Přejít na obsah

Navigace


Doporučené příspěvky

Díval jsem se na ty asusky a636 a je jich strašně moc druhů,newíte co je zlatý střed?Uvažoval jsem i o aceru n35 ale když jsem tak viděl názory tak jsem si to rozmyslel..Mám teď ale jiné dilema,známy mi nabízí vestavbu od Blaupunktu i s cd,je to mazel a chce za to jen 9 litrů i s antánou a montáží jenže já bydlím na sídlišti a je to ráj čorkařů,skočily byste do toho?? :unsure:

Blaupunk - problem sehna neoriginalni mapu.

Acera n 35 jsem mel neni spatnej, ale pomalej

Asus A636 mam ted, jsou dva jeden starsi A636 a jeden novejsi A636N.

Nemenil bych, vse v pohode, pouzivam nekolik navigacnich softu a jsem spokojen (musis jen dokoupi poradnou pametovou kartu)

presne tak

koupil jsem asus 636 od crakea a jsem zatim max spokojen a kartu mam jen 512 astaci mi to...kdyz nekam jedu muzu si mapy den predtim jednoduse prehrat...

a halvne to pouzivam jako prenosnej pocitac abych nemusel tahat notas a zaroven kdyz du do hospody netama s sebou mda, ale klasickej founik...tomtom normal je moc velkej na me a nic jineho neumi...tady mam word a dalsi mrte veci, nehlede na pocket heroes :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych jen řekl, že mi mobil N70 nepřipadá moc velký, dále pak nevím, proč mám řešit velikost displaye, když ho vůbec nepotřebuji. Ono to v pohodě na mne mluví a to dost nahlas.

Ještě bych doporučil těm, co nechávají GPS mohul a podobné přístroje v autě zapnuty, tak to nedělejte, oni ti hajzli jsou tak drzí, že si zapnou mobil s bluetoothem a vyhledávají zařízení, no a kde se muobjeví na displayi, tak tam ho ukradne. Sehnat nabíječky a podobně k těmto věcem není problém, klíč je skoro všude stejný, to určitě víte i vy né tak ti hajzli. A když vám to neukradnou, tak vám aspň pokurví autíko. Tak popřemýšlejte, zda je to hodně námahy to jen vypnout???

Jinak jak říkám já, ať si každý koupí to co mu vyhovuje.

jj Palo máš absolutní pravdu, sem netušil že někteří mají i takovou drzost tímto způsobem krást :o:disgust:

jak se říká proti gustu žádný dyšputát -_--_--_--_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych jen řekl, že mi mobil N70 nepřipadá moc velký, dále pak nevím, proč mám řešit velikost displaye, když ho vůbec nepotřebuji. Ono to v pohodě na mne mluví a to dost nahlas.

Ještě bych doporučil těm, co nechávají GPS mohul a podobné přístroje v autě zapnuty, tak to nedělejte, oni ti hajzli jsou tak drzí, že si zapnou mobil s bluetoothem a vyhledávají zařízení, no a kde se muobjeví na displayi, tak tam ho ukradne. Sehnat nabíječky a podobně k těmto věcem není problém, klíč je skoro všude stejný, to určitě víte i vy né tak ti hajzli. A když vám to neukradnou, tak vám aspň pokurví autíko. Tak popřemýšlejte, zda je to hodně námahy to jen vypnout???

Jinak jak říkám já, ať si každý koupí to co mu vyhovuje.

jj Palo máš absolutní pravdu, sem netušil že někteří mají i takovou drzost tímto způsobem krást :o:disgust:

jak se říká proti gustu žádný dyšputát -_--_--_--_-

Já jsem se s tím nesral. Koupil jsem si za 3,5 litru pořádnou BT GPS, a protože vím, jací jsou převážně naši Ostavští spoluobčané (kde pracuji), tak jsem zahodil dvouletou záruku, gpárnu rozdělal, připájel další konektor a :

- napájení pouze při zapnutém motoru (resp. elektřině - jak rádio)

- zapínání a indikace přes nevyužité tlačítko ASR (neoriginál, mám 4x4)

- umístění u paty čelního skla pod povrchem palubní desky

a je to úplně v poho a funguje skvěle :clap:

post-25-1157397636.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl by nekdo ochoten se podelit o nejnovejsi TomTom Mobile 5 (5.2.0.2).

Potrebuji to nainstalit do Nokie N70. Standartni verze 5.20 ma problem s BT GPSkam se SirfIII. Vypadava komunikace. Po par minutach se zobrazi "chybi zarizeni GPS" , divne je ze se starsima se Serf II to maka bezproblemu.

Na netu je hafo verzi, ale potreboval bych nejakou vyzkousenou.

