Přejít na obsah

Chyba 16686 -súvisí s preskočením rozvodu???


juro sdi

Doporučené příspěvky

Zdravím! Problém sa týka Fábie 1.2HTP 12V. Dnes po asi 50km jazde sa rozblikala kontrolka emisí a motor fungoval len do 2000ot/min a mal trhavý chod. Po odstavení a ochladení už išiel normálne..... Napichol som to na VAG a v RJ motora bola len chyba 16686. Tak som pozrel do skupiny 015 a všimol som si ,že 2-valec vynecháva.( iba na volnobeh-pri lahkom zvýšení otáčok na cca 900ot sa vynechávanie zastaví). Skúšal som zamenit zapalovacie moduly,ale chyba zostala na 2-valci. Najviac ma zaskočilo to,že po opetovnom naštartovaní motor vydáva zvláštny zvuk pri zábere na 1 a 2 rýchlostnom stupni. Tak ma napadlo či nemohlo dôjst aj k preskočeniu rozvodov( auto je r.v 2004,takže ešte asi krátke lišty , motor AZQ)??????? Prejavujú sa skočené rozvody nejakou konkrétnou chybou v pameti RJ????? Sviečky a olej sú po pravidelnej výmene (sviečky NGK, olej 5W-40 norma 502 00). Vdaka za prípadné rady!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud jsi cívku zaměnil a chyba zůstala na stejném válci, zkus ještě odpojit konektor od EGR ventilu, nejlépe za chodu ... tvůj popis mi totiž silně připomíná moji závadu ... mimochodem za jízdy ti rozvody neskočí

takže čti tady, třeba ti to pomůže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som odmeral tlaky. 1valec 1,4. 2valec 1,1!!!! 3valec 1,3. Takže problém bude asi v nízkom tlaku. Vskúšal som spravit readines podla DP a všetky položky OK. (viem,že to nemá súvis,ale aspon viem,že to neodnášajú lambdy a kat..)

Kôli slabým ventilom som nechcel kupovat 6 ventil a pre manželku som splašil tento 12V. A vidím,že problém s kompresiou sa môže ukázat aj pri 12V....... Ak budem dávat dole hlavu,tak pri jednom asi vyriešim aj zámenu napínacej lišty za dlhší typ....

A rozvody som pozrel aspon cez VAG. V kanáli 012 sú hodnoty presne v strede tolerančného rozsahu...

Editováno: , autor: juro sdi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...