Přejít na obsah

Přídavné topení


Krenstik

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

už pár let mám 2,5 Supa původem z It. Brácha má Audinu a "přídavné topení", které mu v zimě pomáhá vytápět než se ohřeje motor. Dlouho jsem mu to záviděl a až díky kolegovi s OII, kterému jsem něco hledal v Etce jsem zjistil, že do Supa jde tohle topení asi taky.

Dotaz je rychlý, máte někdo s 2,5 ( možná mají všechny motorizace) přídavně el. topení, které po startu vytápí než se ohřeje motor?

Resp. Už to někdy někdo dodělával? :-)

post-9274-0-79799700-1322724296_thumb.jp

Editováno: , autor: Krenstik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

To přidavné topení je určitě perfektní věc. Může nám někdo sdělit, kolik to tak stojí (materiál + práce)? Chtěl bych si to dodělat do 1.9TDi, pokud to půjde :kol-47: . Díky!

Pokud nebudeš trvat na novém,dá se pořídit levněji starší.Kupoval jsem na Aukru za 10 tis Webasto analogové.Jsou i CANová,tam by byl zřejmě problém s insatlací.Ještě je třeba koupit systém ovládání,je možnost spínací hodiny.dálka nebo GSM.Já jsem použil hodiny,cca 1000,-starší a neorigo GSM také z Aukra.Instalováno na podzim,škrabku a rozmrazovač ani nevozím a motor neví,co je studený start,nastupuju do vyhřátého auta.Skvělá věc.

http://tr.aukro.cz/nezavisle-topeni-webasto-thermo-top-analogove-nove-i2102339764.html

http://tr.aukro.cz/nezavisle-topeni-webasto-thermo-top-c-analogove-i2099451889.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevim kdyz to prederivam, trebas v ramci nejake neplanovane cesty tak auto se roztopi po cca 3 minutach jizdy z parkovani v 0-3°, kapalina se ohreje trochu pozdeji.

jinak mam nastaveno 20 minut

i v -16°C kdyz jsem jel tak jsem mel za tu dobu v aute 22° a to stalo auto venku na mraze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Webasto je dobrá věc,mám ho v 1,6 a naprostá spokojenost.Je -20°C,máčknu ohřeje to motor,nemusím

škrábat přední okno a ještě je v autě tepleji,než venku.Nemám dálkové ovládání,ale stačí spínací hodiny.

Nejezdím pravidelně,tak to spínám ručně.Cenu najdeš na stránkách Webasto i s montáží.Spotřeba není velká,

vyjíždím už se zahřátým motorem,tak se to vyrovná,než když jedeš se studeným.

Doporučuji všem.

Gaston 1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

To já nezávislé topení nemám ale přídavné topení origo z výroby tam je :-)  zajistí, že auto topí cca za 2 min po nastarování a to je super. A myslim ze to má každej superb, (za předním nárazníkem na straně spolujezdce je od toho výmenik.... ale nezávislý topeni at jenom horkovzdusný bych si taky nechal libit :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak řikam po nastartovani ted kolem nuly mi to topi do dvou minut....

pídil jsem se proč, protože okina mi začla topit tak při nejlepšim za pet a vic minut....

 

a bylo mi sdeleno, při jedný rozebiračce, že ten chladič za přednim nárazníkem na strane  spolujezdce je chladič od předehřevu.Mel jse mza to ze to tam mám každej S...co vim tak O1 mela na předehrev tři svíce....

jak to funguje jak píšou nahoře jako přihřívač než se ohřeje motor celý...ale detaily netušim každopádně tam mám ten chladič co je označen číslem 14 na obrázku v první odpovedi tohoto tematu...

Editováno: , autor: spacewerk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...