Přejít na obsah

Výměna oleje a jaký olej do 1.6 TDI CR 77 kW


gosh

Doporučené příspěvky

Mogul splnuje veskere normy, ktere jsou zapotrebi, proste jen neni tak reklamne zmasirovan, jako jine znacky.. jsou zde lidi, kteri mogul pouzivaji hafo let.. jen proto, ze se to jmenuje ,,mogul,, z toho maji nekteri blby spani.. co uz... horsi je cenova politika, kdy oleje mogul mnohdy vychazi draze nez oleje svetovejsich znacek... Take ma clovek jistotu, ze u Mogulu najde uvnitr bandasky to, co tam ma byt.. kdezto u Castrolu, nebo Shellu bych si vzdy tak jisty nebyl.. tyto 2 znacky jsou nejvice padelane..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..no me by zajimalo s kterym olejem byl kdy problem... to, ze nekdo preferuje JEN castrol, nebo JEN Mobil... je jedna vec, ale prokazatelne rict-tento a tento olej je blbej protoze... to jsem jeste nevidel.. pokud olej splnuje vw pecifikaci, tak ji splnuje z nejakeho duvodu, tim padem by melo byt jedno jaka to je znacka.. ja mel v jednom motoru oleje-castrol, Castrol magnatec, castrol EDGE, Q8formula, Valvoline, a ted posledni Mogul, ale muzu rict, ze s zadnym olejem nikdy zadny problem nebyl..vsechny splnovaly vw 502.00..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by mě zajímalo proč shell přestal vyrábět 5W-30.. ale nevyrábí ho už asi půl roku minimálně.

 

A 0W-30 nechci do motoru lít protože nevím zda splňuje specifikace a i kdyby tak je podle mě hrozně řídký a pokud už má motor najeto skoro 150 000km tak by ho mohl začít i zřát a to by mi DPF moc nepoděkoval .. se toho co tam bylo na začátku. Jeden spolupracovník který je vyučený automechanik mě dokonce říkal ať dám 5W-40 že to je lepší a že on by už dával 10W-40 v takových kilometrech .. Ale s úbytkem oleje prooblém nemám takže pořád 5W-30 a nic jiného ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mě, co je na tom Millersu tolik jiného, když sebevědomě tvrdí, že sníží tření až o 62,5 % a prodlouží životnost až o 46 % proti jiným olejům stejné specifikace. To jako ostatní neumí udělat pořádný olej? Nepochybuju, že je Millers špička, ale tohle jsou marketingové krasožvásty á la Horst Fuchs. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Různých falzifikátů v na první pohled originálním a samozřejmě neporušeném obalu chrlí Čína tuny. Tohle bude spíš "malá domů" nějakého zaměstnance, jak už to v podobných případech bývá, ale principiálně bych soukromý prodej na inzerát na nějakém bazaru nebo Aukru nespojoval s jakýmikoliv zárukami. Ostatně, dneska kolikrát ani faktura/smlouva nestačí, aby ses domohl svých práv, takže když nemáš papír, nemáš vůbec nic. :)

Editováno: , autor: JayBee1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj. Co když s tímto motorem jezdím pravidělně cca 10km trasy a svižněji?

Nehodil by se menší interval výměny oleje a nelít tam longlife ale nějaký normální?

Teď mám longlife a měním po 30tisících. Rád bych ale měnil buď po 10-15tisících nebo k tomu ještě dal olej co longlife není.

Někde jsem četl, že longlife oleje nejsou úplně na svižnější jízdu a krátké trasy stavěné. spíš na klidnou a dálnice atp.

Editováno: , autor: Ondřej Suchý
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Informace o olejích jsou tady.

 

Špatné nejsou Long Life oleje, špatné jsou long life intervaly, respektive nejsou vhodné pro každý zpúsob provozu. A na long life interval se může použít i olej, který to nemá v názvu uvedené. Takže olej který má v názvu long life není automaticky horší než olej, který to v názvu nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...