Přejít na obsah

1,4 16V 63 kW, opakovaný studený start


Doporučené příspěvky

Tak jestli je to od doby nového softu tak to bude asi jasný :( tohle bude daň za ekoblázny a žádná výměna něčeho v motoru zřejmě nepomůže. Jedině nahrát starý soft, ale to je asi nereálný. Tím by se možná i vysvětlovalo proč to blbne většině co mají nové auto. A těm některým co už nějaký rok s 1,4 jezdí tak tam tenhle soft dostali při nějaké kontrole a nikomu nic neřekli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale blbne, od té doby co tam mám soft 8558, v servisech na nic nepřišli, výměna filtrů, svíček, neví co s tím, prý možná ještě čerpadlo.

já ti říkám že mi to neblbne, r.v.5/2009 nestalo se mi to nikdy. co mám za soft nevím , a ani mne to nezajímá, pokud vše funguje jak má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som svagrovi napojil novy bosch ventil, startuje tak naho...no ako predtym( ma 2007, ja 2008), ze by vadny novy kus? tak som zobral ventil odomna, vzajomne som ich vymenil, moje startuje na brnk ako predtym a jeho na 8 brnkov tiez ako predtym, nedalo mi to hladal som dalej, natlakoval som kompresor na 1 atmosku, pripojil na ventil hadickou a co si myslite ze sa stalo po otoceni klucika? hej hej ventil sa otvoril, cize vidim to na nejaku chybu v softe spustania toho ventilu.Dalsi postup bol kedze nebolo vela casu, prerusil som hadicku vsunul som medzi konce elektromagneticky ventil na lpg co mi zostal este zo sadyny, potiahol kabliky do kabiny a....vypinac, cize ked nastartuje zapne vypinac a spusti ventil, je to len tak provizorne, skusobna prevadzka, ked sa osvedci bude sa to prerabat, bud pojde ovladacie napätie od altika alebo nejaky casovy opozdovac,to sa este pri pive poradim s kamosom, ten je v elektrike podkuty viac nez ja,

co vyna to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Pani,

 

Mam tento isty problem. Problematicke startovanie ked je vonku cc 15 - 25 stupnov, jedna sa vzdy o prvy ranny start, moze byt aj poobede, ale vzdy ked je motor studeny pri spominanych stupnoch. Minuly rok som bol tiez kvoli tomuto preblemu v servise, vymenili nejake teplotne cidlo a v pohode. Tento rok sa to zasa zacina opakovat, vzdy mi to chyti na 2 - 3 pokus.

Inac motor ide jak hodinky, mam LPG od 10 km, momentalny stav km je 37 500., kod motora CGGB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ráno opět divnej start, motor tak nějak divně škubal až jsem to radši vypnul. Druhý start na cvrnknutí a vše ok. Teplota byla 20 stupňů. Asi s tím zajedu do servisu, stejně tam musím kvůli rezonujícímu výfuku, ale jde o to jak to tady čtu, jestli s tím vůbec něco udělají :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já teda zatím nastartoval vždy na poprvé ale je pravda že při teplotě +- 20°C je to startování delší a člověk to musí jakoby startérem podržet. Dále nějakou dobu trvá než auto začně správně reagovat na plyn. Cca 500m je ten plyn dost gumový a asi jako dřív škodovka s vytaženám cucákem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky moje poznatky za krátkou chvíli s 1,4 jsou obdobné, otáčky po nastartování jsou pokaždé jiné, jak na feldě. Odpozorovaný mám divný volnoběh pár okamžiků při teplotě cca 20°C. Jen tak mimochodem něco podobného jsem řešil i u HTP. Tam výrazně pomohlo přehrátí sw jednotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom není nic k smíchu. Těch podmínek komplikovaných startů nemám moc. A klidně to může vyzkoušet více lidí. Jinak vždy a u každého auta jsem nechal pozhasínat kontrolky , potom nastartuji, potom se usadím a zapnu a jedem.Mezitím se motor (studený) stačí alespoň trošku srovnat.

Ta teplota dnes byla celkem extrém a tento motor mám cca měsíc/1700km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zítra to schválně zkusím, ale spíš si myslím, že ti ŘJ zrovna nedala impuls pro zvýšení otáček, obohacení směsi a tím pádem ten divnej start. Možná je teplota přes 30 už zase mimo rozsah toho požadavku euromaniaků a není třeba zahřát katalyzátor. Těžko říct, do softu člověk nevidí. Ale i tak zkusím, přeci jenom pedál ovládá nějaký potenciometr a ten dává podnět ŘJ a je možné, že se tímhle splní nějaká podmínka v softu :kol-75:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...