Přejít na obsah

FABIA TDI


Doporučené příspěvky

Děkuji za názory a zkušenosti-je těžké se pro něco rozhodnout, protože každý má jinej vkus a jiné zkušenosti. Já to vidím u sebe-radši bych bral z praktických důvodů kombi ale přítelkyni se líbí sedan a o kombi nechce ani slyšet. A i když auto si kupuju já,tak znáte ženský.... A o rezavění a zatékání 5. dveří u Fabie kombi slýchávám často, takže asi ustoupím a zvolím sedana a na stěhování větších věcí najdu pomoc v okolí. Ale zmátlo mě jak tu psal někdo přede mnou, že se tam nevejde ani kočárek-to je to vážně tak hrozný? A s motorizací ještě nevím-kvůli úspoře (nafta, pojistka) bych bral 1.4 ku ale co se týče jízdních vlastností tak zas nechci úplnou chcíplotinu a taky nějakýho hlučňáka. Tak nevím jak to vyřeším-musím se rozhodnout do léta :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Wassermann

Tak to máš jednoduché rozhodování - sedana, abys měl klid v rodině, 1,4 TDI abys měl nízkou spotřebu i pov.ručení no a až přijde na mimčo, tak kočárek na lano za sebou :smich::D-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za názory a zkušenosti-je těžké se pro něco rozhodnout, protože každý má jinej vkus a jiné zkušenosti. Já to vidím u sebe-radši bych bral z praktických důvodů kombi ale přítelkyni se líbí sedan a o kombi nechce ani slyšet. A i když auto si kupuju já,tak znáte ženský.... A o rezavění a zatékání 5. dveří u Fabie kombi slýchávám často, takže asi ustoupím a zvolím sedana a na stěhování větších věcí najdu pomoc v okolí. Ale zmátlo mě jak tu psal někdo přede mnou, že se tam nevejde ani kočárek-to je to vážně tak hrozný? A s motorizací ještě nevím-kvůli úspoře (nafta, pojistka) bych bral 1.4 ku ale co se týče jízdních vlastností tak zas nechci úplnou chcíplotinu a taky nějakýho hlučňáka. Tak nevím jak to vyřeším-musím se rozhodnout do léta :-(

S přátelkyní se třeba stejně časem rozejdeš a budeš si říkat, jak jsi mohl být tak hloupý (myslet podvozkem), že jsi koupil sedana....

Jinak nic proti přítelkyni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím....na rozchod to nevypadá :p Včera jsem se byl podívat v autosalonu Škoda a zkouknul jsem toho sedana a jdu do něj-vypadá fajn a s tím vstupním prostorem do kufru to není zas tak špatný. Teď jen se svézt v těch 1.4 a 1.9. V autosalonu neměli ani jeden-prej se jim to nevyplatí brát si je k předvádění, že o TDI není zájem.....kecy prdy :angry: Chci to mít vyřešený do konce června (jako už koupeno), tak se pak pochlubím co jsem vybral a koupil. No a pak budu jen čerpat zkušenosti a rady co se týče oprav, úprav a různých vychytávek....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím....na rozchod to nevypadá :p Včera jsem se byl podívat v autosalonu Škoda a zkouknul jsem toho sedana a jdu do něj-vypadá fajn a s tím vstupním prostorem do kufru to není zas tak špatný. Teď jen se svézt v těch 1.4 a 1.9. V autosalonu neměli ani jeden-prej se jim to nevyplatí brát si je k předvádění, že o TDI není zájem.....kecy prdy :angry: Chci to mít vyřešený do konce června (jako už koupeno), tak se pak pochlubím co jsem vybral a koupil. No a pak budu jen čerpat zkušenosti a rady co se týče oprav, úprav a různých vychytávek....

