEX-CAN z Číny. Vše dorazilo v pořádku, avšak postup instalace se mi zdá poněkud divný. Jelikož jsem nevypnul antivirus a firewall, vyhodilo mi to, že vcdsloader.exe je virus. A tak se chci zeptat, zda někdo z vás má stejné zkušenosti, pokud ne, máte soubor který není virus?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už si někdy viděl, že by měl Číňan vlastní originální a funkční produkt? No jasně, že ne. Kabel je kopie, originální stojí cca 10x víc no a software sice originální je ale je k němu přibalený crack a to je právě ten vcdsloader.exe, ten obchází kontrolu licence, která taky není úplně za hubičku. Cracky obecně antiviry identifikujou jako vir.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na VAG-COM/VCDS/HEX CAN - kabely, sw, atd.

ahojte. mam hex-v2 z ali, momentalne idu po cca 70-80 eur. funkcny+ako darcek bolo CD kde je zrejme program. na stranke predajcu sa pise ze ide o multi language verziu cize XY jazykov., logicky kedze nemam CD mechaniku, stahoval som 22.10 verziu z ross tech-ta je ENG.

nie uplne chapem od coho zalezia tie jazykove verzie. co som tak cital dake zajhranicne forum-tam sa ale bavili o origo kably, tak to zalezi kde ho kupis? co mi pride ako blbost.  tiez som sa docital ze realne na PC mozem mat nainstalovanych viacero verzii programu teda rozdielny jazyk. vedel by mi niekto povedat ako to funguje? ci proste potrebujem VCDS soft, ktory uz bude priamo v danej jazykovej mutacii ktoru chcem alebo sa da nejak inak dostat napriklad k CZ, DE verzii?

 

DIK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...