Přejít na obsah

Pozáruční prohlídky - 2 roky


Jar_da

Doporučené příspěvky

NiceOne: a jestli to platí i v zahraničí tak je to hustý...

ale to aby člověk vozil servisku pořád s sebou (i po čechách) co aby prokázal tu mobilitu  B)

No ja ji samozrejme vozim. Jinak je ti cela zaruka k nicemu.

Ty vole, to mám jako pořád mít servisku v autě ?

Co když mi nějakej cikán vybere auto a servisku zahodí do popelnice ? To bude v řiti úplně :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se serviskou je to fakt dilema. Řeším to tak, že si ji na krátké cesty neberu, na delší ano.  pokud má někdo jiný (lepší) názor, budu vděčný, díky.

Protože je v ČR statisticky pravděpodobnější, že než mi neočekávaně "klekne" auto, tak mi ho spíše 2x vykradou, tak to řeším tak, že s sebou vozím ofocenou servisní knížku.

Dle mého názoru jsou takto v ní vedené skutečnosti dostatečně podloženy a není přece problém, aby si to servis buď telefonicky ověřil anebo abych originál servisky předložil dodatečně....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad by i ukradená serviska nebyla taková neřešitelná tragédie, ne? V případě potřeby by kterýkoliv značkový servis měl na požádání vystavit duplikát servisky dle záznamů v databázi, přece není možné, aby člověk kvůli ukradení (či ztrátě) cáru papíru přišel o záruky, když poctivě chodí na prohlídky, to by přece byla pěkná blbost..... :huh:

BTW: kamarádovi takhle ztratili servisku přímo ve značkovém servisu při RP, prostě tam měli takovej bordel, že serviska zmizela... ;) Duplikát byl tedy samo sebou zdarma, nicméně si nejsem jistý, jestli při ukradení servisky a následné žádosti o vystavení duplikátu by si Škodovka za vystavení duplikátu nenechala zaplatit, to už by asi grátis nebylo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se serviskou je to fakt dilema. Řeším to tak, že si ji na krátké cesty neberu, na delší ano.  pokud má někdo jiný (lepší) názor, budu vděčný, díky.

Protože je v ČR statisticky pravděpodobnější, že než mi neočekávaně "klekne" auto, tak mi ho spíše 2x vykradou, tak to řeším tak, že s sebou vozím ofocenou servisní knížku.

Dle mého názoru jsou takto v ní vedené skutečnosti dostatečně podloženy a není přece problém, aby si to servis buď telefonicky ověřil anebo abych originál servisky předložil dodatečně....

jj, to mi přijde rozumný, asi jí taky sfotim a budo vozit s sebou kopii -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jezdím pravidelně na prohlídky do Škodovky, tak neřeším jestli mi hrozí ukradení servisní knížky. Jednak tam kam jezdím mne i mé autíčko znají a hlavně mají záznamy v počítači. Na co by asi zlodějovi byla servisní knížka?

za prvé) otázkou je, zda jezdíš pouze do jednoho škodováckého servisu, anebo jestli čas od času změníš autorizovaný servis (třeba dle přístupu konkrétního servisu), pak je problém si 8 let nazpátky pamatovat, kdy jsi kde přesně byl a pokud budeš mít "přetržku", tak se s Tebou třeba o záruce na prorezivění anebo o záruce mobility nikdo nebude bavit...

za druhé) zloději servisní knížka sice vcelku na nic není, ale to neznamená, že Ti ji přijde vrátit poté, když ve spěchu z auta ukradne například celou složku s tím, že v té složce se může nacházet třeba návod k autorádiu, které Ti vezme taky :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

servisku vozim s sebou a vsude, kde jsem ja je i serviska....tzn. pokazdy ji beru s sebou(samozrejme na parkovisti pred hyprem nebo nekde ve meste zustava v aute), ale jezdim jen od Skodovackej servisu (drive Cartec MB nyni Servisni sluzby Kosmonosy), tak by nebyl problem jakykoliv zaznam dohledat... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jezdím pravidelně na prohlídky do Škodovky, tak neřeším jestli mi hrozí ukradení servisní knížky. Jednak tam kam jezdím mne i mé autíčko znají a hlavně mají záznamy v počítači. Na co by asi zlodějovi byla servisní knížka?

