Přejít na obsah

Spotřeba Škoda Superb III 140kw


Seef77

Doporučené příspěvky

Bude asi zalezet na softu motoru a prevodovky, datu vyroby a emisni norme. R.v. 12/2018 140 kW dsg 4x4 vypalovani 250 km v okoli mesta bezne. Auto pocitove mrtvola, razeni DSG v nizkych otackach. Ted motor evo 147 kW, 4x4 DSG okoli mesta vypalovani cca 100-150 km, zive, radi slusne a krasne se sbira ke 180 km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

caute ! 

 

Tak u mna pri najazdenych 135k (140kw 6dsg 4x4) regeneracia po cca 400 v meste a 800 mimo mesta.

Spotreba je velmi zavisla od typy jazdy… v meste na Sku ked nedusim motor okolo 10.5-11 l. Na d-cku kludna jazda bez velkeho zapajania turba to ide okolo 8 co je ok.Mimo mesta/dialnica pohoda aj pod 6litrov.

 

drzte sa

Editováno: , autor: palmito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vysoká spotřeba je i na 4x4 se 140kW motorem hodně + ty časté regenerace taky nejsou úplně OK. 

Já mám m.r. 2018, najeto 76 tisíc 2,0TDi 140kW 4x4 , jezdím klidněji ale +/- v rámci předpisů většinou +10Km navíc. Jezdím více okresky 85% , dálnice 15% a dlouhodobou spotřebu mám na 6 l/100Km. Regenerace DPF filtru po cca 350-450Km.  Poslední dobou čím dám víc zvažuji chip aby se to líp sbíralo od nízkých otáček, nejde mi o vyšší výkon nebo nížší spotřebu. Ta 140 kW verze má opravdu velkou turbo díru do 1800 otáček, ale dá to vylepšit.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Min tyden jsem jel na otocku na Slovac. CL- Pezinok  a zpetky v jeden den prez D1. 900km.

Spotreba 6.3L. Jizda prez Prahu tragedie jinak fajn. Okolo 140/150km/h Najezd na plnou nadrz do dojezdu 50km 1000km.TJ. v CL natankovana plna a po prijezdu domu jeste skoro ctvrt nadrze zbylo :) Je pravda, ze pri popojizdeni okolo komina slotreba stoupa k 7 az 8l.

140kw 7dsg 8/2018 4x4 LaK. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Na konci jula dovolenka Grecko, auto plne, 4 dospeli, plny kufor, cesta tam a spat 3500 km s priemernou spotrebou 6,1, cakanie na hraniciach dohromady cca 7 hodin s nastartovanym motorom, aby isla klima. Rychlost 10-20 nad povolenu, podla podmienok.

Sedan 2,0TDI, 140 kw, DSG6, 100 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel jsme mohli vyjet tak hloupě že jsme přes Vídeň jeli v ranní špičce, v podstatě až k odbočce dálnice na Semmering, potom cca kilometr kolona na Chorvatských hranicích, klasika mýtnice Lučko za Zagrebem, i dyž mám ENC krabičku, no a potom nehoda, kde bylo slovenske BMW na středových svodidlech,  bohužel mezaviněná smrt Slováka  (https://cnn.iprima.cz/nehoda-tri-aut-zastavila-chorvatskou-dalnici-slovak-nehodu-neprezil-114760), kde se jelo krokem cca 10 km a nakonec sjezd do Senje k moři, kde jel serpentýnami karavan za karavanem... 

 

Zpátky jsme jeli v sobotu,  tedy bez kamiónů, ale zato spousta autobusů, zdržela nás pomalu jedoucí kolona před křižovatkou dálnice A1 s A6, dále klasika mýtnice Lučko, na hranicích Chorvatska se Slovinskem byla čekacka tři hodiny, tak jsme hranice objižděli přes hory,  přes Cvetlin, v Mariboru oprava dálnice, opět kolona a čekačka přes hodinu, opět jsme ji objížděli a pak už v pohodě,  proto nazpět i více km a delší čas... 

 

Jinak je škoda, že v Chorvatsku nefunguje prediktivní temponat a na Columbusu se nezobrazuje dopravní tok,  ten jsem nahradil mapami Google v mobilu, ale zvyk na prediktivní temponat je železná košile... 

Editováno: , autor: guest100
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

combi 2019 DSG, kola 19, najeto 83tkm, cesta k mori, 715km v jednom smeru, kufr nabaleny po plato, 2 dospeli + 2 deti, jelo se asi s 6 prestavkama v jednom smeru, prumerna rychlost tam 128km/h a spotreba 6,4. Cesta zpatky spotreba 6,5, po dlouhe dobe sem presedlal z benzinu na diesla, mel sem ho asi tyden a tak sem casto zkousel na dalnicich zrychlovani pri predjizdeni,  jinak tady kdyz jezdim " kolem komina " tak do tech 8,5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

To je na 4x4 velmi slušná hodnota. Mám stejnou specifikaci a dlouhodobě jsem těsně pod 6 litry. V létě mám delší cesty taky okolo 5,5-5,7 l/100 Km, nyní zimní dovolená do Alp ve špatném počasí (husté sněžení, na cestě velká vrstva sněhu a stále do kopce) znamenala spotřebu 6,5 l/100Km, cesta domů už za dobrého počasí při tempomatových 135-140Km/hod dopadla na 5,9l/100Km. Já jsem spokojen. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani to nejsou špatná čísla. Já mám podle výpočtu z tankování a kilometrů dlouhodobě průměr 5,8 (viz zde), ale obvykle najedu cca 1/3 kilometrů ve městě, kde dle palubáku jezdím za 7-8 litrů, takže to s průměrem celkem zahýbá...

Taky mi nepřijde, že by se u mě nějak znatelně lišila spotřeba v zimě a v létě, ale to by mohlo být tím, že v létě jezdím na 18" kolech a v zimě na 16", takže nárůst spotřeby vlivem nízkých teplot se vykompenzuje nižším třením užších pneumatik :-D 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

niektore prispevky su smiesne, ale celkovo otazka spotreby je tazko zodpovedatelna

casto nezalezi len ako rychlo idete, ale hlavne ako rychlo dosiahnete tu rychlost

ked jazdite po horach, plati to dvojnasobne (ja v okoli Popradu: cesta do prace 5,5-6l ... cesta z prace domov 7-8l - 20km a prevysenie 150m)

 

ja mam s3 140kw dsg 7st 4x4, priemerna spotreba v teplych mesiacoch necelych 7l, v zime 8 - 8,5l ...

po dialnici som este nemal pod 7,5  - ale niesom typ cloveka ktory si kupi superb za niemalo penazi, aby som isiel po dialnici 120km/h 😛

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...