Přejít na obsah

O1 Klima DIAVIA


MarkS

Doporučené příspěvky

Zdravíčko pánové, tak období vysokých teplot se blíží a je potřeba řešit klimu. Ta má nefunguje. Nebyl by problém dokoupit díly které tam chybí ale ve skodovce mi řekli že to je klima montována dodatečně a stím že oni se párat nebudou. Zjistil jsem že kompresor je Delphi a klima je pravděpodobně od firmy VIADIA. Chybí mi chladič a nějaké relátko elektroniky, nemáte někdo doma nějakou podobnou klimu od stejné firmy. Je to asi italskej výmysl protože auto je dovozovka od taliánu. Nebo tip kde by se mi nato mohli podívat, popřípadě sehnat nějaké ND. Dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím.Potřebuji poradit.Mám dodělávanou klimu Diavia.Chci se zeptat na chlazení.Kdy se zapíná tato vrtule na chladiči od klimy.Jsem chtěl s ní otočit,ale jde stuha... <_< .Skoro vůbec.Vrtule na chladiči vody jde uplně s lehka,ale tato ne.Tak nevím jak to funguje.Jak vám ostatním co mají dodělávanou klimu se točí tato vrtule.Jde sní točit lehce prstem ?

Editováno: , autor: galaher
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dodělávanou klimu nemám, ale podle fota to je klasický ventilátor od spalu, takže:TOČIT SE MÁ VOLNĚ

spínání?- jsou dvě možnosti-

1) půjde zároveň se spuštěním klimy-s kompresorem

2)bude spínat podle tlaku v okruhu- na výtlaku kompresuru cca 1,6Mpa

Typoval bych na první možnost( to druhé se používá při dvourychlostním vebtilátoru, nebo při použití 2ks.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dodělávanou klimu nemám, ale podle fota to je klasický ventilátor od spalu, takže:TOČIT SE MÁ VOLNĚ

spínání?- jsou dvě možnosti-

1) půjde zároveň se spuštěním klimy-s kompresorem

2)bude spínat podle tlaku v okruhu- na výtlaku kompresuru cca 1,6Mpa

Typoval bych na první možnost( to druhé se používá při dvourychlostním vebtilátoru, nebo při použití 2ks.

Dík.Jedu totiž na dovču a na to,že se tento ventilátor skoro vůbec nehejbe jsem přišel náhodou..Jezdím takto,už asi dlouho(vypadá to,že se netočil pěkně dlouho) a to klimu používám.Už nemám čas to opravit,protože dneska už odjíždím,tak to snad ještě než něco vydrží... :mellow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UKRADL JSI ME MOJI FOTKU ----- JA TO POZNAM ALE NEVA

No me se toci lehce - taky mam dodel. klimu - jinak po zapnuti klima se hned toci vnitrni ventilator a tento venkovni az po chvilce - asi kdyz uz nestaci dochlazovat

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
UKRADL JSI ME MOJI FOTKU ----- JA TO POZNAM ALE NEVA

No me se toci lehce - taky mam dodel. klimu - jinak po zapnuti klima se hned toci vnitrni ventilator a tento venkovni az po chvilce - asi kdyz uz nestaci dochlazovat

Promin,ale neměl jsem foták a tvé foto bylo po ruce.Vrtule na klimě šla stuha,protože byla uvnitř uplně spálená.Už mám novou a jede volně... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nechcem to tu zapratávat novými temami. Mám tiez dotaz k tejto klimatizacii, takze ak by ste mi niekto vedeli pomoct bol by som vdacny. Moj problem: na displayi mi ukazuje chybu "service" a blika tam velke E1. Klima inak funguje celkom normalne. Je to len nedostatok chladiacej kvapaliny alebo sa mam bat niecoho vaznejsieho? Dakujem. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem to tu zapratávat novými temami. Mám tiez dotaz k tejto klimatizacii, takze ak by ste mi niekto vedeli pomoct bol by som vdacny. Moj problem: na displayi mi ukazuje chybu "service" a blika tam velke E1. Klima inak funguje celkom normalne. Je to len nedostatok chladiacej kvapaliny alebo sa mam bat niecoho vaznejsieho? Dakujem. :palec2:

Jestli chladí tak to nedostatek chladícího média není, protože když je málo chladiva tak ti čidla klimu nesepnou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem to tu zapratávat novými temami. Mám tiez dotaz k tejto klimatizacii, takze ak by ste mi niekto vedeli pomoct bol by som vdacny. Moj problem: na displayi mi ukazuje chybu "service" a blika tam velke E1. Klima inak funguje celkom normalne. Je to len nedostatok chladiacej kvapaliny alebo sa mam bat niecoho vaznejsieho? Dakujem. :palec2:

