Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 MPI 75 kW


Aidolon

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Jo a poradí někdo mě co mám špatně? CZ - HR 8,1l a zpět to samé. Cesta sice trošku svižnější 90km/h průměr ale i tak se mě to zdá přáliž vysoké. Klimu nemám takže bez klimy jen jela lednička na cestě tam, zpátky sem ji vypnul. Nechápu tu ty vaše spotřeby. Buď to mám něco špantě a nijak se mi to neprojevuje nebo nevím. Co má vliv na vysokou spotřebu a na jízdní vlastnosti ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Takže jsem propočítal dlouhodobou spotřebu za období květen-září a vychází mi to na 7,3l/100. Bohužel poslední dobou jsou to couračky na krátké vzdálenosti a když už je to na delší trať tak zase kombinace tři lidi+kufr po plato, pět lidí+kufr "nad" plato. Nejnižší hodnota za jednu jízdu 5,5l/100. Nejvyšší hodnota za jednu jízdu 11,9/100 (město ;) )

Editováno: , autor: TomášT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Kluci doma pribude mozna dalsi octa a vypada to na tu 100konovku, uz jich je pomerne dost a ceny lezou dolu, takze pokud narazim treba na typ motoru ne AKL ale AEH - mam se neceho bat, nebo proste nebrat? - ma tady nekdo urcite poznamky a zkusenosti s timto motorem :) spotreba a zda je to opravdu stejny typ motoru a jedna se jen o preprog. RJ motoru z vyroby ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych sel urcite do AKL / nizsi spotreba.

Jinak k te ceste co tu psal do HR,zalezi jake mas pneu,styl jizdy a kolik lidi a jak nalozeny. Pokud to svihas kolem 130,tak uz ta spotreba je docela vysoka,spise roste nahoru, tenhle motor je blbe zprevodovany, rad bych tam dal jinou prevodovku,tak pak reknu jak a co pomohlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

jojo taky bych rad - jen vim ze ty AEH jsou pred 98 rokem - takze ten rok vyroby 96 a 97 do cervence se to vyrabelo + jeste jsou stare LCD u PAL PC - cerne s cervenym podsvicenim jen cisel. Dale uz snad jen ta zmena ty RJ motoru

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Jedině AKL, AEH hrozně žere. Sám jsem předělával na AKL a je potřeba vyměnit jednotku motoru, přepinovat jeden kabel od čidla teploty nasávaného vzduchu a ideální je i novější váha vzduchu, jede to o poznání lépe. Spotřeba tak o 1-1,5litru menší.

Tý jo - to jsem necekal ze to tak klesne - je jasne proc ta RJ motoru byla zavrzena a predelana :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...