Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém COLUMBUS


Doporučené příspěvky

úplně nevím jestli to sem patří ale stalo se někomu že by se mu alba na SDkartě jakoby zdvojila? Nahrál sem určité složky na SD kartu a normálně jí pouštěl. Pak sem si říkal že tam nějaké přidám tak sem kartu odpojil přehodil do kompu nahrál tam alba nové a vrazil zpět do auta. No a všechny ty nové tam sou prostě 2x...hodil sem zpět kartu do PC a tam je vše vidět v pořádku. Zkusil sem tu kartu zformátovat a nahrát tam všechno znovu ale v autě se to furt zobrazuje dvojitě...dokonce když pustím album tak mi hraje 1. písnička z toho alba když dohraje tak začne hrát znovu, ale jakoby z toho zvdojeného alba když dohraje tak začne hrát písnička druhá v tom původním albu a pak znovu z toho zdvojeného atd atd...fakt nevím čím to je...

 

Stalo se mi to, Columbus. IMHO je tam nějaký bug. Řešení je odpojit kartu (nezapomeň na to udělat to korektně), vzít ji do počítače a v kořenovém adresáři smazat ten XML soubor, co tam je. Moc jsem po tom nepátral, myslím, že příčina bude v tom, že si Columbus tu databázi kešuje a nefunguje to úplně dobře. Smazáním toho XML mu podle mně řekneš „Hele, tohle je úplně nová SD karta, musíš to celé načíst znovu.“

Pawouk: Klidně to přesuň vedle, já tam nechtěl reagovat na něco, co tam není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle se to zobrazuje pořád (nevím co mám za FW ale auto je cca rok staré). Abys je měl vedle sebe musíš si zapnout "doplňkové okno - dopravní značky" kde jsou pak v levé části displeje a viditelné....

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On má nyní originální software: 0390 a tvrdil mi, že je to po té aktualizaci....tj. ty máš nejspíš ten samý software co on měl, tj. 0370. V návodu je to jasně psáno(zobrazuje jen jednu značku) a i návrh layoutu tlačítek neodpovídá, že by se zobrazovali v tom místě 2 značky(není na to prostor). Bohužel další co je postižen profesí a drží se hesla návody zásadně nečtu(taky to znám). Dle mého je to i zajímavě děláno, že to upozorňuje, že je zde další značka a přes to podokno si ji mohu zobrazit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle se to zobrazuje pořád (nevím co mám za FW ale auto je cca rok staré). Abys je měl vedle sebe musíš si zapnout "doplňkové okno - dopravní značky" kde jsou pak v levé části displeje a viditelné....

Teď nevim, jaky firmware tam mám, ale dvě značky se zobrazí pokud platí jedna z těchto dvou podmínek:

– neni zobrazené žádné přídavné okno

– se ty značky zobrazí v přídavném okně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jak koukám do návodu, tak to bude asi schválně jak jsem vyfotil. Bude to prostě náznak, že je tam víc značek a ať si uživatel zapne doplňkové okno. Používám navigaci s doplňkovým oknem Manévr, takže jsou značky pak napravo.

 

Asi tam ve škodovce dali jen jeden slot na značku a čau. Docela škoda, mohli tam dát alespoň ty dva, to by se ještě vešlo.

Editováno: , autor: bozskydave
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ta překrytá značka nemusí být jenom zákaz předjíždění. Může to být třeba omezení rychlosti za mokra a v momentě, kdy ti nejedou stěrače, tak se ti zobrazuje ta normální značka a ty můžeš porušovat předpisy (teda pokud by tě to trápilo:-))

 

Například na dálnici je v zatáčce za mokra 80, což se, pokud jedou stěrače, ukáže, ale pokud je jenom mokro a stěrače nejedou, ukazuje se 130 a 80 je schovaná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

dnes jsem koukal do konfigurátoru a je tam nově položka:

 

Funkce "SmartLink" za 3300kč

Funkce SmartLink umožňuje elegantní propojení mezi vozidlem a chytrým telefonem prostřednictvím rozhraní MirrorLink. Princip spočívá ve zobrazení obrazovky telefonu na obrazovce infotainmentu vozidla. Zařízení se k funkci připojují skrze USB kabel (nabíjení a přenos dat). Funkce SmartLink je volitelná k infotainmentu BOLERO 5", AMUNDSEN 6,5" nebo COLUMBUS 8".

 

Zajímalo by mě ale zda pujde dokoupit a aktivovat k současnému Columbusu.. případně zda nebude zase nějak skrytá v nějakém FW radia a bude jen potřeba aktivovat. Jako napr asistent do kopce. 

 

Ferda neví?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Já bych teda radši MirrorLink, ale hádám, že s mým Columbusem mám smůlu :-(

 

Anyway, proč sem píšu:

 

V návodu píšou, že Columbus je schopen přijímat dopravní zpravodajství i na DAB. U nás to předpokládám v provozu ještě není, ale nevíte, jestli v nějaké zemi ano a jestli takové dopravní informace lze poznat mezi těm přijatými přes TMC z pásma FM?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Je potrebne kupit obidve casti Columbusa, t.j. aj samotnu cast Columbusa co je v priehradke spolujazdca aj ovl.panel Columbusa...Nie je to tak lahke, treba potom vsetko prekodovat...Cela navigacia (rozum) je vlastne v tej casti v priehradke spolujazdca...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...