Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém COLUMBUS


Doporučené příspěvky

Čaute, měl bych dotaz na majitele nových Columbusů se SIM slotem. Příští týden bych měl mít auto vyrobené a předané a tak teď řeším jakou datovou simkartu do navigace. Pokud budu mapy aktualizovat pouze skrze wifi (jde nastavit aby se neaktualizovalo z datové simky?), bude mi stačit datový limit 3GB na měsíc? Jaká je průměrná spotřeba dat u vás? Mám připravenou datovou simku s 3GB, ale je tam při překročení datového limitu automatický dokup dalších 3GB za cca 200 bez DPH (operátor O2). Podle mě by to mělo bezproblému stačit, ale nevím co vše si z internetu běžně stahuje a vyhledává. Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aleš_BX:

Díky za cenné informace. O MultiSIM jsem vůbec nevěděl, škoda. Mám klasicky neomezenku s 5GB dat do telefonu a právě čistě datovou simku do tabletu se 3GB, kterej používám pouze jako hotspot pro noťas/tablet když jsem na cestách. Slot na SIM byl pro mě jedinej důvod, proč jsem zvolil Columbus namísto Amundsena. Potřebuji se několikrát denně připojovat z noťasu skrze VPN přímo na server v Německu na naši centrálu, ale když si udělám hotspot z mobilu (iphone) tak se VPN nikdy nepropojí. Ze zařízení WIN i Andriod není problém, stejně tak jako z WIFI není nikdy problém. A místo toho, aby to IT oddělení řešilo, bylo doporučeno si k apple produktům pořídit tablet s Androidem pro hotspot. Proto sebou nyní vozím mobil (iphone), tablet na práci (ipad), noťas a k tomu ještě samsung tablet jako hotspot, abych se dostal k potřebným projektům a dokumentacím na serveru. A než jsem auto objednal, tak jsem si u dealera vyzkoušel, jak funguje hotspot v Columbusu. Naprosto bez problému jsem se na hotspot v autě připojil a z každýho svýho apple zařízení jsem se dostal na servery v Německu. To byl důvod, proč jsem ještě upravil konfiguraci a připlatil si za Columbuse. V autě trávím většinu pracovního času, ale polovinu z něj sedím s kávou a noťasem v ruce a něco posílám, upravuji a podobně.

 

Ferda25:

Mám už sepsáno, co vše budu od tebe chtít dokódovat. Jakmile si auto vyzvednu a vyřeším značky, ozvu se a domluvili bychom si termín. Mám to k tobě relativně kousek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 11. 2017 na 20:55, Tattoomaen napsal:

Čaute, měl bych dotaz na majitele nových Columbusů se SIM slotem. Příští týden bych měl mít auto vyrobené a předané a tak teď řeším jakou datovou simkartu do navigace. Pokud budu mapy aktualizovat pouze skrze wifi (jde nastavit aby se neaktualizovalo z datové simky?), bude mi stačit datový limit 3GB na měsíc? Jaká je průměrná spotřeba dat u vás? Mám připravenou datovou simku s 3GB, ale je tam při překročení datového limitu automatický dokup dalších 3GB za cca 200 bez DPH (operátor O2). Podle mě by to mělo bezproblému stačit, ale nevím co vše si z internetu běžně stahuje a vyhledává. Díky moc

Kdyz jsem mel pustene google mapy tak cesta z karvine do olomouce a zpet cca 260gb. Je to spis dobre kdyz se chces zorientovat nekde kam jedes jak to tam vypada a tak ale jinak jezdim na standartni vrstve map s vypnutyma google. Co je fajn tak vyhledavani online a import cilu. To mi prijde uzitecne.

 

Zdravi Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si myslel, že to bude cca 1 km = 1 mb. A u tebe to +- sedí, protože Karviná - Olomouc - Karviná bude cca 230 km.

Když se vypne ten Google podklad a jede se podle těch klasických map, zvládne navigace načítat kolony a objížďky podobně jako třeba waze?

