Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 MPI 75 kW


Aidolon

Doporučené příspěvky

Včera Brychtis kupoval octu 97 a tak sem to řídil k němu domů. Tábor - Pelhřimov - Jihlava - Vel. Meziříčí a kousek za 5,8 a to sme nejeli zrovna moc na spotřebu a on s 81 kW Tdi 5,6. Tak mi přijde, že to těm starším octám musí blbě ukazovat, protože se svou tam tohle číslo vidím málokdy ikdyž se snažím...

Mám pocit že pal. PC v předfaceliftu je opravdu hodně optimistický.Asi nám chtěli udělat v MB radost. ;)

Dneska jsem našel náhodou účetnku od benzínu a docela se zasmál.Naposled jsem tankoval 9.2.2008 za 1000Kč tedy 31,6 litrů. A ještě tam mám slabou půlku nádrže.A já si stěžuju na spotřebu :smich: Je fakt, že jsem toho moc nenajezdil za březen i duben. Bohužel při vyndání baterie se mi vynulovalo denní počítadlo, takže za toto období si průměrnou spotřebu nevypočítám, jelikož si ani za boha nemůžu vzpomenout kolik Km tam bylo.

Ačkoliv raději nepočítat-určitě by to bylo 7,7-8,2l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

jak tak koukám tak moje průměrna spotřeba 7,65 je úplně v poho. Ale i tak nechápu jak někteří s tímhle motorem můžou vidět údaj 5,5 l/100km, to bych si od nich docela rád nechal poradit. Mám OI r.v. 97. 1,6i/74kw 195/65/15 a na delší cesty jsem ještě nekouk pod 6,5l/100km. Ještě bych ale rád uvítal nějaké zkušenosti jak vám auto tímto motorem jezdí? Pač mě se to moje zdá příliš lenivé. Třeba otcova Xantia 1,9TD/66 kw jede a táhne o poznaní líp! Nevyznám se nějak extremně v tom kdy bude lepší TD a kdy benzín ale ty KW by v tom měly být rozhodujicí, aspoň podle mě. Nemůže třeba s tím mým motorem něco být co by nikaj nesouviselo se spotřebou ale na výkon by si to šahlo? Třeba ta váha vzduchu, lambda,..? <_<

Jednou po cestě Bohunice-Modrice Olympia jet za 5,5 podle PP. Sám jsem nechápal, kamarády jsem byl obviněn, že jsem se nechal táhnout :Dfuck škoda že jsem si to nevyfotil..

Každopádně obvykle jedu za nějakých 7l, při klidné jízdě s nějakými kopečky dolů i za 6,5-6,7 podle PP.

Pneu zatim zimni, 195/65 kola 15.

Uvidíme co řekne změna na letni pneu a 17 disky :aggressive: pak dám echo, objednanej na přezutí sem koncem tejdne a o výkendu budu jezdit.

Zapomněl jsem napsat, že mám O II Combi, rv 2006 a najeto skoro 13tis km.

Editováno: , autor: dadacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mi to nedalo a tak jsem spočítal spotřebu od začátku co auto vlastním. Najezdil jsem 1407Km a natankoval cca 100l benzínu. Takže výsledek je 7,1l/100Km. :) :) Pokud připočítám, že jsem se s oktou učil a občas se dopouštěl nechtíc nějakých nepravostí vůči motoru, že v tom je částečně i courání po městě a dost zimních startů, tak je to asi OK :palec2: :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Jeste k tankování. Naberu za 200 kč, 1L stojí 30.90 na Shell. Za 200 kč najezdim do skoly 100 km. coz jsem hodne rad.

Jinak mam 1.6SR 74KW , r.v. 10/99, uz nova palubovka (diky bohu).

Ty se mas - ja mam furt tu starou v te moji karce. jinak ted vymeneny svicky - prestala me tahnout - kdyz svicky venku - uplne vyprskane elektrody, takze me to davalo malou jiskru a ja tlacil na plyn. Jeste udelana vymena pal. filtru. Ted me to lita jako z praku a spotreba s klimou - stale pod 7 L coz je parada, ale ted je zase hnusne :(

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně jenže kdyby se porovnali průměrné rychlosti tak to by bylo trochu o něčem jiném. S 1.6 za 7l jo, ale v klídku a pohodě.

Dneska jsem se kouknul na dlouhodobou MFA2 a ten mizera mě lakuje na modro, či na jakou barvu, protože ukazuje průměrnou 6,7l/100Km.Ha ha ha-něco málo jsem teď najezdil, ale byly to couračky tak to tam teklo jak do prokopnutýho sudu. Udělal jsem výpočet a vychází to na 7,4l/100Km.Definitivně budu vědět až dojedu ten zbytek co ještě zbývá k červenýmu poli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me ukazuje pocitac da se rict presne...natankuju 6,4 litru a pocitac ukazuje 6,5 spotrebu takze nemam kecalka:))))

Tak to mi nezbývá než závidět a při vhodné příležitosti nechat PC upravit. Jako 6,7l je velmi dobré, ale pravda to není.Až dojedu zbytek tak to šacuju ve skutečnosti tak na 7,5l. Proměřovat o 0,8l už mi příjde docela dost. :feve: Kdyby to bylo o 0,2-0,3, tak to beru. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Tak dneska sem si stáhl excel na potřebu tak uvím za kolik jezdím doopravdy. Doufám, že nebudu nemile překvapen :feve:

si zapisujes napr. 15.5 v osm rano , velka strana cca 7 minut ? lol i kdyz ty wokna vecicky na tu potrebu fakt nekdy jsou :D

(vtip ju ;) )

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

si zapisujes napr. 15.5 v osm rano , velka strana cca 7 minut ? lol i kdyz ty wokna vecicky na tu potrebu fakt nekdy jsou :D

(vtip ju ;) )

jejda, asi to po sobě začnu pořádně číst . Akorát sem v tom Excelu vyplňoval 2 tankování, čili jednu ujetou vzdálenost mezi nimi a nejlepší spotřeba mi vyšla 6,9 a průměrná 7,6. Tak nevim kterou si mám vybrat, nebo jeslti se při dalším zápisu srovná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To uz tam bylo/je, teda respektive vlozka, ale po predelani na facelift byla trubka vyvedena v levym narazniku za svetlem, takovy dost nestastny misto. Ted je to vytazeny na zkousku dolu do narazniku pod chladic

A jo. Já se nedávno koukal na to moje sání a i ta moje motorizace má nachystaný nasávání zepředu z pod mřížek masky jako ty ostatní motory co mají filtr v hranatý krabici za bateriií. Vzhledem k tomu že mi na sání chybí takový ten poslední kousek uvažuju, že zkusím to nasávání upravit z masky-trochu náporu a bude to jako 1.8T :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
A jo. Já se nedávno koukal na to moje sání a i ta moje motorizace má nachystaný nasávání zepředu z pod mřížek masky jako ty ostatní motory co mají filtr v hranatý krabici za bateriií. Vzhledem k tomu že mi na sání chybí takový ten poslední kousek uvažuju, že zkusím to nasávání upravit z masky-trochu náporu a bude to jako 1.8T :) :) :)

To mas asi predni celo z jine motr. verze :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...