Přejít na obsah

Koupě ojeté Fabie I - poraďte


Host rosta

Doporučené příspěvky

Zdravím, nechci zakládat nové téma a tak doufám, že mě neukamenujete, když se tady přimýchám. Měl jsem fabii viz avatar, kterou jsem prodal kvůli přítelkyni v domění, že nám bude stačit jedno auto, ale šeredně jsem se splet. Nyní sháním novou. Chci zůstat věrný páč se mi fabie líbí a byl jsem nadmíru spokojen. Nemá prosím vás někdo tip na dobrou koupi. Vzhledem k tomu, že dost jezdím, tak přemýšlím o TDI a nevím jaké. Našel jsem TDI PD a nevím, jak jsou spolehlivé a kolik spořádají. Slyšel jsem, že nejlepší je stará klasika 66kW. Byl bych rád, kdyby mi někdo poradil.

Tady mám pár odkazů: Fabia combi 1.9TDI PD comfort

Fabia 1.9TDI PD eleganc

fabia 1.9 TDI elegance

Octavia 1.9 TDI 66kW

Děkuji moc za rady a připomínky. Případně tipy na jiné stránky, nebo auta. Octavii jsem přihodil jako bonus, protože se jedná o zmiňovanou 66kw. Možná bych se spokojil i s Octou, ale fabie je fabie :palec2:

Mě to přijde strašně moc peněz na to jak je to starý, co třeba tohle:

http://www.tipcar.cz/skoda/skoda-fabia-1.9...z-11070421.html

má sice trochu okousanej nárazník, ale o tři roky mladší, combi ;)

nebo

http://www.tipcar.cz/skoda/skoda-fabia-1.9...z-15490218.html (do tý bych vcelku i šel)

nebo

http://www.tipcar.cz/skoda/skoda-fabia-1.9...cz-6510702.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, nechci zakládat nové téma a tak doufám, že mě neukamenujete, když se tady přimýchám. Měl jsem fabii viz avatar, kterou jsem prodal kvůli přítelkyni v domění, že nám bude stačit jedno auto, ale šeredně jsem se splet. Nyní sháním novou. Chci zůstat věrný páč se mi fabie líbí a byl jsem nadmíru spokojen. Nemá prosím vás někdo tip na dobrou koupi. Vzhledem k tomu, že dost jezdím, tak přemýšlím o TDI a nevím jaké. Našel jsem TDI PD a nevím, jak jsou spolehlivé a kolik spořádají. Slyšel jsem, že nejlepší je stará klasika 66kW. Byl bych rád, kdyby mi někdo poradil.

Tady mám pár odkazů: Fabia combi 1.9TDI PD comfort

Fabia 1.9TDI PD eleganc

fabia 1.9 TDI elegance

Octavia 1.9 TDI 66kW

Děkuji moc za rady a připomínky. Případně tipy na jiné stránky, nebo auta. Octavii jsem přihodil jako bonus, protože se jedná o zmiňovanou 66kw. Možná bych se spokojil i s Octou, ale fabie je fabie :palec2:

tak vo fabii je motor 1,9 TDI-PD 74kW a ten byva tiez v octavii I ale co si ty pisal o tej 66kW to je starsia 1,9 TDI a plnila euro3 tak bola stiahnuta a nahradena TDI-PD. ale ta 66kW vo fabii nikdy nebola.

p.s.: ty veris tomu co si sem dal linky ze auto s roku 2000 v nafte ma najazdene 100tkmvsetky rovnako rozdiel cca 2tkm a ze ti tu niekto da fabiu s 2003 s 200tkm sa ti zda moc , ale neboj zachvilu bude mat ta fabia 70tkm tak potom sa ti bude pacit. jedno ti poviem nechcel by si vediet skutocny stav km toho co si tu dal ze sa ti pozdava, len taky odhad +-200tkm uplne v pohode a aby niektore nemalo este viac nalietane. nadam neveris ze 8 rocne auto v nafte najazdi 100tkm a rocne mu to vychadzalo 12tkm. takyto najazd je ledva u benzinu, si vezmi ze priemerny najazd rocne je 15-20tkm pre benzin nie pre naftu. s roku 2000 maju benziny nabehane 100-150tkm uplne bezne a nie nafty, naftu si niekto kupi aby sa mu to vyplatilo takze toci km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak vo fabii je motor 1,9 TDI-PD 74kW a ten byva tiez v octavii I ale co si ty pisal o tej 66kW to je starsia 1,9 TDI a plnila euro3 tak bola stiahnuta a nahradena TDI-PD. ale ta 66kW vo fabii nikdy nebola.

