Přejít na obsah

Výměna žárovek v hlavním svěltometu


Pette-KH

Doporučené příspěvky

Ekkar, toto tu už bolo prebrané sto krát, nemusíš to opakovať. Veľmi dobre viem že ak tie xenóny budem mať namontované, tak to nebude legálne a samozrejme ak mi to niekto namontuje, tak to bude bez papierov. Toto mi je úplne jasné a jediný dôvod prečo tie xenóny už nemám, je ten, že v prípade nejakej nehody môžem prísť o poistku ak mi zistia tie svetlá. Toto je jediný dôvod prečo "svietim" stále so žiarovkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak má tie paraboly dobre nastavené, tak pre mňa za mňa nech si tam dá každý HID. Problém je vtedy, keď to niekto nemá vôbec nastavené a svieti do neba. Ale to nie je problém HID, to je problém debilov ktorí nenastavujú svoje svetlá. Práve nedávno som mal "šťastie" na jedného takého experta s obyčajnou žiarovkou. Išiel za mnou v kolóne a jedno svetlo mu svietilo úplne mimo a rovno do mojich zrkadiel. Mal som sto chutí vystúpiť z auta a rozjebať mu to svetlo. Nakoniec som to vyriešil myšičkou a obehnutím kolóny.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak má tie paraboly dobre nastavené, tak pre mňa za mňa nech si tam dá každý HID. Problém je vtedy, keď to niekto nemá vôbec nastavené.

Ale leda velký hovno dobre nastavené paraboly - už jen tím, že se do obyčejný paraboly nacpe HIDka se veškerý nastavení pošle do hajzlu, protože HIDka jako světelnej zdroj nemá geometrii stejnou jako vlákno žárovky a na kterou je obyčejná parabola "vytvarovaná". To, že má HIDka stejnou patici jako běžnej halogen H4 pro normální parabolu ještě neznamená, že je stejná i opticky - a to je právě ten průser, protože obyčejná parabola s HIDkou je pak všecko jiný, než dobře seřízenej světlomet. Jiná situace je v případě bi-halogen projektorů, kde je HID opticky skoro identickej s obyčejnou jednovláknovou žárovkou a kde je tvar "beamu" určovanej optickou clonou nezávisle na druhu světelnýho zdroje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Na vyměnu žarovek v Fll a Roomstru potřebuješ silne nervy hbite prsty, nebo šroubovak s torxem ,ale jak pišeš ,vyměnovat to na ceste tak me s toho klepne :D

 Sorry za OT : mně se povedlo vyměnit hlavní žárovky na OII bez vytažení světel  :kol-46:  (nevěděl jsem že se musí světlo vytáhnout...) kolega mě slušně požádal tak jsem mu je vyměnil  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já neříkám, že se to nedá - zvládnul jsem to i já na kamarádčině hatátitle FII, kde má H4, ale jak píšu - porod prdelkou dopředu, jedna strana mi trvala přes čtvrt hodiny, než jsem to tam konečkama prstů došmátral na správný místo a zacvaknul západky... Prostě za umístění baterky u HTP by konstruktér zasloužil nakopat do prdele zepředu - mezi baterkou a podběhem je místa 3 prdele, přitom tam nic umístěnýho není, ale tam, kde by měl bejt dostatečněj manipulační prostor = mezi baterkou a hlavním světlem právě kvůli výměně žárovek, tak tam je nechaná "montážní" škvíra, kterou by se bez problémů protahoval snad jenom žid po dvou letech koncentráku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ou. kej. Tome prolouskám prsty a jdem na to  :kol-47:

Tak musím přiznat, že Jay Kay se minul povoláním. Tam, kde mi nadbývaly dva prsty, abych se dostal k patici světlometu ( strana u spolujezdce ) a mohl ji pootočit, Jay Kay tam protáhnul celou dlaň a s přehledem patici se žárovkou vytáhnul. No prostě jsi  :kol-47: a já jsem zase v  :kol-31:. Takže ještě jednou dííííky.   :kol-147:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska poprvé testoval za tmy vyměněné žárovky H7 Osram Nightbreaker Unlimited v projektoru, na stejné trase jako minulý týden ještě s originálníma H7 od VW, a je to docela znát ten rozdíl, teď mi přijde, že to konečně nějak svítí, byla to bludička. A jsou opravdu bělejší i na pohled, vedle nich teď parkovačky svítí ukrutně žlutě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

včera po 3,5 letech koukám že nesvítí na pravý straně žárovka hlavního světla (projektorový halogenový), tak jsem šel večer měnit....jediný co jsem zvládl bylo sundání gumového víčka, pootočení doleva žárovky a vyndání i s paticí ven ze světlometu....dál už nic....chci se zeptat, když to mám takhle venku stačí vytáhnout jen tu žárovku, nebo se musí uvolnit ještě pod žárovkou takový ten plíšek? a pak to vytáhnu i s komúplet žárovkou....mně to nejde. ik dž je plíšek vyskočený už z těch úchytů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...