Přejít na obsah

ESP Fabia


branik5

Doporučené příspěvky

chcel by som vas poprosit o radu mam fabiu 1.4 16 74 KW Elegance a kedze niesom prvi majitel a neviem co tam všetko je.... tak ako som sledoval fabie tak kazda jedna v tej vybave mala ESP no len ja tam nemam ani ten gombik na zapnutie ale ked odpojim baterku alebo ma nejaky pokles ked zapnem zapalovanie tak sa mi ta kontrolka rozsvieti a potom zhasne inac vobec nesvieti viem nejako zistit ci to auto ma ESP alebo aspon predpripravu?.....Co tam vsetko mam mat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no praveze ja tam nemam ani ASR no aspon o tom neviem kedze niesom prvi majitel a ako som si vsimol tak tam asi bolo aj nieco robene s elektrikov a nemam ani ten stitok takze ja sa len snazim zistovat ze co vsetko ma to auto ale myslim si ze asi vsetky tie vybavy mali ESP alebo ASR ci sa mylim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám za to, že 74kW motory mají min. ASR. v kufru pod podlahou opravdu nemáš nalepený typový lístek?

pokud ne a chceš to vědět, tak buď můžeš podle vinu požádat někoho ve škodě ať ti vyjede výbavu (ovšem tu, jak auto vyjelo z fabriky. pokud se do toho šťouralo, tak to nezjistíš)

a nebo to připoj na vag na koukni se které jednotky budou komunikovat, jinak když koukneš do řj brzd a napíšeš sem její číslo (např. 6Q0907379C), tak ti povím, co tam máš.

jedna z posledních možností je zkrátka otevřít kapotu, kouknout a v tvém případě měřit:

pouze ABS -výška hydraulické jednotky 102mm

ABS/ASR/EDS - výška 127mm

ABS/ASR/EDS/ESP - výška 130mm

a pak to můžeš zkusit projet třeba po štěrku - když tomu při rozjezdu naložíš, tak by bikala kontrolka ASR a auto ztratí trochu tah.

Editováno: , autor: boobika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tohle taky řeším, ale já to mám krapet zajímavější. Koupil jsem F1 1.9 TDI a mám na palubovce tlačítko na vypnutí/zapnutí ASR. Ovšem ať mačkám jak mačkám, tak se nic neděje. Kontrolka ASR se nerozsvítí ani při startování. Takže nabývám dojmu, že tam je jen na okrasu, aby zvýšilo prodejní cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no som pozeral do kufru a to auto tam nemam ziadny stitok ono po havariji bolo striekane a ten stitok sa asi dal dole no len som ho uz nenasiel a ta kontrolka sa mi rozsvieti iba ked odpojim baterku a opat ju pripojim tak sa rozsvieti a potom zhasne a to je vsetko a pri opetovom zapnuti zapalovania uz ani nesvieti ale co som pozeral riadiacu jednotku brzd tak je to verzia BOSCH 5.7 tak teraz neviem ze ked to aj ma tak ako to mam spojazdnit ake poznavacie body by som mal na aute hladat bud ESP alebo ASR dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

branik5: to máš nějak blbě nakódované bo co, protože ti tam vyskakuje, že nekomunikuje jednotka pohonu všech kol. takže nejdřív bych opravil tohle a pak hledal dál. jinak koukni do jednotky ABS na chyby. jinak poznávacích bodů jsem ti napsal dost - od vagu, přes zkoušku až po změření bloku čerpadla. to pod sedačkou nepatří k výbavě vozu. to bude něco k sedačkám.

kuca_89: deaktivované nevím. pojistky js všechy zkontroloval? jinak vag a koukni taky do řj brzd na případné chyby

Editováno: , autor: boobika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

branik5: to máš nějak blbě nakódované bo co, protože ti tam vyskakuje, že nekomunikuje jednotka pohonu všech kol. takže nejdřív bych opravil tohle a pak hledal dál. jinak koukni do jednotky ABS na chyby. jinak poznávacích bodů jsem ti napsal dost - od vagu, přes zkoušku až po změření bloku čerpadla. to pod sedačkou nepatří k výbavě vozu. to bude něco k sedačkám.

kuca_89: deaktivované nevím. pojistky js všechy zkontroloval? jinak vag a koukni taky do řj brzd na případné chyby

a ako by som to mal nakodovat? lebo ten poho vsech koles je si myslim dost velka blbost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...