Přejít na obsah

Corner funkce - přisvěcování mlhovkami


Pawouk

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

Corner na face, pokud podporuje BCM, buď bude přisvicovat s blinkry nebo pokud budou páčky s úhlem natočení volantu budou fungovat i automaticky. Protože pod palubovkou pracovat je celkem sajgon jde to i jinou cestou. Sundat stěrače, plastový kryt, vytáhnout motor stěračů, pak odizolovat cca prvních 5 cm izolace od svazku co vede do auta (svazek je izolován páskou až  přes gumový krk průchodky, ta jde pak vyrolovat). Ve svazku lze najít dva silné kabely barvy bílo/žluté. Potom doporučuji pro další práce baterii odpojit.  Ty cvaknout co nejblíže stěně pod sklem ale zároveň tak aby šly zaizolovat, aby se vědělo která je na levou a pravou stranu cvaknout jen jeden a zkusit pustit mlhy. Na kabely co jdou k mlhovkám napájet cca 40cm kabelu na každý konec, dodržte šířku kabelu ať vám pak kabely nesvítí a spoje kvalitně zaizolujte.

Tyto kabely protáhnout do vnitř vozu a napojit na pin 9 a 10 do BCM doporučuji koupit nové a nakrimpovat. Nezapomenout vytáhnout pojistku od předních mlhovek!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak trošku oživím túto zapášenú tému. Chalani chcel by som vás poprosiť aby sem niekto nahodil návod čo kde aktivovať cez diagnostiku. Dnes som nad tým lamentoval že to skúsim či náhodou to nepojde ale preklikal som to sem tam a nenašiel. Našiel som síce niečo o hmlovkách a aktivácií hmloviek smerovkou lenže preklad do CZ bol dosť zlý tak to nebolo úplne 100% tak som to radšej nehaj tak zatiaľ kým niekto neporadí. Inak pozeral som aj poistky a niekto tu písal že buď je v poistkovej skrinke poistka 21 alebo 38 no a ja mam obe :D. Takže mohol by mi niekto hodiť čo kde hladať v tej diagnostike ? Díky moc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapnúť to pôjde jednoducho cez komfortku, ale nesnívaj o tom, že to bude aj fungovať. K tomu treba natiahnúť ešte dva káble. A vlastne aj buď rád, že to nefunguje. To stále rozsvecovanie a zhasínanie by asi iba zbytočne znižovalo životnosť žiaroviek v hmlovkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak vcera jsem byl v servisu a pri teto prilezitosti jsem pozadal mechanika zda by mi zjistil co je treba k dodelani tech corneru. A bylo mi zdeleno toto ma ridici jednotka komfortu je 6R7 937 086 M a funkci jednotky ktera to podporuje je 6R7 937 087 M a cena je 5081,- KC. A podle sdeleni pak jen staci prehrat soft z stavajici do te nove a funkci nakodovat kabely se tahat nemuseji zadne.

Editováno: , autor: ASPIRE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kdyby se ti podařila někde ta řj sehnat za rozumnější peníz, tak pak by to mohlo vyjít zajímavěji. Protože jinak dat 5000,- jen kvůli tomu, že blikají světla do zatáček je kurňa dost.. Nehledě na to, že to je spíše na efekt, než aby to nějak zásadně pomohlo.

 

Já se díval a mám jednotku 087 F  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj klubáci,

 

rád bych se s vámi podělil o zkušenost s "aktivováním" funkce corner. Není to taková sranda :)

 

Potřebné díly:

 

podvolantový kroužek  6Q0 959 654 D

jednotka BCM              6R7 937 087 F

vodiče                          2,5mm2 - 2 x 1,5m

piny do BCM

 

Protože jsem dodělával ESP, kde je podvolantový kroužek nutný, dodělat corner už nebylo tak složité. Pro "jednodušší" přístup k BCM a zapojení podvolantového kroužku jsem sundal palubovku.

 

vypalo to takto:

post-21841-0-43312100-1418585896_thumb.j

 

nové dráty z BCM jsem protáhl servisní dírou do vodního kanálu, kde jsem našel dva žlutobílé vodiče co vedou k mlhovkám.

post-21841-0-39763500-1418586163_thumb.j

 

napojil a přetáhl bužírkou:

post-21841-0-44854300-1418586210_thumb.j

 

ty zbylé dráty co vidíte patří k ESP a k senozu stavu kapaliny v ostřikovačích

 

pak vyndat pojistku z pojistkového boxu a správně nakódovat BCM

 

Tramtadadá a Corner je na světě :)

 

Mamka si to strasně v autě pochvaluje

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No aby som si kvôli takejto prkotine rozoberal celú prístrojovku tak to nie :) To nieje pre mňa :D

 

A neviem, ale mne to také výnimočné vôbec nepríde. Však rozdiel medzi s corner a bez je možno 20 %, ak vôbec. 

 

Inak klobúk dole pred takouto robotou čo si predviedol :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

pokiaľ máš ESP (dá sa zistiť podľa štítka výbavy ( 1AT - s ESP,  1AC - bez ESP)), tak na 80% by si mal mať aj senzor natočenia. ale na 100% ti to nepotvrdím.

najjednoduchšie overenie či jednotka Corner podporuje je jej vybratie z auta. stačí preveriť, či na pozícii 9 a 10 B-konektora (biely) sú piny. ak iba dierky, tak to jednotka bohužiaľ nepodporuje. mne sa osvedčil nákup jednotky na Allegro.pl, link nie je problém poskytnúť, možno ich ešte zopár má...

zopár fotografií rozoberania mám vo svojej téme, resp. téme o Šmolkovi :) ak by niečo a budem vedieť, odpoviem...kódovanie je už iba detail. a ináč, ten Corner je strašne návyková vec :) mám chuť každú zákrutu prechádzať do 40 km/h :D

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 10 měsíců později...

Caute,mam Roomster 1,9TDi ,r.v.2009 ,kod motora BSW a chcel by som upravit na corner. Bohuzial nemam BCM jednotku ale iba BSG /6Q1 937 049 F/a teda aj inu kablovacku. Pise sa tu, ze sa to tu niekde preberalo co vsetko treba na upravu predface F2 ale nenasiel som to. ESP mam aj podla oznacenia v kufri aj na palubke tlacidlo ESP. Vie mi niekto poradit co vsetko treba na upravu ?kablovacku?BCM?hmlovky by som mohol nechat povodne okruhle?pripadne vymenit aj hmlovky?

diky

Spoiler

 

 

Editováno: , autor: cavallo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...