Dik predem

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je uz dost pozde, jsi mel rozbehat rovnou sestku ne?

hehe až bude pořádně otestlá tak časem jo ;), protože co jsem četl na warforu tak stávající mapy s ní nechoděj počkám si až to bude mít otestovaný třeba borg nebo kolega s práce od kterého mám cd se zmiňovanou 5 ;).... a proč ty ji tedy sháníš?

Editováno: , autor: Hensel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je uz dost pozde, jsi mel rozbehat rovnou sestku ne?

hehe až bude pořádně otestlá tak časem jo ;), protože co jsem četl na warforu tak stávající mapy s ní nechoděj počkám si až to bude mít otestovaný třeba borg nebo kolega s práce od kterého mám cd se zmiňovanou 5 ;).... a proč ty ji tedy sháníš?

Ja shanel pro kolegu TT do N 70, pro sebe bych to nechtel ani zadara, i kdyz to v me N 70 mam tak PDA ASUS A636 je uplne o necem jinem.

Jinak starsi mapy uz shodny nebudou, pro sestku a dalsi budou jinak aktivovany a trochu jinak delany, cili tim petka konci.

Na co si lidi hlavne stezuji je velikost zakladni mapy 1,5GB (no mam 4GB kartu, cili nijak velky problem)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak doporučuji soft iGO, má podrobné mapy (shodné s TT 5.2), příjemné ovládání, navigování ucházející (samozřejmě nelogickým cik-cak trasám se nevyhnete)

Cece mam v PDA TT aji iGO2006, nekdy podle neho i jezdim, ale furt si na neho nemuzu zvyknout. Spatne se prohlizi mapa a celkove pojeti napriklad zobrazovanych udaju me nesedi, treba ten cas za jak dlouho dojedes.

Naopak me bavi "prekrocil jste povolenou rychlost" treba 80km/h na dalnici kde je 130km/h. Na co jsem si vsak hned zvykl je zensky hlas.

Resume: Pokud jedu primo na nejakou adresu tak jedu podle iGO. Pokud vsam musim na nejaky misto jen na mape pak TT s tim ma iGO problem.

Tot je i duvod proc pro me navigace v mobilu o nicem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je uz dost pozde, jsi mel rozbehat rovnou sestku ne?

hehe až bude pořádně otestlá tak časem jo ;), protože co jsem četl na warforu tak stávající mapy s ní nechoděj počkám si až to bude mít otestovaný třeba borg nebo kolega s práce od kterého mám cd se zmiňovanou 5 ;).... a proč ty ji tedy sháníš?

Ja shanel pro kolegu TT do N 70, pro sebe bych to nechtel ani zadara, i kdyz to v me N 70 mam tak PDA ASUS A636 je uplne o necem jinem.

Jinak starsi mapy uz shodny nebudou, pro sestku a dalsi budou jinak aktivovany a trochu jinak delany, cili tim petka konci.

Na co si lidi hlavne stezuji je velikost zakladni mapy 1,5GB (no mam 4GB kartu, cili nijak velky problem)

jj to je fakt holt nám pak už ani 2Gb nebude stačit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja shanel pro kolegu TT do N 70, pro sebe bych to nechtel ani zadara, i kdyz to v me N 70 mam tak PDA ASUS A636 je uplne o necem jinem.

O cem jinem prosimte ? Muzes mi to nejak rozumne vysvetlit ? ;) Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja shanel pro kolegu TT do N 70, pro sebe bych to nechtel ani zadara, i kdyz to v me N 70 mam tak PDA ASUS A636 je uplne o necem jinem.

O cem jinem prosimte ? Muzes mi to nejak rozumne vysvetlit ? ;) Dik

No o vsem, kdo nevyzkousi tak nevi.

Jak navigujes treba na Slovensku, nebo v Madarsku, Slovinsku hmm?

Proste chci videt i normalne mapu a ne jen slepe poslouchat kam me dovede.

Uz jsem psal drive, ze jako nouzovka je to dobry, ale pokud podlo toho mam jet nekde kde to neznam, a na rozdil od aktualizace je to zmeneny tak tu mapu chci videt a na PDa ji vidim tak jak na origo navigaci ve 2DIN.

Ale jak rikam, pouzivej ji par mesicu a pak reknes to samy, pro nekoho kdo to pouzije sem tam je to prima, pro kazdodeni jezdeni to neni.

Je to jen muj nazor, protoze mam jak TT v mobilu tak nekolik navigaci v PDA

Editováno: , autor: Mefisto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No o vsem, kdo nevyzkousi tak nevi.

Jak navigujes treba na Slovensku, nebo v Madarsku, Slovinsku hmm?

Proste chci videt i normalne mapu a ne jen slepe poslouchat kam me dovede.

