Přejít na obsah

Chiptuning 1.2TSI


Doporučené příspěvky

Neverím že servis dokáže nahrať do CBZA riadacej jednotky soft z CBZB. Keby to išlo takto jednoducho, tak to by potom predajne radšej každému zákazníkovi ponúkali 63 kW motor + nejakú výbavu a potom zmenu softu pod pultom.
Háčik je v tom, že by im to neprešlo, lebo by pri návšteve iného servisu by to ŠA rýchlo zistila. Kód motoru by totiž nesedel s VIN kódom v databáze. Takže aj keby to teoreticky fungovalo (čo ale nefunguje), aj tak by to servis nemohol spraviť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:noot: 

už máte někdo chip? ... nějak mě napadá že bych poprosil ve škodovce,jestli by tam nenalily soft z 77kW... už jsem je jednou lámal a přímo razantně mě neodmítly.  :kol-138: 

jestli v softu neni markantní rozdíl od 63 a 77 tak proč ne .... myslim tim vstřikovače,tlak turbíny atd

 

Přímo přehrát software ze 77 kW verze do 63 kW jednotky nejde. Ale lze původní software přesně podle tovární varianty se 77 kW namapovat a do jednotky nahrát. Rozdíl v samotných motorech není, jak tu již několikrát zaznělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

No myslím, že to bude dostupný asi jako recept na Becherovku nebo Coca-Colu :D. A kdyby to bylo tak jednoduchý, tak by zkušení chipaři už nabízeli 63kařům přemapování na 77ku. Kdyby to ale šlo, osobně bych ale byl pro tuto variantu spíš, než pro ladění na výkon přes 90kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zatím jsem se po 11 stránkách tématu, vyjma několika hádek a hašteření, nedočetl reálnou zkušenost.

Sám nad chipem 1,2TSI (ale na OII, čili ze 77kW na ...?) vážně uvažuji, aktuálně mám sice filtr K&N, ale asi, vyjma zvuku, nemá žádný přínos - s chipem by mít mohl.

Má tedy někdo relevantní zkušenost s někým, kdo chip dělá? Ideálně v MS kraji.

 

Díky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se domluvit a zajet parta třeba do motopower,když tu píše a když nás bude třeba 5 a více tak by nám mohl dát slevu :) mě limituje akorát tech 8tis .. jinak bych do toho hned šel

 

Janda nám tenkrát taky chipoval hromadně za polovic (ze 6tis na 3tis) a že nás tam bylo. :D

Editováno: , autor: azriel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi, zájem mě těší, ale nejsem Cimbu. Tj. , pokud se mám každému vozu trochu věnovat, dal by se na takovou akci den vyhradit,

Maximální počet aut bych viděl tak na 5 až 6 a max slevu na 6tis. Každé auto udělám stejně idividuálně s bržděním diag atd.  Nejde jen o to nalít sw, ale změřit a zkontrolovat každé auto už před úpravou a odhalit případné problémy. Pokud budou auta OK, ještě lépe a zbyde čas i na nějaký pokec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK nechtěl jsem snižovat tvoje kvality, jen jsem to dal jako příklad. Podobne akce děla i tdifun či dieselpower pro členy SH či OC. 6 tis už je přijatelných a stačí se jen domluvit na termínu. Já bych to viděl někdy v březnu až bude počasí na letní pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych opravdu nechtěl nikam hnát. Auto chci na úpravu motoru připravit (servisní prohlídka např. včetně nových svíček ho čeká někdy na přelomu března a dubna, pokud si dobře pamatuji) a ještě mám v plánu určité úpravy (díly koupeny, ale ještě není vyměněno), aby nebyla výkonnostní úprava polovičatá z pohledu bezpečnosti.

Zatím jsme čtyři: azriel, sytic, Kolicek, Falkon

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych opravdu nechtěl nikam hnát. Auto chci na úpravu motoru připravit (servisní prohlídka např. včetně nových svíček ho čeká někdy na přelomu března a dubna, pokud si dobře pamatuji) a ještě mám v plánu určité úpravy (díly koupeny, ale ještě není vyměněno), aby nebyla výkonnostní úprava polovičatá z pohledu bezpečnosti.

Zatím jsme čtyři: azriel, sytic, Kolicek, Falkon

Doufám, že úprava nezahrnuje filtr KN. Je úplně k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...