Přejít na obsah

Výměna oleje a jaký olej do 1.6 TDI CR 77 kW


gosh

Doporučené příspěvky

Návštěvník

A nespozoroval niekto nejake negativa prechodu na 0W 30?

Auto uz ma dost km.

A zasa Shell som pouzival v kazdom aute, len tu som spekuloval, lebo 5w zrusili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ako zrušil Shell 5w 30 som pouzil Mobil 5w 30 auto po naštartovaní  klepalo ako starý Disel a aj olej sa stracal. Po 10000 km som musel dolievať olej. Na dalsiu vymenu som tam nalial Shell 0W 30  a je pokoj auto po štarte neklepe a mam tesne pred výmenou 14000 km a olej od vymení som nedolieval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak som nakoniec presiel na Shell 0W-30, uvidime ci nebude brat olej.

Za poslednych 15 000km som mal Liqui Moly, zobralo 2dcl (ale na chybe bolo tesnenie vane, motor nebral nic).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zjistil jsem, že do octávky přítelkyně naléval její otec už asi po dobu 5 let 5W-40 :angry:. Co konkrétně hrozí, když se nepoužívá ten 5W-30? Jak to teď řešit? Někde jsem četl, že změnou typu oleje může dojít k vyplavení usazenin a poškození. Díky za rady

Editováno: , autor: PillMaister
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jeden z mých vozů který byl jeden z prvních 1.6 TDi s pevným interval 15K km měl z výroby olej 5W40 se specifikací 504.00 a dávali ho tam pak ještě jednou při první výměně. Pak se přešlo na 5W30, takže asi tam s 5W40 504.00 není problém, protože to auto už má dost najeto a pořád jezdí a filtr taky filtruje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, 15degren napsal:

No jeden z mých vozů který byl jeden z prvních 1.6 TDi s pevným interval 15K km měl z výroby olej 5W40 se specifikací 504.00 a dávali ho tam pak ještě jednou při první výměně. Pak se přešlo na 5W30, takže asi tam s 5W40 504.00 není problém, protože to auto už má dost najeto a pořád jezdí a filtr taky filtruje...

oleje s VW504.00 jsou lehkoběžné oleje pro benzínové motory - omezení sulfátového popelu, prodloužené výměnné intervaly, takže to byl patrně olej 5w30 a ten patrně plnil i 507.00 (předpokládám) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja som spozoroval odkedy mam 0W-30 Shell /predtym liqui moly 5w 30/, ze motor sa skor zohreje a takisto pri beznej jazde drzi okolo 85-90°C teplotu oleja, na 5w 30 to bolo okolo 80...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdím už pár let na Shell 0W30 a olej nebere vůbec. Měním každý rok a nějakých extra změn jsem si nevšiml... Jen si říkám, že asi může za relativně vysoké teploty oleje, 85-110°C, na dálnici se pohybuje mezi 100 a 110 cca... občas vídám i přes 110.... Jak jsou na tom ostatní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Kym som mal 5W 30 tak teploty boli o 5-10°C nizsie za rovnakych podmienok...

Ale stale je to v norme, nad 110°C som sa nedostal ani pri 150km/h+ na dialnici....

V zime je olej skor zohriaty.

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký máte názor na používání "výplachu motoru" před výměnou oleje, třeba BG 109?

 

Jinak já kupuju už léta Shell a nějak nemám potřebu ho měnit. Kupuju většinou kolem 155 Kč/l.... A Castrolu nějak nevěřím, viděl sem na něj pár nadávek i podivně zasraných motorů...

tomxassDíky za tvoje teploty, asi to teda odpovídá. Že je mám já o kapku vyšší bude určitě vyšším namáháním motoru čipem...

Editováno: , autor: Aleš Veigend
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Clerfayt napsal:

Na stejné peníze? Přesně ten, co Ovce uvádí používám taky. za 220 Kč/litr

 

5l pixla se 5W30 od škodovky 507.00 stojí 920 to jest 184 Kč/litr.... popřípadě 1199 Kč z velkých a ověřených obchodů to jest 240 Kč/l, proto moc nechápu proč tu řešíte castrol a shell :-D

 

Olej

 

Levnější dodavatel

 

Osobně si myslím že výplach je blbost a když už ho dělat, tak tím že tam naliji olej a po 1000 km ho vyměním znova, nový olej má také silné detergentční účinky, které po ujetí 3K km rapidně klesají, si myslím že lepší než tam lít co si od koho si...

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...