p.s.: ty veris tomu co si sem dal linky ze auto s roku 2000 v nafte ma najazdene 100tkmvsetky rovnako rozdiel cca 2tkm a ze ti tu niekto da fabiu s 2003 s 200tkm sa ti zda moc , ale neboj zachvilu bude mat ta fabia 70tkm tak potom sa ti bude pacit. jedno ti poviem nechcel by si vediet skutocny stav km toho co si tu dal ze sa ti pozdava, len taky odhad +-200tkm uplne v pohode a aby niektore nemalo este viac nalietane. nadam neveris ze 8 rocne auto v nafte najazdi 100tkm a rocne mu to vychadzalo 12tkm. takyto najazd je ledva u benzinu, si vezmi ze priemerny najazd rocne je 15-20tkm pre benzin nie pre naftu. s roku 2000 maju benziny nabehane 100-150tkm uplne bezne a nie nafty, naftu si niekto kupi aby sa mu to vyplatilo takze toci km.

máš pravdu, taky mě to napadlo, jestli ty km co píšou sedí. Je možné najít takovýhle auto, ale bohužel je to vyjímka. Jak říkáš májí nalítáno hrubo přes 100tkm, nebo přesněji řečeno ke 200tkm. No, uvidíme co nakonec seženu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

houmr to napsal už za mě, na nájezd moc nekoukej, ale jdi hlavně po stavu a po roce ;) Ten můj favorit, má sice 200tkm, ale je stará ani ne 4 roky a rozvody byly udělaný ve 180tkm, čemu bych klidně i věřil a klidně bych si i vsadil že stočená není a ve špatným stavu asi taky nebude...

Zato ty zázračný a předražený "vraky", které jezdily do kostela a maj po 8 letech najeto 100tkm nestojí ani za zkouknutí, protože chtít za to 150 000Kč je tak trochu troufalost... Jako čest výjimkám, ale myslim že většina na tom bude s nájezdem podobně jako třeba ten můj "favorit" + ale ještě navíc všechny díly o 4 roky starší...

(druhý odstavec je lehce přehnaný, ale platí, že čím mladší auto, tím bude spíše stav lepší a km skutečné ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

one-z: suhlasim este doplnim ze moje je dovezene s talianska kde jazdilo necele dva roky a za tu dobu najazdilo 65tkm a to ho pouzivala zenska na dochadzanie do prace. v tej rodine to nebolo vobec hlavne auto, takze ja stale tvrdim ze ak je nejake auto dovezene a ma viac ako 5 rokov tak ma najazdene 250tkm bez problem ( su vynimky ze nemusia az tolko ).

p.s.: stacanie sa stalo takmer narodnym sportom dal do bazaru zachovale pravidelne servisovane s najazdom 250tkm ( vsetko je ok) a nepredas ho lebo ked ho niekto uvidi tak prve co jezisi 250tkm ale pozre na to druhe co stoji vedla to je nalestene a najazdene iba 100tkm ( to je ta magicka hranica) ved je ako nove to bere, nevadi mu ze je to v podstate rozpadnuty srot stoceny, neservisovany. a majitel toho druheho pol roka predava a nic, potom mu poradia nech to stoci tak to stoci na 120tkm a do troch dni je predane. tot realita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, přesně tak a nemusí být dovezené i u nás se s autama nalítá dost, stačí zadat třeba fabia sdi na německých stránkách a potom u nás... Zatímco u nás se pohybuje nájezd ve většině případů kolem 100tkm a nezáleží jakej je to rok, v německu to je podle roku, takže ty starší mají skoro všechny kolem 200tkm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, přesně tak a nemusí být dovezené i u nás se s autama nalítá dost, stačí zadat třeba fabia sdi na německých stránkách a potom u nás... Zatímco u nás se pohybuje nájezd ve většině případů kolem 100tkm a nezáleží jakej je to rok, v německu to je podle roku, takže ty starší mají skoro všechny kolem 200tkm...