Odkud jsi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to virgin: Taktéž psát spotřebu do 4litrů !!! mi přijde jako scifi, to jako jezdíš třeba za 3,5? To si teda bůh. Mám třetí fabču po sobě, teď 1,9TDi (180tis.km), měl jsem i SDi, tam se spotřeba kolem 4 zajet dala, ale s turbem ani náhodou, jedině tak z kopce! Celkem mám s Fabiema naj. cca 450tis., umím jet jako prase Praha-FM 7,7, sobota-noc, 2:33, a jako beránek Praha-Kolín o víkendu, je to pořád rovina, na předpisy - 4,6. To vše v combi, tak asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to virgin: Taktéž psát spotřebu do 4litrů !!! mi přijde jako scifi, to jako jezdíš třeba za 3,5? To si teda bůh. Mám třetí fabču po sobě, teď 1,9TDi (180tis.km), měl jsem i SDi, tam se spotřeba kolem 4 zajet dala, ale s turbem ani náhodou, jedině tak z kopce! Celkem mám s Fabiema naj. cca 450tis., umím jet jako prase Praha-FM 7,7, sobota-noc, 2:33, a jako beránek Praha-Kolín o víkendu, je to pořád rovina, na předpisy - 4,6. To vše v combi, tak asi tak.

Věř mi to nebo ne, v létě mám prostě průměrnou spotřebu na uvedené trase a uvedeným stylem jízdy lehce nad 3,8l. Tankuju vždy na stejný pumpě a vždy stejným způsobem (do prvního vypnutí pistole-jak už jsem tu na fóru někdy psal). V zimě si to vezme asi o 0,3l víc. Nemá cenu o tý spotřebě diskutovat, vedu si už desítky tisíc km přesnou statistiku :p . Nemám zázračný auto, jen asi patřím mezi klidnější řidiče... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych tomu s tou spotřebou i věřil-slyšel jsem to už z více stran, že ty Škodovácké (VW) TDI motory jsou dost skromné co se týče papání. U 1.4 se kolem 4 litrů dá v poho a u 1.9 už asi pro to musí být trochu lepšího a klidnějšího řidiče.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nevím chlapi, nechci se hádat, ale občas lze zajet nízkou spotřebu, když se moc snažím tak se těsně pod 5 vejdu, ale ať mi nikdo netvrdí, že se dá takhle jezdit denně, a hlavně pod 4!, pro takovou spotřebu musíš mít štěstí na polkidný provoz, kde tě nikdo nebrzdí, pokud budeš popojíždět či "okusíš" zácpu, není to možné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám 1,4 TDi, r.v.04, najeto 95000 km bez nejmenšího problému. Chip na cca 100 koníků, takže výkon srovnatelný s 1,9 TDi, ovšem spotřeba i pojistka menší. S hlučností problém nemám, běžná cestovní rychlost kolem 170 km/h mi nečiní potíže. Provedení kombi, kvůli větší ďouře do kufru. Prostě z mé strany naprostá spokojenost. marek

lol, a tomu ze jsi chipem udelal z 1.4ky 1.9ku opravdu veris jo?

Stejně jako Thomasino jsem tvou poznámku nepochopil. 74 kw (výkon 1,9 TDi) je cca 100 koní, já mám na tuto hodnotu zhruba čipnuto. Neříkám, že mám 1,9 TDi (válec se nepřidával) ;) ), napsal jsem jen, že výkon je srovnatelný. Nic víc. Marek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám krátkou 1.9 Tdi, s čipem na 96KW. Jezdím ale velmi umírněně, jsem už přece jen starší pán!! :-))). Výkon ale využiji např při předjíždění kamiónů v koloně, nebo v kopci. Dlouhodobá spotřeba 5,8. Najeto 118tisíc a bez problémů. Když bych se rozhodoval znovu, zase si vyberu stejný motor, ale asi kombi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotreba pod ctyri litry dlouhodobe je holy nesmysl...s 1.9 se da jezdit kolem 4.6 4.8 dlouhodobe a to mam myslim jezdit ne se sourat jen na spotrebu a brzdit vsecky okolo....s 1.4 sem se dostal na podobne cisla ale ta je jesta nezabehnuta ma jen 10 tisic najeto......takze nevim jestli nekdo umi jezdit dlouhodobe pod ctyri s pedeckem tak at se ozve ..rad bych se to naucil -_-

ale jezdit ne SOURAT...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, my máme doma taky jednu holku v combi, je to 1,9tdi po čipu od cimbu. 28.6.2006 jí budou 4ročky, má najeto 289.000km a nemůžu na ni ani trošku nadávat. zrychlení krásný, spotřeba moje 6,2 průměr ale vůbec ji nešetřím, naopak, manželka jezdí za 5,2

Zatím jsem vyměnil dva vstřikovače, 2x přední ložisko, jinak vše původní. Ted se chystá, na opravu přední nápravy, výměny tlumičů....

Můžu jen doporučit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...