Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém COLUMBUS


Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Tak to vypadá, že Columbus začal zlobit. Pohyb po mapě funguje jenom když je signál GPS, v tunelu to jenom zahlásí, že „Není signál GPS“ místo toho, aby si to bralo data z kol.

Setkal jste se s tím už někdo? Já s tím pojedu do servisu, jestli se to samo nespraví (nějaký sw glitch třeba?), ale to je zase půl dne zabiteho :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elxel - měl jsem teď stejný problém, jako ty. Předtím si vždy Columbus bral údaje z ostatních čidel a v tunelu ukazoval přesně polohu. Teď jsem byl v Rakousku a cestou tunely do Itálie jsme si připadal jako s přenosnou navigací na sklo. Ukazatel polohy se zastavil a na maxi dotu mi skočila šipka režimu off road. Tobě se to opravdu spravilo samo?

 

Zajímavé. Alespoň nejsem sám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se to taky stalo v Rakousku, zvlášť ve vídeňských tunelech, kde jsou odbočky, to potěší :-) Vlastně se mi to stalo už jednou o prázdninách na hranicích mezi Německem a Rakouskem (jednou) a teď jak jsem psal. Ale od té doby to zase funguje.

 

Bohužel ta hláška není v manuálu dokumentovaná (nebo jsem to nenašel).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elxel - budu to sledovat, akorát u nás těch tunelů zas tak moc není.

 

Ještě bych měl dotaz na někoho znalého, jak je to s batabází Gracenote, její aktualizací a obrázkem alba v ID3 tagu.

 

Docela mne zaujalo, že se na Columbu někdy zobrazí obrázek alba i u alba, které je čestvě vydáno a podle mne by ještě nemělo ani být v databázi. Prvně jsem si myslel, že je to tím, že se ten obrázek tahá z ID3 tagu. Když jsem se ale na ty MP3ky podíval, tak ID3 tag obrázek neobsahoval. Zajímavé...

 

No a zkoušel jsem dál. Jsem docela puntičkář, tak jsem si říkal, že bych si přes ID3 tagy doplnil obrázky alb u těch MP3, kde je databáze nezobrazuje. Tak jsem to zkusil, přidal přes ID3tag editor obrázek alba, nahrál na SD kartu a Columbus to nezobrazil.

 

Podadí někdo, jak to vlastně přesně funguje? Altualizuje se Gracenote spolu s mapami? Dá se případně aktualizovat nějak ručně?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S aktualizací Graceoote Ti neporadím. Ale myslím, že jsem někde četl, že se aktualizuje jen "pokoutně" spolu s FW columbuse.

 

S ID3 tagy mám tu zkušenost, že musím všechny obrázky převést na maximálně 500x500px a max. 200kb (tak, jak je uvedeno v návodu) - jinak je v PC vidíš a v Columbovi nikoliv... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Po pár dnech zkušeností musím říct, že mě navigační soft v Columbusu dost zklamal. Věděl jsem, že oproti iGO Primo, které jsem používal dosud, to bude horší. Že to ale bude o tolik, to mě nenapadlo. Oproti funkčnosti Prima působí Columbus jako hóóóódně chudý bratříček. Jen namátkou - není možné vložit více průjezdních bodů, není možné zakázat průjezd některými body/úseky (ať už pro aktuální trasu nebo trvale), není možné zakázat/povolit nezpevněné vozovky atd. Tyto věci už dnes umí každá "čajna" za 2 litry a navigace několikrát dražší by aspoň něco z toho umět mohla.

 

Další "zajímavosti" pak najdete na tomto videu: http://uloz.to/live/x5XDv2tV/columbus-mp4

1. Při plánování ca 880 km dlouhé trasy do Targu Mures v Rumunsku, je rozdíl délek mezi ekonomickou, rychlou a krátkou trasou 2km (!), což je divné. Rozdíl časů je pak 45 minut (ekonomická/krátká) přesto, že v mapě jsou trasy stejné.

2. Chtěl jsem jet centrem Budapešti. Do navigace jsem průjezdní bod nemohl dost. V reálu se pak navigace chytla prakticky ihned po odbočení z obchvatu Budapešti na cetrum. 

 

Další perličkou pak bylo, když mě navigace protáhla "zkratkou" (červenou a modrou barvou v mapě), která určitě nebyla ani rychlejší a ani kratší, než původní trasa.

 

Jestli jste někdo zaregistrovali podobné "specialitky", podělte se...

post-96879-0-58680700-1449619615_thumb.j

post-96879-0-12991000-1449619632_thumb.j

Editováno: , autor: Alf60
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně více průjezdních bodů - není problém je tam zadat. Jak v současné verzi, tak v té minulé u Octavie II. Já to používám hodně často, když chci jet mou trasou a zároveň chci mít puštěnou navigaci, abych viděl kdy přijedu na místo a případně mě to informovalo před kolonami a uzavírkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem myslel, že jsem tu jediný, který je s navigací v Columbusu nespokojený.

Např. trasa ze Severních Čech na Slovenko do Tater - cesta přes Polsko a rozdíl mezi rychlou, krátkou a ekonomickou trasou je do 20 km na začátku a na konci trasy. Ano, je to patrně nejrychlejší cesta, ale ostatní navigace nabídnou ještě alespoň jednu alternativní trasu přes Čechy a Moravu. Podobně se to chová při navigování na delších trasách, např. do Itálie.

 

Takže si zadám trasu do navigace v mobilu (Navigon nebo Google Maps) a pak v Columbusu, kde trasu upravuji zadáním průjezdních bodů.

Nadával jsem dříve na Navigon, dnes se mu hluboce omlouvám, je to oproti Columbusu skvělá navigace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty průjezdní body beru zpět. Zmátlo mě "Změnit trasu v mapě". Tam to umožňuje vložit jen jeden bod.

To ostatní ale platí. Takto např. vypadají alternativní trasy v iGO Primo s mapami od HERE a TomTom. Je na nich vidět, že Primo s mapami umí pracovat líp

 

 

post-96879-0-18852100-1449724231_thumb.j

post-96879-0-91354400-1449724240_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem trochu laboroval a přišel jsem na jednu zajímavost. Pokud v navigaci nastavím Bez silnic s vinětou a v Zobrazit dostupné viněty nastavím viněty států, kterými projíždím (zde ČR, SK, HU, RO), navigace nabídne alternativní trasy. Já dost dobře nechápu, jaký je v tom nastavení rozdíl, ale Columbus asi ano. Máte pro to někdo nějaké vysvětlení

post-96879-0-08084300-1449775531_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to nejsou alternativní trasy. To je podle piktogramu stále rychlá, krátká a ekonomická trasa. Na to pozor, to mi nabídne občas taky, ale pokud zvolím jinou než rychlou, tak mě často zkrátí trasu z hlavní silnice na rozbité silnice přes vesničky.

V normální navigaci zvolím profil rychlou a on mi navrhne možné alespoň dvě alternativy po hlavních silnicích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahojte, mam objednanu OIII s autoradiom Columbus a s funkciou "Komfortné telefonovanie s BT s hlasovým ovládaním a Wifi". Znamena to to, ze sa auto bude vediet pripojit k Wifi sieti alebo ze bude mozne vytvorit v aute nejaky Wifi HotSpot? V navode Columba sa pise ze to ma v kastliku slot na SIM kartu... Vopred vdaka za odpovede... Pytal som sa u predajcu ale nic nevedeli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...