Přejít na obsah

Garanční, servisní prohlídky.


libero

Doporučené příspěvky

ochotně třeba nemusí,ale musí vyměnit vadný díl v záruce,který nemá nic společného s výměnou oleje a pod. jak jsem psal...doby,kdy autorizovaní servisáci byli pány všeho tvorstva je dávno pryč,ikdyž se o to pořád snaží..viz,moje servisní knížka,tam mám dokonce dopsáno jméno vykonavatele servisu..chtěl jsem vystavit novou,ale už jsem nechtěl vypínat nový motor...

Editováno: , autor: manfroto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk: Kdyz me jeden autosalon rekne ze si olej v originalnim baleni muzu dovezt svuj tak uz je to k zamysleni, jelikos mám auto uz po 2 lete zakonne zaruce nevidim duvod proc bych se s nema jeste mel dohadovat o te jejich 4 lete.

 

Uz vidim tu jejich boudu jak se me posere neco v motoru a oni to zacalnou vse za me, haha.Bez tak si vymysli nejakou hovadinu a pak me reknou ze ta 4l eta je jen blablabla a stejne ze zakona je jen dvouleta.Nevidim duvod proc bych po dvou letech mel skakat jak oni piskaji.

 

Nez jsem odchazel tak jsem jim rekl " jste sami proti sobe,ty vase nekolikrat predrazene ceny dilu hovori o navstevnosti vaseho salonu" , uz vidim jak deda co si koupi fabii za 200tis poleze na ty jejich 5tis garancky a tak to i je, kazdej si jen vymeni olej a sere jim na zaruku.(pokud nemam Tsi :)  )

 

Az budu met octavku za pul melounu tak se o tom ani nebudu bavit ale olej a 3 filtry za 5 tis na fabce, at jdou do pr...

Editováno: , autor: Pitrsman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá mi to abych se taky nevložil. V názoru na servisy soulasím s Pitrsmanem. A není to jen z důvodu předražování, na autě nešetřím, ale raději platím ve prospěch auta a né servisů. Servisuji si sám. Nenechal bych ve SVÉM autě vrtat někoho cizího a už vůbec né bez dozoru. Proto jsem si připlatil prodloužený servisní interval, abych v době zákonné záruky nemusel na garančku. Kdyby se náhodou stalo něco nepředvídaného a musel něco reklamovat. Už mám po záruce a se vším jsem spokojen. Tak snad budu i nadále. Olej v motoru už jsem během záruky měnil 2x. Né až v předepsaných 30kkm/2r.

 

Takhle podobně jsem postupoval 15 let se svou Feldou, i když první výměna oleje, nuceně ještě v záruce, proběhla v servisu, ale to jsem nad mechanikem stál, a vlastně mu i pomáhal. Dále už servisní knížka zůstala neposkvrněná. A nebýt hniloby karoserie, snad bych s ní byl spokojen doposud.

Potom se mě na ní stalo, ještě v záruce, že motorek topení pálil pojistky. Byl jsem se v servisu domluvit na výměnu motorku a byl domluvený termín, že ho objednají. Když jsem v domluvený den přišel s motorkem v ruce, technik málem padl pod stůl, ale motorek mi vyměnil, já si ho namontoval, (oni si asi zaúčtovali práci), a byla spokojenost na obou stranách.

 

Když tady občas čtu něco jako "dal jsem jim to do servisu, ať si s tím dělají co chtějí, ale ať to jezdí", tak mě to připadá, jako kdyby auto ani nemělo majitele, který si zaplatil za vlastní auto.

Záruku mobility, taky moc nechápu a považuji jen za tahání peněz z lidí. Aby nepojízdné auto zdarma odtáhli do předraženého vlastního servisu a tím si vlastně sami sobě dohodí zákazníka. Snad jen při častých cestách do zahraničí, bych k něčemu takovému přistoupil. U nás snad si dokážu někoho známeho domluvit na odtah.

 

Nechci se rouhat, rád bych, abych si jako doposud dokázal vše udělat sám. Jsem rád že nemám TSI, ale i tak bych si asi řetězy měnil sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusíš jezdit do zahraničí. Já již několikrát využil záruku mobility v ČR. A mimochodem,výjezd technika,práci a ani diagnostiku jsem v těch servisech neplatil,jen náhradní díl. Nevím,jestli je toto standard a jakých oprav se to přesně týká,protože nemám po ruce servisní knížku,kde je rozsah pomoci v rámci té záruky popsán. Nicméně to bylo  pokaždé kolem 200 - 250 km od odmova a ještě o víkendu. Tož asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl zatím to štěstí, že jsem vždycky dojel. Doufám jen že to tak bude i nadále.

Moje vlastní servisování, chce ale vědět o svém autě co nejvíce. Ty jsi mě taky pomohl s mou sbírkou škodováckých učebnic. A ani jsem neváhal zaplatit si přístup na ERWINU k dílenským příručkám.

