Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 MPI 75 kW


Aidolon

Doporučené příspěvky

taky mam dlouhodobou 7 l , jezdim do prace a o vikendu delsi trasu na chajdu (150km tam a zpet)

i kdyz v posledni dobe se mi spotreba zlehka zveda, a od sedadla spolujezdce slysim porad jenom: brzdi !!! jezdis jak prase !! nas zabijes

taky mate takove ukecane sedadlo spolujezdce ? (jak kdy no, kdyz na nem sedim ja vetsinou hajam a pusa se mi neotvira jelikoz je znacne zalepena slivovici :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jo. Já se nedávno koukal na to moje sání a i ta moje motorizace má nachystaný nasávání zepředu z pod mřížek masky jako ty ostatní motory co mají filtr v hranatý krabici za bateriií. Vzhledem k tomu že mi na sání chybí takový ten poslední kousek uvažuju, že zkusím to nasávání upravit z masky-trochu náporu a bude to jako 1.8T :) :) :)

Ja to tam mel pred faceliftem, ale po uprave uz se tam ta trubka nevesla, chytre mi byla pri uklidu vyklizena do plastu, takze sem ji pak uz nemoh upravit, ale i tak na tom bylo nejak moc zahybu :) Ale v masce je to idealni misto, jen to tam uchytit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Chci se jen zeptat, psali jste tu ze mate ridici jednotku AKL. To jste si do 74KW octavie predelali ridici jednotku ze 75KW?

Ja ne - ja uz origo AKL, ale jak uz bylo receno ty starsi rocniky 74kW.

Jinak AEH kapanek vetsi spotreba - 74kW - pri 5800 ot. a nova jednotka AKL ma 74kW uz pri 5600 ot. asi to je jen o te spotrebe a vykonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky moc.:-) co rikate na chipovani 1.6SR? Chtel bych prvni koupit ladeny vyfuk Laiting, ted nevim jak se to pise,original na octaviu a pak mozna chip.Vim ze to nema na atmosfericke motory moc efektivitu ale nemate nahodou nekdo?

Covece, mam, najeto za 3 roky od cipu asi 50kkm a stale maximalni spokojenost, mrkni tady http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...8948&st=275

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to tam mel pred faceliftem, ale po uprave uz se tam ta trubka nevesla, chytre mi byla pri uklidu vyklizena do plastu, takze sem ji pak uz nemoh upravit, ale i tak na tom bylo nejak moc zahybu :) Ale v masce je to idealni misto, jen to tam uchytit...

Ale VW to dělal u motorizace 1,6 55Kw tuším v golfu. viděl jsem to u jednoho bazarového kousku na fotkách, ale už to asi nenajdu. Vede to právě z té masky nad chladičem rovnoběžně s chladičem a pak se to obloukem stáčí a je to přímo nasazené na směšovací komoru sání. Takže se to vyrábělo, ale je otázka jestli by to pasovalo na Oktu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale VW to dělal u motorizace 1,6 55Kw tuším v golfu. viděl jsem to u jednoho bazarového kousku na fotkách, ale už to asi nenajdu. Vede to právě z té masky nad chladičem rovnoběžně s chladičem a pak se to obloukem stáčí a je to přímo nasazené na směšovací komoru sání. Takže se to vyrábělo, ale je otázka jestli by to pasovalo na Oktu.

No ja to tam mel prave taky :) Puvodne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

počkej ale ty přece nemáš 55Kw ne??? No zkusím se zeptat v autorizovaném servisu VW, třeba by to v katalogu našli jako náhradní díl a dalo by se to nějako dopasovat na oktu ;)

ee, mam stokonku, ale plastovej dil, kterej byl uchycenej v levym blatniku na dalsi cast a vedl kolem baterky do cela za maskou jsem tam prave mel taky, i kdyz mozna jinak provedenej, nez to ma 55kW. V tom blatniku jsem to mel az po udelani faceliftu a tenhle dil sel ven :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Dá se říct, že AKL má lepší spotřebu než motor s tím druhým označením? A kdyžtak o kolik se to může lišit?

No to mozna nikdo nebude ani vedet - pokud nema doma obe a nejezdi s nima, ale pokud bys mel kupovat - tak ber tu AKL - splnuje lepsi emise, mozna tim spotreba lepsi a lepe je naladena. Ale zadna zkusenost - mame doma 2x octu a to AKL, takze nemohu srovnavat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to mozna nikdo nebude ani vedet - pokud nema doma obe a nejezdi s nima, ale pokud bys mel kupovat - tak ber tu AKL - splnuje lepsi emise, mozna tim spotreba lepsi a lepe je naladena. Ale zadna zkusenost - mame doma 2x octu a to AKL, takze nemohu srovnavat

Tak tak, to bych kecal, udajne ma AKL spotrebu nepatrne lepsi, ale je to jedna baba ze Skodaservisu povidala, osobni zkusenost nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám osobní zkušenost a je tam dost znatelnej rozdíl, AEH navíc s čipem od sportmotor mi žralo po městě klidně 14 a to jsem nejezdil že bych měl nohu na podlaze a mohl jsem se snažit sebevíc a stejně to dolů nešlo, po tom co jsem to předělal na AKL se pohybuju okolo 10 stabilně a dálku bez problémů okolo 7.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...