za prvé) otázkou je, zda jezdíš pouze do jednoho škodováckého servisu, anebo jestli čas od času změníš autorizovaný servis (třeba dle přístupu konkrétního servisu), pak je problém si 8 let nazpátky pamatovat, kdy jsi kde přesně byl a pokud budeš mít "přetržku", tak se s Tebou třeba o záruce na prorezivění anebo o záruce mobility nikdo nebude bavit...

za druhé) zloději servisní knížka sice vcelku na nic není, ale to neznamená, že Ti ji přijde vrátit poté, když ve spěchu z auta ukradne například celou složku s tím, že v té složce se může nacházet třeba návod k autorádiu, které Ti vezme taky :(

Jezdím pouze tam kde jsem své autíčko koupil a kde ho budu prodávat protiúčtem, až si budu pořizovat nové, což bývá tak po pěti letech. Myslím, že to i z mé věty vyplývá :" Jednak tam kam jezdím mne i mé autíčko znají " ;) Je to každého věc, mne případná krádež servisní knížky starosti nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zakládat nové téma, tak to šoupnu sem:

v servisce nikde není napsán interval výměny chladící kapaliny. Jak to? Je to normálně jako u Felicie (tuším 6 let) nebo se u Fabie nevyměnuje?

Je to MPi, čili převrtaná Felicie, ale ten interval výměny nikde nevidím :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zakládat nové téma, tak to šoupnu sem:

v servisce nikde není napsán interval výměny chladící kapaliny. Jak to? Je to normálně jako u Felicie (tuším 6 let) nebo se u Fabie nevyměnuje?

Toto jsem nedavno resil na jinem foru. Zivotnost te kapaliny je pry 5 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo jenže ještě otázka je jestli ofocenou budou brát jako plnohodnotnej doklad.....pak by to jedině musela bejt ověřená kopie...a to by se ani nevyplatilo dělat při tom počtu stran :o

bez problému vezmou kopii. mám to vyzkoušený. posílal jsem do Brna faxem

kopii a stačilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zakládat nové téma, tak to šoupnu sem:

v servisce nikde není napsán interval výměny chladící kapaliny. Jak to? Je to normálně jako u Felicie (tuším 6 let) nebo se u Fabie nevyměnuje?

Je to MPi, čili převrtaná Felicie, ale ten interval výměny nikde nevidím :huh:

urcite nieje dozivotna napln

podla MR a oznacenia cio farby naplne existuju dva pripady:

3r a 5r

G12+ ma 5r, vzysok 3r zivotnost.

odporucam vymenit napln v stanovenom case, pripadne max rok predlzit vymenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo jenže ještě otázka je jestli ofocenou budou brát jako plnohodnotnej doklad.....pak by to jedině musela bejt ověřená kopie...a to by se ani nevyplatilo dělat při tom počtu stran  :o

bez problému vezmou kopii. mám to vyzkoušený. posílal jsem do Brna faxem

kopii a stačilo.

už tam tam je...mám jí sfocenou a skovanou pod zadním sedadlem -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí so sebou nosiť fotokópiu prvej strany zo servisnej knižky. Auto sú povinný opraviť v záruke aj bez predloženia servisnej knižky! Rieši sa to podpísaním čestného prehlásenia, že auto je ešte záruke. Dokladuje sa to servisnou knižkou do X dní po vykonaní záručnej opravy.

Inak bacha pri leasovaných autách - ak auto zmizne a serviska bola vnútri, tak leasingovka si naúčtuje zmluvnú pokutu! Známy sa takto stal obeťou Škoda Leasingu pred pár rokmi, za zmiznutú knižku mu ohodnotili pokutou 25tisíc Sk :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ještě mě napadlo jedna věc...když mluvíte o pozáručních podmínkách a tak.

Jak je to s členstvím v tom škoda klubu škodovky, takovou tu kartu co dali při nákupu auta tak platí asi jen dva roky....a de to nějak prodloužit...pak díky tomu má člověk slevu na práci a tak... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě napadlo jedna věc...když mluvíte o pozáručních podmínkách a tak.

Jak je to s členstvím v tom škoda klubu škodovky, takovou tu kartu co dali při nákupu auta tak platí asi jen dva roky....a de to nějak prodloužit...pak díky tomu má člověk slevu na práci a tak... -_-

slevu na práci můžeš mít i bez toho - udělej si v servisu kamaráda(y) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...