Přejít na obsah

1,4 16V 63 kW, opakovaný studený start


Doporučené příspěvky

Tak mam docela novinku.Tyto starty muze zpusobovat elektromag.ventil VALEO vadne serie co je na hadicce odvodu vyparu z nadrze  do motoru.Drive tam byly BOSCH (bez zavad) a nekdy pak presli na VALEO...to jsem vytahl ze skodovaka servisu.A primo zjisti podle cisla serie jestli do toho ten vadny dil  patri.Tak se vyplati tak jako tak kontrola.

No mazec...na to cekam tri roky jezdeni  po servisech...neni na to,spolehnout se sam na sebe :kol-33:

Pak,ze se rekne autorizovany servis..... :kol-44:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam docela novinku.Tyto starty muze zpusobovat elektromag.ventil VALEO vadne serie co je na hadicce odvodu vyparu z nadrze  do motoru.Drive tam byly BOSCH (bez zavad) a nekdy pak presli na VALEO...to jsem vytahl ze skodovaka servisu.A primo zjisti podle cisla serie jestli do toho ten vadny dil  patri.Tak se vyplati tak jako tak kontrola.

No mazec...na to cekam tri roky jezdeni  po servisech...neni na to,spolehnout se sam na sebe :kol-33:

Pak,ze se rekne autorizovany servis..... :kol-44:

No a ten tvůj do té vadné serie patřil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak znova som bol s tim v oprave, po par mailoch ktore si stale vyminam so skodou, sa mi ozvali ze mam doniest auto ze to znova preskuma nejaky regionalny technik. Sice teraz mi startuje na prvy krat ale pri starte trasie autom, a pri volnobehu motor kolisa. Tak to preskumali a prisli k zaveru ze su to silentbloky, a ze v skutocnosti to nic nieje a ze len preto ze im nedam pokoj tie silent bloky vymenia a ta prvotna zavada sa prakticky neskuma. Ze tie auta co tam maju na nich to ani raz nespravilo a teraz nic s tim nerobia. Teraz sa stale vyhovaraju ze ved to nerobi a ze to bolo sposobene poctom kilometrov, a stilom jazdy a uz aj pomali zatajuju ze to niekomu okrem mna robi, ze pomali ja som jediny ktory sa stazuje ze uz ma poznaju v celej skodovke. A este zaujimavu informaciu som sa dozvedel ze problemy zacali (oni si dost protirecia) vtedy ked zmenili software kvoli emisnej norme, a teraz ho nemozu vratit, a taka perla ze tie problemy su mala dan za lepsiu emisnu normu. Cize s tim nehodlaju nic robit. Je to zacarovany kruh ked to robilo tak s tim nic nerobili ze to skumaju v skodovke, ked to teraz tak nerobi tak mi kontroluju auto a vyhlasuju ze co chcem ved auto je uplne v poriadku. A este sa mi aj vyhrozili ze keby chcem ist na sud tak to auto nemusim aj tri roky vidiet, ze uz s tim maju skusenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Aj sa to prejavuje v aute je to citelne trasenie? Mne to robi podobne na roomstery, a stale mi tvrdia ze sa to neprejavuje, naposledy zavolali technika az z nitry (lebo im nedavam pokoj) ten ze je to v norme a ze citit to v aute by nemalo tak to zhodili na silentbloky, ktore mi v january budu menit. A este mi povedali ze to nieje nic hrozne ze to horsie su na tom a daju im pokoj, ze to je sposobene tim ze zmenili software na euro 5 ale uz to nemozu zmenit. A ze mozem byt rad ze mam taku normu a ze toto co sa stazujem su malickosti, dokonca aj to ze mi to zhasinalo, ze ved vzdy mi to na druhy krat nastartovalo ze co chcem, ale ze mi to startovalo takto ako je to na tom videu to ich nezaujimalo. Najhorsie je ze k nikomu zodpovednemu co sa trocha rozumie autam ma nepustia, jednam len s uradnikmi, ktory nic nevedia, nic nerozhoduju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No přesně,jak píše sofffos....že si jedinej a pořád otravuješ.Co mám poznatky tady z fora dělaji  to poslední moto s EU 5.

Nejhorší je,že je to občas,ale častěji přes zimu.Několikrát na servise...a bez závad.Dělá to víceméně od nova.

Dříve taky auto bylo garážováno,teď je venku pod přístřeškem...tak se to projevuje  více.

Jedině co pomůže vyp a znova start a nebo prostě počkat, ucpat uši cca půl minuty a srovná se to samo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som sa teraz babril s autom svagrovi vycistil som klapku a par brkotin a tiez ma blbe starty ci v zime alebo v lete tak pri  vymene filtra som sa mu pozrel na ventil odvetrania nadrze jasne ze valeo auto studene po 2-dnovom stati pri od -8 do -3°C tak ze vyskusam de je pes zakopany, odpojil som ventil od hadicky do sania strcil do hadicky stupel od nafukovacky otocil klucikom a start na prvy krat  tak teraz jazdi sice s obcas rozsvietenym checkom ale startuje na brnk, no skratka musi sa kupit novy ventil stoji 35€ bosch takze v pohode len teraz medzi sviatkami je to problem, len mi je divne ze pri - 6°c nie je nejake velke vyparovanie benzinovych par

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...