Přejít na obsah

Palivové čerpadlo


franclik

Doporučené příspěvky

 No tak teraz som bol skúšať a čerpadlo sa spustilo. Tak teraz neviem kde môže byt problém. Niekedy ide a niekedy nie. Viem že je tam nejaký interval tušim cca 30min. Len taká otázka môže byt vadný ten spínač vo dverách aj keď sa interiérové svetlo rozsvieti?

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jasne to viem že keď odomknem a otvorím dvere viac krát po sebe tak sa už čerpadlo nespustí.  Ak sa nespustí čerpadlo po otvorení dverí tak mam problém naštartovať. Väčšinou to roby ak auto dlhšie stoji. Ale zaujímave je že niekedy sa čerpadlo spusti a niekedy nie. Mohlo by to robiť relé palivového čerpadla? Inak auto jazdi normálne. 

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak že môže to byt ten palivový filter? Ci ako by sa to zavzdušňovalo? Bo nerád by som menil veci-snimace ala pokus omyl.  A ešte mam otázku. Co všetko ovplyvňuje ten regulátor tlaku na palivovom filtri? Bo som niekde čítal že akurát zabraňuje pretlakovanu palivovej sústave. Niektoré sú tusim 3-4 bar.

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nechcem zakladať novú tému tak sa spýtam tu.Čo sa týka tlakovania čerpadla pri otvorení dverí alebo zasunutí kľúčiku tak to mi funguje,len ma znepokojuje,zvuk aký počujem po naštartovaní.Nieje to pravidelné,stalo sa mi to zatiaľ iba dva razy m mesiaci.Teda o čo ide.

Naštartujem a počujem zo zadnej časti také akokeby pískanie ale aj to nepravidelné.Po jazde 2-3 km cca sa to stratí.Chod motora normál.Pri tom zvuku som zastavil a zohol sa pod auto a skúsil som presne lokalizovať odkiaľ zvuk ide alebo čo ho vydáva a keď som sa dotkol nádrže bolo cítiť  rezonovanie,ke´d prestalo pískanie stratila sa aj rezonancia.Mám v nádrži benzínu asi na 120 km podľa palubného PC,no keďže jazdím na LPG tak sa ten benzín míňa len veľmi pomaly,možno to má súvis aj s tým.Palivový filter menený nebol 189 000km.

Nemal niekto takýto konkrétny problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci,ďík za názory a keďže jazdím na LPG tak viem núdzovo štartnúť aj priamo na plyn.sice som to nikdy neskúšal ale je taká možnosť,na starej felde to fungovalo no tam nebolo seqenčné vstrekovanie ale podtlak.

Keby odišlo to čerpadlo viem si to vymeniť aj sám doma alebo potrebujem zájsť do servisu?Dnes mi to znova spravilo,no iba dvakrát to žblnklo,chcel som nahrať ten zvuk na mobil no hneď to prestalo.Ten zvuk pripomína princíp fixírky,ako keby strhávalo kvapalinu zo vzduchom,len teda malým prietokm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...