Přejít na obsah

Garanční, servisní prohlídky.


libero

Doporučené příspěvky

tak ja to tu napsal v tom smyslu, ze i skoda servis si asi uvedomil cenovou politiku. Kdyz jsem byl v tomto servisu poprve, pred rokem, dali mi tam magnatec za 420kc bez dph, takze 520 korun. ted stoji edge 5w30 longlife 350kc vcetne dph.. nemusis nikde nic hledat, objednavat, resit jestli je to original castrol, nebo polsky mix.. az bude auto po zaruce, tak potom treba budu premyslet zda dam auto na brzdy ke kamosovi, ktery ma servis, nakupuje bez dph, jede bez uctenek a pak me to vyjde misto 5000 v servisu u neho za 2500.. ale resit usporu 500kc na olejovce, to mi prijde dost scestne..bavim se tu u auta, ktere je v zaruce... navic jsou tu taky dalsi veci-zaruka na lak, kulance atd atd.. proste neni to jen o tom-hele jaruno usetril jsem litr, muzeme to protocit.. asi nikdy se nedostaneme na to, ze olej v servisu bude levnejsi nez na nejlevnejsim eshopu.. ten servis taky musi z neceho zit.. za ty 3 stovky co stoji olejovka toho moc nevydela..

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

castrol Edge 5w30 long life 4l norma 504 00 se dá pořídit do 900,- s dph..  pro ty co berou olej sebou.. :kol-47:

Neni to nejaky drahy?Ja mel Elf Excellium DID 5W 30 za 800kc s dph, 4L.To uz je olej trochu lepsi jak obyc.Pres internet by to bylo jeste mene.

 

JirkaBrno:Pokud si koupim svuj olej,necham to vymenit u nich a za filtry dam max. 600kc usetrim 3tis.To je pro me celkem dost.Dalsi rok dalsich 3tis, no vlastne vic protoze budu menit palivovy filtr a brzdovou kapalinu.Po 4 roku zjistim ze jsem vyhodil pres 10tis jen na vic.To mas pak nastejno za nejakou opravu na mpi ne? Mozna ani to ne.Zase kdyz se me neco pakadi koupim si to nekde za levnejc nez u nich takze ve vysledku to vyjde na stejno.Kdybych mel octavku tak toto delat nebudu to je jasne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechapu o čem mluviš. Olejový servis mě stál 2300 korun včetně dph.. meho otce, ktery servisuje v Břeclavi platil 1900 korun. Bavim se o servisu při 15000km a bavim se o autě v záruce.. 1.4 má obsah 3.2 litry oleje.. ty koupíš elf za 800 4 litry, já koupím castrol edge long life 5W30 350kč litr vč daně v servisu. Tobě ještě naučtují ekologickou likvidaci. Kolik ušetříš?? dejme tomu 300-500korun? stoji ti to za to? mně ne.. psal jsem výše- až nebude auto v záruce, můžu uvažovat o servisu např. brzdy, tlumiče.. u kamoše, kterej kupuje bez dph, servis je bez faktury.. tam bude uspora daleko větší než kdybych to dělal ofiko ve škodovce.. o kvalitě nebo nekvalitě elfu vers. castrol edge se tu přít nebudu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nevím ale mě za olej účtovaly skoro 2tis takže když si dám vlastní za 790kč (http://jaknaauto.cz/Produkty/Motorove-oleje-C54/DLE-ZNACKY-C108/CASTROL-C114/5W-30-C215/Castrol-EDGE-5W-30-5L-_DOPRAVA-od-74Kc_-stitek-Castrol-P246/) tak mám ušetřeno 2x a likvidaci mi neučtovali ;) takže zastávám rozhodně vlastní olej, filtr vzduchu-paliva-interiér. Pokud to sečtu vše tak úspora bude minimálně 3tis ;)

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když už do autorizovaného servisu na výměnu oleje,tak vemu olej sebou (každý se spočítá kolik ušetří)na filtru jim rád nechám vydělat..a za zlikvidování oleje kterej vypustí rád zaplatím..(JirkaBrno tvrdí,že je účtovaná likvidace)hned se na to pujdu k Bayerovi ve Slavkově zeptat,mám to kousek..díky JiřkuBrno za info.. :kol-47:

