Přejít na obsah

Dát už teď letní pneu


kysa

Doporučené příspěvky

Chtěl jsem původně přezouvat tenhle víkend, ale mám koupený Alkyton na bubny & brzdiče a jak zjistíte, když se juknete winďousem ven, asi bych čekal do soudnýho dne, než to zaschne - garáží nedisponuju, abych to mohl nechat oddělaný na špalkách přes noc, tak musím počkat, až bude poněkud teplejší pagóda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ Dick - když se podíváš semhle: ODKAZ , tak zjistíš na čem jezdím v létě. Bohužel je skrz ně na zadku vidět i část čelní plochy bubnu, ne jen jeho obvod. Takže minimálně zadek musím natřít CELEJ a nechat uschnout, než na něj nahodím letní disky. Na předku to tak kritický není, tam je vidět jen brzdič a lesklá plocha kotouče - dosedací plocha náboje je schovaná. Ale co jsem viděl natřený brzdy, tak každej natře celej náboj nebo buben včetně čelní dosedací plochy - nikdo nenechává dosedačku holou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska celej den chčije - nanejvejš s přestávkama - takže jsem to chca nechca musel odložit na zítřek. Nemám dílnu, kam bych se s prací uklidil, přehazuju na plácku za chalupou - a pokud chci i natírat bubny a brzdiče, musí být aspoń trochu teplo... A rosničkáři na zítřek věští přes 20°C na celým území, tak by to snad mohlo vyjít...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ve ctvrtek jsem take prezouval a jako vzdy po zime ocistil, umyl, okartacoval rez a nakonec nastrikal zadni bubny.

Celni plochu nestrikam a take proc? :help: Jen ji mirne po ocisteni natru olejem a mam ji stale cistou. A hned po nastrikani nasazuji kola. A nikdy nebyl zadny problem. :p A nikde neni zadny viditelny flek....... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám takhlepost-18950-0-73359600-1301401835_thumb.j

Jo aha ty to mas natreny stetcem. (hmm je to trosku flekaty). Ja mel (mam) zaruvzdornou barvu ve spreji, takze sem proste roztocil buben a zmacnul trysku ve spreji. :p Ted kdyz sem prezouval na letni, tak sem si vsimnul, ze nejaky drobny flicky tam jsou (po 4 letech), takze az bude mit chvilku cas, tak to asi trosku poopravim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

...tak jsem ve ctvrtek uz po druhe po zime prezouval lol ...... cekal jsem na nove letni pneu. V oblibenem servisu se strhla debata o vydrzi pneu, kdyz videli a hlavne vedeli, ze menim pneu po 130.000km. Nakonec pri mereni ojeteho vzorku byl vysledek 2mm. Jeste by se dalo neco na nem odjezdit. ;) Na Turanzy skutecne nedam dopustit. Dalo by se ocekavat, ze opet nasadim osvedcene Turanzy, ale........ :feve: Mel jsem dobrou nabidku na Uniroyal RainSport2 a tak jsem se po precteni ruznych ohlasu a testu rozhodl je zakoupit. Hlavne kde beru poznatky jsou zde>

http://www.testpneumatik.com/index.html

Priznam se, ze jsem byl rozhodnut pri jakekoliv pochybnosti o kvalite pri prvni jizde, si koupit nove Turanzy. Jeste pri jizde na starych pneu do servisu jsem mel vypnute radio a sledoval hlucnost pri ruznych rychlostech. Hlavne pri 50-90-110-130 km/hod. Do servisu jsem to vzal kousek po dalnici. Bohuzel po prezuti na nove pneu a ujeti cca 3 km se zacalo ozyvat klepani od predni napravy lol . Nemel jsem chut porovnavat a hned jsem se otocil zpet do servisu s podezrenim na praskle gumove luzka. Zde toto potvrdily a hned se dali do odstranovani zavady. Po dvou hodinach bylo auto opraveno a po zaplaceni 6.620 Kc lol jsem vyrazil. Musim podotknout, ze v cene byla i vymena kol. S velkym ocekavanim jsem vyrazil stejnou cestou zpet a posuzoval hlucnost a jizdu pri vyse uvedenych rychlostech. A ted se mnou mozna nebude mnoho lidi souhlasit, ale tak pohodovou, klidnou a hlavne tichou jizdu jsem s Turanzy nezazil!! Krasne tlumi nerovnosti. Turanzy jsou daleko tvrdsi. Samozrejme, ze vydrz techto pneu budou nekde jinde, sam jsem zvedavy. Od ctvrtka jsem na nich uz najezdil pomalu 1500 km a zatim jen chvalim a chvalim.....Nechapu /spise chapu/ ruzne testy, kde hlucnost je deklarovana jako vetsi nez u Bridgestone Turany. Zatim jsem veeelice spokojen a super vypadaji..... :p;)

