Přejít na obsah

Kódovanie BCM u faceliftu


Diamant

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

měl bych dotaz, dneska jsem na zkoušel na Roomsteru FL 2012 (6R7 937 086 M) nakodovat corner a vůbec se mi to nedařilo, nemáte někde někdo návod jak na to, teda jestli to vůbec jde. V labelu byly všechny popisky, ale po všech možných kombinacích se to stejně nechytlo. Předem díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to pochopil tak, že to v LCode nastavil, ale nefunguje to - nefunguje to právě kvůli kabelům z BCM do mlhovek. Kabely tam jsou, pokud jsou přikoupené corner mlhovky, nebo pokud jsou hlavní světla s natáčením do zatáčky. Pokud ne, tak po nakódování corner bude jen svítit chyba a nic se nestane, chybí tam ten kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, potřeboval bych radu jak s kódováním BCM. Aktuálně je v autě 6R7 937 086 H, kódování: 64980B3808010000003008003E2B08C00040400F600000000000. Byl instalovaný tempomat (páčka, kabely, ...) a dokoupena jednotka 6R7 937 087 F. Problém je tom, že nová jednotka nechce přijmout žádné kódování. Poradí někdo v čem hledat problém? Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kóduji to pomocí VCDS 805 a Lcode. Už jsem trochu pokročil, jednotka kódování přijme, tempomat funguje bez problémů, ale pořád není jednotka správně nakódovaná. Přestalo fungovat dálkové ovládání, jinak vše funguje. Může to být špatným kódováním nebo je potřeba znovu spárovat (jak?) klíče?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výrobní mód je deaktivovaný, to by nepřijmulo žádné kódování. Kódování to přijme, ale otázka je, jaké je správné. Protože i když nakóduju jednotku stejně jako byla ta předchozí (nemyslím stejný kód jako takový, ale výbavu) a přidám jen ten tempomat, tak kódování přijme, ale tvrdí že je stále špatně nakódovaná. Vše přitom funguje jak má. Kromě té dálky teda ...

Klíče by ale měly jít spárovat i v 805, ne? Jde přece o čísla kanálů, to že tahle verze neobsahuje popisky, znamená jen menší uživatelský komfort, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je právě ten problém Když jsem dával do své služební novou BCM (z důvodu montáže tempomatu) tak jsem tempomat přizpůsobil a auto normálně jelo, tempomat fungoval. Ale nešlo zamykat. Při zamčení klíčem se zamknuly jen řidičovy dveře, dálka nešla přizpůsobit, a jednotka hlásila špatné kodování Po deaktivaci vyrobního modu VASem šla nakodovat a přizpůsobit dálka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klíčkem se zamknou všechny dveře, přes klíček se dají ovládat okna ... Pokud by byl výrobní mód aktivní, tak by nefungovalo zamykání jak jsi psal. Nebo se pletu? Nevíš které kanály jsou pro přizpůsobení dálky, prosím tě? Případně postup přizpůsobení? Problém je, že auto je dlouhodobě v Německu, a tam to řešit ve Škodovce nechci. Díky!

Editováno: , autor: geish@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...