Přejít na obsah

Divný zvuk při startování


Doporučené příspěvky

Dnes jsem byl na výměně rozvodů v servisu Gerhard Horejsek. Vše proběhlo bez problému. Mám nové rozvody a problém se zdá být vyřešen.

Avšak měl bych několik otázek.

1. U výměny rozvodů se nemění olej? U mě výměna nenastala. Naopak jsem zaplatil 250 Kč za doplnění 0,5 litru oleje.

2. Dostal jsem pouze kopii dokladu o podání zakázky, kde mám napsané řinčení v motoru - opraveno. Avšak, žádný záznam v servisní knize? Něměl by o tomto být záznam v servisní knize veden?

Děkuji všem zkušenějším za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro zajímavost všem zasílám vyjádření Škody Auto, které jsem měl prakticky zodpovězeno do 12h.

Vážený pane XXX,

k Vašim dotazům sdělujeme.

1) Servisní knížka není pro záznamy o opravách určena. K tomu slouží Zakázkový list, kde opravna příslušný úkon také popíše.

Abychom pro Vás mohli zajistit doplnění o úkonech, provedených touto opravnou na Vašem vozidle, dovolujeme si požádat Vás o

sdělení, která z provozoven pana Horejska tuto záležitost vyřizovala.

2) Při výměně rozvodového řetězu je nutné měnit olej i filtr oleje.

Podáváme Vám tuto informaci, s pozdravem,

Mgr. Bohuslav Brojer | PST - Péče o zákazníka

ŠKODA AUTO a.s. | V. Klementa 869 | 293 60 Mladá Boleslav | Czech Republic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám vyměněné rozvody 11.2011 (psal jsem to v jiném vlákně) a zatím všechno v pohodě. Vznesl jsem tento dotaz na Š.A.:

Dobrý den.

Na mém vozidle (Fabia TSI, r.v. 06. 2010), které je ještě v záruce, byl vyměněn 11.2011 rozvodový řetěz a napínák. Je na tyto originální náhradní díly záruka dva roky nebo záruka na tyto díly skončí se zárukou na vozidlo.

Děkuji za odpověď.

Vážený pane,

děkujeme Vám za dotaz a sdělujeme Vám, že záruka na vyměněné díly končí se zárukou na Váš vůz.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Dana Šafránková

info@skoda-info.cz

ŠKODA Infoline 800 600 000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vše je vyřešeno. S pomocí zákaznického centra se vše objasnilo. Pro ostatní uvedu své zjištění.

- Při svolávací akci se mění rozvodový řemen, napínák a vyměňuje se olej a olejový filtr.

- Pokud není svolávací akce a reklamujete rozvody. Tak se mění vše, ale olej a olejový filtr nedostanete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vše je vyřešeno. S pomocí zákaznického centra se vše objasnilo. Pro ostatní uvedu své zjištění.

- Při svolávací akci se mění rozvodový řemen, napínák a vyměňuje se olej a olejový filtr.

- Pokud není svolávací akce a reklamujete rozvody. Tak se mění vše, ale olej a olejový filtr nedostanete.

Takže se rozvody mění jenom pokud si stěžuji a tak olej zustavá puvodní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blbost jakýkoliv vyměněný díl má záruku 2 roky a né že to končí se zárukou auta to je zase nějaká finta na lidi bože bože co ta škocna pořád na ty lidi nacvičuje ! :rtfm:

Zdravím ,s tou zárukoum si myslim, že opravdu se neprodlužuje ikdyž je to divný. Já měl toyotu a po dvou letech sem třikrát reklamoval centrál a když sem se ptal jestli na to bude platit nová dvouletá záruka , protože mi za rok končila bylo mi řečeno, že jen do konce záruky auta. Takže to tak mají asi všude. Chtěl bych viět, kdyby někomu měnili motor těsně před koncem záruky a on mu třeba po roce zase odešel asi by si to cáloval sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

mne menili cely nejaky rozvodovy retaz - nazvali to kit , ale olej mi nemenili, moj problem sa tym vyriesil a auto po nastartovani nezavrci. mimochodom kazdy diel ktory vam vymenia za novy musia otom vystavit doklad ze dali novy kus a na ten mate zaruku 2roky. mne menili turbo teraz po roku a mam nanovo 2r zaruku aj ked o rok mi konci zaruka na auto. nenechajte sa oklamat. Je to v obchodnom zakonniku, na kazdy tovar po vymene od reklamacie mate 2 roky zaruku !!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, mám najeto cca 24000 km, cca v 16000 km měněny rozvody, teď někdy ráno při studených startech zase slýchávám, že se rozvody zase ozývají.

Máte taky tento samý problém, nebo všichni jste po výměně spokojeni?

Nebuď smutný nejsi v tom sam dělá mi to taky i po vyměně. Vada je totiž konstrukční. Povídky o natahování řetězu jsou jen výmluvy. Původní řetěz mi chrastil od novoty. Nový chrastí podstatně méně. Jediné čemu to snad zabrání je přeskočení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebuď smutný nejsi v tom sam dělá mi to taky i po vyměně. Vada je totiž konstrukční. Povídky o natahování řetězu jsou jen výmluvy. Původní řetěz mi chrastil od novoty. Nový chrastí podstatně méně. Jediné čemu to snad zabrání je přeskočení.

smutný jsem jen kvuli tomu, že když se to vymění tak jednou dvakrát, tak olej bude pěkně chcát, když je to všechno hliník, párkrát se to rozdělá a bude to k ničemu. Bylo by lepší, kdyby řetěz přeskočil nebo tak, lepší vyměnit rovnou celej motor, a byl by snad klid. Nejvíc mě rozčiluje to, že člověk má auto naleštěný čistý, pak ho někde nechá stát, nastartuje a jak to drnčí, tak si lidi okolo musí myslet, že ten motor je pěkně vylágrovanej, i když to vlastně je uplně jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...