post-7773-0-11116500-1303066344_thumb.jp

post-7773-0-97682200-1303066374_thumb.jp

post-7773-0-22702300-1303066413_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môžem potvrdiť, že Turanzy sú, čo sa týka hlučnisti hrôza. Jazdil som už na všetkom možnom od Matadoriek, Pirelli, Debicy po Continentalky, ale toto je ozaj masaker. Ale čo narobím, keď som s nimi dostal auto.. :feve: Eštev šťastie, že mám v aute rádio lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Já už mám přezuto už týden, jelikož jsem koupil auto na letních a zimní se mi na těch 14 dní nechtělo kupovat a nasazovat. Ale dneska když jsem vyšel z domu, tak jsem jel raději vlakem - pořád ještě může námraza překvapit, byla pěkná zima a k tomu mlha. Ale o víkendu má být krásně a ve dvaceti na zimních mě to taky ničilo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera bylo relativně teplo, dneska ráno jsem v půl páté ráno vystrčil čenich z baráku a měl jsem pocit, že se mi do něj zahryznul krokodýl - bylo totiž -2,5°C, z auta jsem škrábal možná půl mm námrazy. Zítra mám další denní a na neděli už mám další program, takže pokud budu přezouvat, nejdřív příští víkend, kdy bych snad měl mít víc volna. Navíc jsem dospěl k názoru, že po 2 odježděných sezónách už by bylo záhodno nechat kolečka znovu vyvážit - hlavně vloni k podzimu už to bylo docela cítit, že hopsaly. Takže nejdřív vyvažovačka a pokud v pneuservise nebudou zrovna mít čas mi kola i nahodit na autí, bude se přehazovat příští víkend.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já uvažuju, jestli budu vůbec přezouvat.....že bych jezdil na zimních celoročně. Tak jsem to měl na favoritovi. Ale tet mám zimní i letní, zimní plechy , letní alu. Tak jsem si říkal, že bych hodil na alu zimní kola a na nich už jezdil celoročně. Alu se mi líbí víc, a na to co za rok najedu by mi to asi takto stačilo.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi, kteří říkají o zimních gumách, že se v létě "mažou", nekecají. Ale musejí to být opravdu ZIMNÍ GUMY, ne nějaké protektory z Baubau/OBI/Tesco/Lidl. Na formanu jsem taky kupoval každý podzim 2 nové "zimní" protektory, dával je na předek a ty už napůl ojeté z předku na zadek - a jezdil tak až do dalšího podzimu. Jenže gumová směs těch protektorů je v porovnání se skutečnou zimní směsí originálních gum jako nebe a dudy. Takže je tvrdší, líp drží i v létě a míň se ojíždí - a zákonitě tak nemá ani úplně nejlepší zimní vlastnosti. Na courání po městě "kolem komína" to bude celoročně stačit. Ale až vyjedeš s takovým obutím v červenci na dálnici, na silnici ohřátý Puchejřem na nějakých 50-60°C to roztáhneš na 130 (nebo i víc) km/h a pak nedobrzdíš a do někoho plácneš, bude se vyšetřovat i to, cos měl nazuté na kolech a pokud to budou zimní gumy, asi se někdo začne ptát PROČ JSI V TEPLOTÁCH VYSOKO NAD NULOU JEZDIL NA OBUTÍ DO MRAZŮ.... A následně pak může i požadovat nějaké úhrady, i když žádnou oporu v zákonech (na rozdíl od opačného případu = jízdy na letních v zimě) pro to nemá, jenže i soudce je jen člověk...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...