stryko mal seat inca SDI a za 5 rokov co to mal ako firemne na to nalietal 250tkm a motor stale ok bez jedinej poruchy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty km u TDI vubec neres mam 2001, uz sem taky hrubo za 200tis km, a kdyz ti svoje auto nalestim a vypucuju nepoznas vubec nic. Jak vidim pred barakem naskladane auta v rade a kouknu na fabie s firem nebo soukrome, tak ta moje vypada porad nejlip i kdyz je to uz stara baba .-)Pokud se majitel predtim staral a pokud byl jeste treba fanda, muzete to byt lepsi auto nez nejaky odrbany vrak s 80tis km po slecne ktere neumela zaparkovat, a rozjet se bez vareni spojky.

Mimo jine TDI PD s pravidelnou udrzbou (zadne prehaneni) je ve 200 tis.km jeste v pohodove forme, a to uz mi potvrdilo hodne lidi, jelikoz sam sem spise fanousek a auto mam jako praci a trochu hobby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, našel jsem nabídku 2 vozů a potřeboval bych poradit jaký si vybrat:

1. Fabia HTP 47 KW, 2005-novější model, přední okna okna el, 2 pytle, ABS

2. Fabia 1,4 50KW, 2004-starší model, 1 pytel, okýnka manuál.

Obě auta mají najeto skoro stejně (60-65 tis), podobná cena (cca 165 tis), centrál, konstrukt, immo, 1 majitele, jasný původ, řádně vedenou servisku.

Láká mě spíš 1 typ. Prý ale 3 válec je nic moc, ale má lepší výbyvu a s tím autem by se jezdilo tak 80% po městě. Spousta členů tohoto fóra má pěkně udělaná auta, a jsou to taky HTP. Oboje nabízí autorizovaný prodejce Škoda - to by snad měla být určitá záruka, ne?

Jaký vůz byste mi doporučili? Dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vlastním 1,2 47 komba z roku 2003 - takže sem asi trochu zaujatý. Mam najeto 46 tis a nemohu si stěžovat - zajela se naprosto perfektně - pokud držíš točky okolo 3000 tak nemá s dynamikou problém a spotřeba je taky solidní. Nemám sice palubní PC ale tankuju stále stejným způsobem u jedné pumpy, tak je to docela vypovídající - na dálnici ve třech sem jí hnal jako čerta a vzala si 7,9 (90% podíl dálnice) jinak do 6,4 nemám problém. Včera sem zrovna tankoval a průměrka bez dálnice byla 5,8. Co setýče vábavy je to klasic plus - 2 pytle, el. okna...a můžu říct, že si rychle zvykneš na komfort.

Mrkni se pořádně kdo to auto měl - jeden majitel, firma.... jinak bych se jedna dvojky nebál - pokud ti nejde o zvuk motoru a 200 na dálnici - to prostě nemá..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud má servisku, tak se "stáčením" by neměl být problém - to už by v tom muselo jet moc lidí.

Ale nenech se ukolébat autorizákem - jejich prodej prověřených vozů taky není bez chyb - osobní zkušenost. Takže určitě omrkni co de - plechařinu, lícování, spáry atd. Možná by se vyplatilo investovat do výměny svíček - a hned uvidíš jak na tom motůrek je. Ale to asi víš, jen sem chtěl upozornit na to, že to, že tu ojetinu prodává autorizák, tak to neznamená, že to je nové auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi jasný, že mi třeba prodejce umožní jídu, prohlídku vozu na zvedáku. Pokud bych chtěl třeba výpis chyb z diagnostiky apod. tak to podle mě může obechcat. To bych s tím autem musel zajet asi k jinýmu prodejci a nechat si udělat výjezd z VAGu a důkladnou prohlídku vozu (př. nechat udělat garančku).