Já navigaci v autě moc nepoužívám, protože jezdím převážně na místa, kde to znám a kam jezdím pravidelně. Ale občas si pustím waze, abych se promotal kolonama v Praze a zatím teda velká spokojenost. U Columbuse doufám v to, že bude umět alespoň část z toho využít, když se jedná taktéž o mapy od Google.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted po ceste z ceskeho tesina do trince jsem sledoval aktualni spotrebu dat a kdyz jsem stal v kolone tak po dobu cca 10 minut sezral columbus cca 8mb dat, bez toho aniz bych mel zapnuto google mapovy podklad. Tzn data se spotrebovavaji zrejme i na pozadi jako napr info o uzavirkach benzinkach a pocasi proste vse co je online, potvrzuji ale Alesova slova ze columbus online zobrazuje daleko vice informaci nez bez netu, tzn uzavirky kolony atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jak ideálně naformátovat SD kartu, která bude v Columbusu čistě na hudbu. V pátek jedu vyzvednout auto a mám to potom do Prahy cca 1,5hod. Tak si tady chystám hudbu na paměťovku, protože v passatu jsem měl hudbu na flešce. 

Nevím, zda naformátovat na FAT32 nebo exFAT a velikost alokační jednotky 32kb?

Nic jiného než písničky tam nebudu mít.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 11. 2017 na 11:35, Aleš_BX napsal:

 

jsem na tom podobně, jen mám na sim 6 GB dat, MultiSIM není další telefonní číslo, je to spešl sim a v moje O2 to pak vypadá takto:

 

5a018c525e621_Vstiek1.thumb.JPG.8895548eba75d305b8dc35797d7786df.JPG 5a018c5520550_Vstiek.thumb.JPG.e286130835bbeef634cd98c0ff719cb5.JPG

Tak jsem byl dnes v O2, zrušil jsem datovou simku a nechal jsem si navýšit datovej limit na 10GB a vystavit tu multisim. V závěru mám více dat a ušetřím cca 3000 ročně. Škoda, že jsem to nevěděl už dřív, mohl jsem každej měsíc něco ušetřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mě cca 1 měsíc vůbec negungoval Škoda Connect :( 

Než jsem odjížděl na expedici, tak mě Š.C. po volbě v menu jen zahlásil "Služba nedostupná", přitom data běžela, používám separátní data SIMku. Přístroje připojené na hotspot v autě normálně na Netu, SIMka v pořádku. Potom jsem dlouho nebyl, a po návratu jsem čekal, že to bude OK. Nebylo. Začal jsem komunikovat se servisy, nejdříve mě sdělili, že nějaký on-line systém ukazuje, že mám vše "v zelené", a předplatné platné do podzimu 2018, a že by to mělo být OK, prý asi závada celého Columbuse (!). A včera z ničeho nic to začalo fungovat, žádná změna, NIC jsem s tím nedělal.  Jinak vše ostatní v C. bez problému...

Tak si říkám, jestli by stálo za to udělat reklamaci této celkem užitečné služby za ten měsíc nefunkčnosti, jistě to musí být vidět někde na tom jejich cloudu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz na majitele Columbusu a mob.telefonu iphone. Mám nově O3 (výroba 11/2017) a mobil iphone 7 s ios 11.2. Spárování funguje parádně, mám i fotky kontaktů, ale neukazuje se mi stav baterky. Na horní liště Columbusu je logo baterky a ta je pořád plně zelená. Dokonce i v případě, že mám méně jak polovinu baterie. Což mě docela překvapuje, protože známej má navigaci Amundsen a ukazuje mu to správně. Pro info přikládám fptku z doby, kdy jsem měl mobil na cca 40%. Neděje se to taky někomu?

 

CBC8412F-1338-4C06-9428-1C8255B841F0.thumb.jpeg.4f04b70c71a91f3424849c9913bcfb2d.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam iP7 iOS 11.2 public beta 7 a ikona baterky sa mi minimalne do predosleho releasu iOS 11.2 public beta 6 zobrazovala korektne (nikdy som to velmi nestudoval, no zda sa mi ze vie zobrazit iba asi 4 stavy - plna, 3/4, polovica a stvrtina (cervenou). neskumal som ci to presne matchuje percenta zobrazene na mobile, no kazdopadne neukazovalo stale plnu). myslim na teba uz od utorka, no zatial som nebol v situacii, ze by som da auta prisiel s vyslovene nenabitym telefonom.

 

teraz mi mobil ukazuje 65% a columbus ukazuje plnu... takze teoreticky to moze byt ze tento beta release iOS 11.2 ma takyto bug... skusim to sledovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...