Na displayi?..máš dodělávanou klimu a je to spojený s PC? nebo máš extra display na klimu?..sorry, ale nevím, jak je zrovna diavia dělaná, ale jestli tam je extra display(el.termostat) , pak E1 u většiny termostatů znamená poruchu teplotního čidla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj,

nevíte náhodou chachaři kde má aut.klimatizace Diavia v autě umístěno venkovní čidlo teploty?

climatronic co tu na fóru čtu ho má snad u stěračů pod plastem, někdo píše v předním nárazníku

a někdo, že pod baterii u jednotky dochlazování ?

Jde mi o to, že displej zobrazuje nevěrohodný teploty od +3 až do 56°C při nynější

venkovní teplotě pod nulou. Musím čidlo najít, zkontrolovat konektory a kabeláž, nevím

ale kde ho u diavie hledat.

Za každou dobrou radu předem dík.

Sudeťák

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mam Diavia a taky nevim !!!

Mel jsem rozebran celicky cumak a nasel jsem tam jen original na pal. pc - ze by to bylo propojene?

Protoze jak na pal. pc jsou 4C tak klima nesepne tak si mylsim ze bere udaje ze stejneho cidla. A nebo jsou obe cidla ve vybornem stavu ze tak presne meri :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já má origo manuální klimu. Teď jsem se pro jistitu ještě díval do DP a jak jsem si myslel, tak čidlo pro klimu mám pod plastem stěračů na levé straně - před řidičem. Fakt ho tam mám, když jsem mazal stěrače, tak tam bylo. Pak mám ještě jedno v nárazníku, vedle houkaček, tak to asi bude pro PC. Jinak jsem ještě v DP k tomu čidlu našel: Teplotní spínač F38, ovládá elektromagnetickou spojku N25 při příliš nízké venkovní teplotě, při 2°C do MR 99, při 0°C od MR 00, zapne při 5°C. Snad ti to trochu pomůže. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem ještě v DP k tomu čidlu našel: Teplotní spínač F38, ovládá elektromagnetickou spojku N25 při příliš nízké venkovní teplotě, při 2°C do MR 99, při 0°C od MR 00, zapne při 5°C. Snad ti to trochu pomůže

Tohle prave schanime :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem ještě v DP k tomu čidlu našel: Teplotní spínač F38, ovládá elektromagnetickou spojku N25 při příliš nízké venkovní teplotě, při 2°C do MR 99, při 0°C od MR 00, zapne při 5°C. Snad ti to trochu pomůže

Tohle prave schanime :feve:

Proto jsem to sem napsal. :palec2: Jsem si do teď myslel, že mi to vypíná při 5°C, ale mě až od O°C, ale zapne až při 5°C.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info pánové, budu muset mrknout k stěračům zda tam též není uloženo, myslím že s PC to

spojeno není, protože byla teplota na obou displejích často mírně odlišná, většinou rozdíl kolem půl

stupně.

Bohužel k této klimě Diavia jsem nikde na netu nenašel alespoň nějaké info nebo fórum, jenomže

snad Autoštangl zastupuje firmu Delphi pod kterou spadá Diavia jako výrobce dodatečných setů klimy.

V republice spadá Diavia pod Molpir Olomouc resp.pobočku v Praze ale tam půjdu když nebude zbytí.

Musím to čidlo najít, třebas je to v kabeláži, protože před jízdou ukazuje maličko rozumněji po určité

době jízdy se teplota na displaji zvedá od skutečnosti citelněji, odpojení od baterie a resetování klimy

nepomohlo. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Díky za info pánové, budu muset mrknout k stěračům zda tam též není uloženo, myslím že s PC to

spojeno není, protože byla teplota na obou displejích často mírně odlišná, většinou rozdíl kolem půl

stupně.

Bohužel k této klimě Diavia jsem nikde na netu nenašel alespoň nějaké info nebo fórum, jenomže

snad Autoštangl zastupuje firmu Delphi pod kterou spadá Diavia jako výrobce dodatečných setů klimy.

V republice spadá Diavia pod Molpir Olomouc resp.pobočku v Praze ale tam půjdu když nebude zbytí.

Musím to čidlo najít, třebas je to v kabeláži, protože před jízdou ukazuje maličko rozumněji po určité

době jízdy se teplota na displaji zvedá od skutečnosti citelněji, odpojení od baterie a resetování klimy

nepomohlo. :(

Tak jak nasel cidlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...