Uz jsem psal drive, ze jako nouzovka je to dobry, ale pokud podlo toho mam jet nekde kde to neznam, a na rozdil od aktualizace je to zmeneny tak tu mapu chci videt a na PDa ji vidim tak jak na origo navigaci ve 2DIN.

Ale jak rikam, pouzivej ji par mesicu a pak reknes to samy, pro nekoho kdo to pouzije sem tam je to prima, pro kazdodeni jezdeni to neni.

Je to jen muj nazor, protoze mam jak TT v mobilu tak nekolik navigaci v PDA

To sedí, plný souhlas.

Rozhodně u některých složitých křižovatek nelze se orientovat jinak, než se kouknout na mapu, jakým směrem se to vlastně vydat, protože když mi to řekne "prudce doleva" a nakonec zjistím, že myslí mírný sjezd a jsem v úplně jiném pruhu ... když nevíš kam a hlavně přes co jedeš, tak informační tabule to nezachrání.

Navíc, alespoň to moje PDA je o sekundu až dvě opožděné (a to mám velmi dobrou BT GPS), tak to je u těch vícesměrných křižovatek zvlášť podstatné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče otázky NAVI či PDA, tak jsem po uvážení šel do PDA

výhody:

- PDA používám i k práci

- nepřijdu o další úložný prostor

- libovolná volba kvalitního autorádia (nepčítám nestandardní uchycení autorádia - kastlík apod)

- není to lákadlo pro zloděje, protože GPS je pod palubkou a PDA doma

- natočení směrem k řidiči (vedle autorádia - jak bývají HF) a tím i dle uživatelů NAVI lepší čitelnost

- dotykový display - rychlé a jednoduché ovládání

- snadná údržba software, upToDate, většinou lepší software, možnost vyzkoušení alternativ

- celkově lépe vyměnitelné

nevýhody:

- nevypadá to tak cool

- menší display

- těžko čitelné při ostrém slunci

- složitější zapínání jak NAVI

- moje PDA se musí resnout po vypnutí BT GPS

- moje GPS&PDA nedokáže přijímat RDS info o uzavírkách .. ale jiné ano

Pořizovací náklady jsou zhruba stejné.

Celkově to mám (jak jsem výše psal) tak, že ráno přijdu do auta, zacvaknu PDA do kolébky, zapnu soft, nastartuju - tím se mi začne napájet GPS co je pod horním povrchem palubní desky, tlačítkem ASR ji zapnu, zvolím kam chci a jedu.

Zabere to max 1 min.

Jsem spokojen, zatím jsem se všude dostal (i když třeba nelogicky), je třeba si na to navigování zvyknout (vzhledem k pomalejší odezvě). Používám denně cestou do práce i z, pro určení zcela přesné rychlosti a hádání se s polišema :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja shanel pro kolegu TT do N 70, pro sebe bych to nechtel ani zadara, i kdyz to v me N 70 mam tak PDA ASUS A636 je uplne o necem jinem.

O cem jinem prosimte ? Muzes mi to nejak rozumne vysvetlit ? ;) Dik

No o vsem, kdo nevyzkousi tak nevi.

Jak navigujes treba na Slovensku, nebo v Madarsku, Slovinsku hmm?

Proste chci videt i normalne mapu a ne jen slepe poslouchat kam me dovede.

Uz jsem psal drive, ze jako nouzovka je to dobry, ale pokud podlo toho mam jet nekde kde to neznam, a na rozdil od aktualizace je to zmeneny tak tu mapu chci videt a na PDa ji vidim tak jak na origo navigaci ve 2DIN.

Ale jak rikam, pouzivej ji par mesicu a pak reknes to samy, pro nekoho kdo to pouzije sem tam je to prima, pro kazdodeni jezdeni to neni.

Je to jen muj nazor, protoze mam jak TT v mobilu tak nekolik navigaci v PDA

;) No tak ja projel pulku evropy s TT v mobilu a naprosto bez problemu ;-) Ale kazdej ma jinej smysl pro orientaci a jiny potreby takze to je jedno. Pro me je nejvetsi vyhodou to ze tu navinu mam proste u sebe vzdycky. Kdybych mel sebou tahat dalsi zarizeni jako je PDA tak by me to otravovalo a tak casto bych ji nepouzil pac bych ji u sebe nemel. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mas jak kdyby jsi projel Evropu ve Favoritu nebo ve Fabii, rozdil tam je vzdy, navic, to vyuziji jak na vychod od hranic coz TT je k nicemu, ale take jak pri cestach na kole tak i pri pesi turistice a velky rozdil mezi PDA a symbianovym mobilem zase neni.

Jak rikam je to jen o vyzkouseni. Mam ho v mobilu, ale kdyz ho pomerim s PDA tak mobil je jen na telefonovani, navic se pripojim v pohode na net, stahnu nejnovejsi dopravni info a hura

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...