Editováno: , autor: manfroto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JirkaBrno napsal:

 

Publikováno 03. listopad 2012 - 18:58

tak nakonec nakoupeno v albertu..5W40 magnatec C3 , puvodni cena 350, koupeno v akci 179 korun..  :kol-27:
 
Tak proč si ho tam kupoval když je to v servisu tak výhodné......

protoze to bylo v dobe kdy stal olej v autorizaku 420kc bez dph.. podivej s ena datum.. jinak-ten olej mam porad v garazi... do auta jsem na posledni prohlidce dal castrol za 480kc bez dane.. to sem ale blbec co..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi, ok... treba si to servisujte doma na kolene, mne je to uplne putna...  ja na to abych si auto dal do servisu proste mam a tech 1000korun ozelim. ale chapu ze jsou mezi nama takovi, kteri na to proste nemaj, nebo se jim to nechce zaplatit.. ok, kazdeho volba.. tim pro sebe tema olej neolej uzaviram..

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit, co mě všechno čeká na servise, po ujetých 58 000km? Jedu tam příští měsíc, tak ať vím, co mě čeká. Řetěz měněný minulou prohlídku, cca ve 46 000km, teď se ozve cca každý 5tý start - myslíte, že mi ho budou zase měnit? Nevím, jestli ta mám ten nejnovější typ a jestli ne, poskytuje se na něj ta kulance? Jinak je auto snad bez problémů  :kol-135:

Moc děkuji za odpovědi  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pri takomto dotaze je dobré vždy napísať základné údaje o vozidle ...tipujem,že máš TSI,aspoň podľa tej reťaze

takže to bude veľký servis po 60tkm

 

olej+olej.filter,sviečky,vzduch.filter,prachový filter a možno brzdová kapalina (záleží,kedy si to kupovala a aký máš MR)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no taky

 

svíčky tam psal, jinak na palivový filtr není u benzinu předepsaná výměna, nicméně není od věci jej po těch 60 tis. km vyměnit

Aha to jsem spatne precetl.No ale palivak co jsem se dival tak 600kc, takze zadna hruza :kol-28:

Baruska118: taky pocitam kolem 5tis mozna s tim palivakem,kapalinou a svickama vic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, je fajn že jej radíte oleje, ale najprv skúste zistiť ako jazdí, inak to je dosť od veci.


baruska118, prosím skús zodpovedať tieto otázky a potom ti vyberieme ideálny olej:

Jazdíš viac mesto, okresky, diaľnice?
Prevažujú krátke trasy (do 5-10 km), alebo dlhšie presuny?
Štartuješ často (denne niekoľko krát) studený motor?
Jazdíš ekonomicky, alebo motor často vytáčaš do otáčok, jazdíš často nad 140km/h?
Koľko km najazdíš za rok, alebo ako dlho ti trvá najazdiť 15 tisíc km?

 

Čo sa týka servisu, vôbec by som neservisoval v Prahe, ak na to nemáš iný vážny dôvod. Moja skúsenosť z Bratislavy je taká, že NH na Fabiu je až 35 €. Oproti tomu značkový servis ŠA 10 km za Bratislavou má NH za 23 € a 25 km od mesta 13,50 €. Vzhľadom na to že servis pri 60 tisíc km je časovo náročnejší, tak môžeš ušetriť dosť peňazí ak pôjdeš niekam mimo Prahy.

Inak okrem oleja si môžeš kúpiť online aj všetky filtre, aj sviečky. Teraz keď budeš meniť všetko naraz, tak aj na tom sa dá ušetriť dosť peňazí, keď si všetko kúpiš sama. V servise nebudú radi, lebo nezarobia toľko, ale stále môžu byť radi že si získali nového zákazníka. :-)
Presné čísla dielov ti tu určite niekto poradí z ETKY podľa VIN tvojho auta, prípadne ti poradia rovno aj lacnejšiu alternatívu namiesto originálov, napr. filtre MANN a podobne, čo sú vlastne filtre identické s originálom, len majú inú nálepku.

Editováno: , autor: Ivan Horváth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...