Lustraci na původ vozu od CEBIE tam dávat asi nemusím, co? To by si asi prodejce nemohl dovolit (tam to platím já, pouze v případě např. krádeže prodejce peníze vyplácí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pánové....již mnoho dní jsem sledoval vaše diskuze ohledně těchto strojů. Až nyní jsem objevil, respektive jsem byl upozorněn, že se zde můžu registrovat taky. Tak toho hned využiju a optám se vás zkušených informovaných. Už hodně dlouho chci fabii. Po dlouhém studování recenzí, testů, diskuzí...jsem se rozhodl, že si nejspíš koupím 1,4 16V 74kw...důvod? malej obsah motoru, vysokej vykon, mala pojistka, relativně dobra spotřeba, levné díly. Dlouho procházím snad všechny možné internetové bazary a hledám a sleduji vývoj cen. Až o víkendu jsem narazil na velmi pěknej kousek. Docela by mi vyhovoval. ALE!! Problém. Řekl jsem si, že si chci našetřit aspon 100 000,- což bych měl mít někdy v řijnu tohoto roku. Prodal bych mého fazolka :prc: a něco málo si půjčil. Nechtěl jsem překročit cenovou hranici 140 000,- za auto. Bohužel cena té co se mi zalíbila je 149 000,-(a to nepočítám + pojistka+povinná výbava, benzin + nějaké peníze na žití).... Nyní mám 70 000,- a poté co jsem to ukazal máti, tak ta mi nabídla, že mi ona a otec půjčí dohromady 30 000,- abych měl tu 100ku a že 50 si mám pujčit, že těžko potom najdu auto v takovym dobry stavu. A vás zkušení se táži. Vyplatí se investovat tolik peněz do tohodle? -> http://www.auto-plus.cz/showcar.php?id=146983 :help: :help: nebo mám raději čekat ještě ty 3 měsíce a počkat jestli se nezjeví něco podobného a levnějšího? Poznámka na závěr....auto musí být hatchback nebo sedan stříbrné nebo šedé metalízy....

chtěl bych vás upozornit, že je mi 20let tudíž to by mohlo vysvětlit dotaci z rodinných kruhů ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden názor mladého motoristy co si koupil ojetou fabku před 5 měsíci. Nikdy nikomu v bazaru nevěř. Nevyšťav se z peněz. Z toho co píšeš si nenecháváš žádnou rezervu!!! Ojetých fabek bude na trhu víc a víc, hodně lidí jde za "štěstím se škofinem". Moje rada počkej až budeš na to mít ze svých a pak si vyber. A s povinným ručením doporučuju havarijko. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za sebe říkam že volba motoru je dobrá, ale spousta prodejcu aut říká že ted je prostě blbá doba na nákup a prodej aut, prostě lidi ted auta nemění, že to příjde zase tak v září v říjnu, což by mohla být výhoda i pro tebe....je mi 22 a fabku sem chtěl taky a byl sem ve stejný situaci jako ty, ale vyplatilo se čekat a hledat a se svojí beruškou jsem spokojenej, ikdyž bych dneska možná volil jinou variantu motoru...takže na tvym místě bych fakt vyčkal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

být tebou, tak si počkám do října na něco novějšího.. až budeš mít penízky po kupě, tak se pak líp objíždí inzeráty.. ;) nebo se zkus obrátit na někoho tady z fóra, aby ti přivezl nějakej zachovalej kousek z D nebo z I.. ;) jinak nečekej, že by ti někdo odpověděl do 10 minut od napsání příspěvku, tohle není chat ;)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já samozřejmě v tom říjnu počítám s rezervou(na havarijní myslim taky.opravovat druhý auto po nějakym bezohledným ********* co mě nabourá a ujede, se mi už fakt nechce), ale zaskočila mě mátina reakce :laugh.gif narušila tím mou harmonii a nasadila mi hned brouka do hlavy. Po motoristické stránce vím, že je to jedna z nejlepších možností u fabie(když nepočítám naftu), ale spíše mě zajímalo jestli vybavení a stav vozidla odpovídá jeho ceně. Protože i když je auto v perfektním stavu a má servisní knížku a 55tkm, furt to nemá 1.majitele a r.v. není zrovna včerejší. Přece jenom chtít za rok 2000 nad 140 se mi zdá u fabie moc. :kol-135:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...