Je to taky můj koníček. V mládí jsem si přestavěl MBčko po rodičích. V TP jsem měl zapsáno - Š1000MB s karoserií Š100, motorem Š120. A 10 let jsem s ní jezdil bez problémů já, potom ji přenechal v rodině, a dodnes jezdí jako úžitkové vozidlo bez značek, ale už značně zdevastované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě to nebylo s TSI,ale Fabia I 1.4 16V.  Zas to nesmíte tolik prožívat,je to jen hromada železa. Chápu někoho,když ho to baví,ale fůra lidí nemá znalosti,čas a ani chuť zabývat se autem. Neprožívají to tolik,je to pro ně spotřebák,který je odveze z bodu A do bodu B. Pravda,tady na foru jich asi bude menšina. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk nechcu se tu nejak dohadovat ale dost lidi prevazne nad 50 let si koupi fabku, udelaji dva roky prohlidky a pak to prdi :)

Nechce se jim proste do toho auta kdyz to jezdi tolik vrazet tak vymeni olej nebo zajdou k znamimu co jim vymeni filtry(nebo k levnejsimu mechanikovi).V timto je skodovka proti sobe, bohuzel neni to jen u Skody.

 

Mas pravdu ze hodne lidi tomu nerozumi ale na druhou stranu nejsou love :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jipol57-tak ja nevim, ale nechapu, proc bych si nemel nechat vrtat nekym jinym v aute,.. ono tem, co maj zazemi, maj pripravky, maj zkusenosti, tak tem se to keca, ale dokazes pochopit, ze valna vetsina lidi parkuje venku, dela uplne do jinyho oboru nez jsou auta a na aute umi tak max. nafoukat kola  a dolit vodu do ostrikovacu? Proste si najdu nejakeho sveho mechanika-dam na doporuceni, podle fora atd.. a k nemu jezdim s autem.. nebo skoncime tak, ze si budeme sami pect chleba, protoze v obchode je osizen, budeme pestovat kravy na mliko, protoze z obchodu je plny buhviceho, budeme si delat vlastni maslo, uzeniny, atd atd.. zase z toho nedelejte kovbojku, spousta lidi si kupuje jete vyhrkane auta, stocena, opravena po havarce a nevadi jim to, nebo spis vadi, ale stejne s tim nic neudelaji.. ja si koupil novy auto, vozim ho do servisu, mam na to uctenku a pokud bych nekde videl nejaky problem, tak s tim do toho servisu zajedu znovu a zjebu je na 3 doby... mne se proste s olejem patlat nechce a zijeme v 21 soleti, takze si myslim, ze 500kc za vymenu oleje a filtru v servisu snad muze dat kazdej, nebo to jsme takovi chudaci? valna vetsina servisu akceptuje zakaznikem doneseny olej, takze jaka je cena za praci, razitko v servisce? dle me par stovek.. nebo si tu budeme vsichni donekonecna vykladat jak nas vsichni v servisu sidi, jak nam lejou blbej olej do auta a podobny povidacky a la muj kamos vykladal a mimu znamymu se to stalo? a presne jak to pise pawouk-auto je jen pixla zeleza,tak to tu tak neprozivejte..

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsou lidé co si spoustu věcí vymění ..dnes jsou na vše návody.. :kol-47: proč utrácet peníze..paní sousedka potřebovala vyměnit olej a filtr..za 30 min jsem odcházel s krabkou cigár a paní spokojená,že nemusela do servisu..no není to paráda? s novým autem přestala před rokem jezdit do servisu,páč záruka je pryč...

Editováno: , autor: manfroto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, jsou lidi co si spoustu vymeni a jsou lidi, co si nevymeni... ja auto v zaruce mam, servis mam po ceste.. o tomhle nema cenu se bavit, proste nekomu vyhovuji blondyny, nekomu zrzky a nekdo chodi do kostela.. az budu auto za 2-3 roky prodavat, serviska s fakturama udela lepsi dojem nez prazdna serviska..

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj ja ho nasel od 675 plus postovny.. a taky muzete chodit pecho, aby se vam neojely gumy... manfrodo, nezlob se na me, ale jednou za pul roku si fakt muzu dovolit zavest auto do servisu a utratit 1400 kc za olej ze servisu, zase tak blbe na tom nejsem... navic pokud mas svuj olej, tak vestina servisu ti nauctuje poplatek ekologicka likvidace, takze ta uspora nakonec bude rovnajici se jedne vecere v levne restauraci..

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirko,jsme v Čechách a "čecháčkům" to nevysvětlíš. Tady se fůra lidí chvástá novým fárem (protože nové auto má tady jakýsi společensko-ekonomický status) a pak nemá pomalu na jeho provoz. I takové znám. Já nemám čas,chuť ani vybavení se zabývat takovými prkotinami,jako je výměna oleje. Maximálně si vyměním vzduchové filtry,ale to jen proto,že jsou na ně předepsané výměny po mnoha najetých km,než je pro mě zdrávo. Jinak bych se tím nezabýval. Je sice pravdou,že speciálně ceny olejů jsou v autorizácích přemrštěné,ale chtěl bych vidět manfrota,jak s razítkem od nějakého známého v servisce bude něco reklamovat ve škodovce. To asi nikdy nezkusil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...