Přejít na obsah

Nic moc zvuk - rádio Swing + 4 repro


Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim.Tak realita je taka ze zadne repro do rapid ktore tam davaju vo fabrike su smejdy zahuhnane.Pred casom mi chlapci zhodili tapacir a nadiktovali co mam kupit : 4xasfaltovy plat lebo v serii tam nieje nic.MDF kruzky hrubky 3cm,pre reproduktor 165mm,popripade pre lepsi ucinok tlmenia aj ans uhlikovu penu 2x.Repro je na kazdom podla vlastneho vyberu,ja by som najradsej dls mb6.2,uvidim.Je smiešne ze z vyroby pride auto aj s priestorom pre vyskovy reproduktor ktory tam ale mat nebudete.A to ani za priplatok.Zaujimalo by ma ci pojde napojit bolero z tych najnosich rapidov aj do mojho posledneho predfaceliftoveho modelu(januar 2015).Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ked niekto bude menit repro a prd tomu rozumie, hlavne sa nezlaknite ze na zaciatku nove repro budu hrat blbe, plechovo a pod. kazdy ma iny sluch, kvalitne repro potrebuju cas asi tak tyzden aby sa rozohrali a az potom zbadate obrovsky rozdiel v kvalite inych repro oproti OEM. Inac kvalitne repro su oznacene ako prave a lave ;)

Editováno: , autor: Temik.sk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...

Ahoj, pročítám tady všechny příspěvky a zajímalo by mě jestli jste teda někdo zkoušel přehodit poarity u zadních repro nebo ne?

Řeším teď problém u F3, Swing 6 repro z výroby problém s basama u zadků.

Dopředu jsme dal komp. GLADEN M 165 V2, vytlumil dveře, upravil trochu tapec atd a je to paráda. Dozadu jsem dal koaxiální GLADEN RC 165 (bohužel komponentyjako třeba ve F2 nejdou), vše vytlumil a čekal jsem něco na způsob předků, jenže to se nestalo.....vášky a středy jsou super, jasně čisté, to je paráda,ale basy jakoby nebyly......když dám fader na max dozadu a dám basy na max tak to nebasuje  ani z půlky jako předek když je bas na minimum. Zapojení jsem koukal mám stejné jako vepředu, všechno jsme napojil přes adaptéry http://www.ahifi.cz/adaptery-k-reproduktorovemu-konektoru-seat-skoda-vw.html, u kterých jsem přehodil opačně polaritu, protože u koncernu je polarita defacto otočená z výroby.

Zvláštní na tom celém je, že když se na rádiu navolí škoda surround (netuším jestli to Rapid má taky) tak zadky začnou krásně basovat jako předky, jenže zase díky tomu DSP surroundu je tak čistota a kvalitu středová a výškový složku fuč.

No a proč to tady teď vlastně píšu :-) , napadlo mě, jak tu někdo psal že Rapid má z výroby u zadků prohozenou polaritu, jestli to samé nemůže mít i Fabia 3 a tak mě zajímá jestli to někdo teda zkusil podle těch Poláků, jak se tu píše a jestli to k něčemu pomohlo, díky

 

michal

 

 

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u Fabie to vzadu jinak než koaxama bohužel nejde, tak jak to má Rapid, tak vedle kliky v tapecu není zevnitř perforace :-(.....z venku to tak vypadá, ale pod krytkou není díra...jedině že by se tam vyřízla což nechci. Stejně by mi to ale nic nevyřešilo s basama. ty vzadu prostě nemám, jakoby tam basová složka nešla z rádia nebo co, dostane se tam ppuze při zapnutí šškoda surround, který ale pak zase tak nějak znehodnotí celou kvalitu :-(

 

Editováno: , autor: cz pida
vyřešeno změnou kódování
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

Jinak co se týče přehození polarity....no moc toho neuslyšíš ale kdyby jsi přehodil jeden reprák tak to jo, bude to bez basů a utlumí se stereoefekt.

Jinak když nevíš, kde má reprák plus a mínus, tak stačí připojit tužkovku. Vyleze-li reprák ven, našel jsi správnou polaritu. A opačně zaleze do vnitř.

Jinak ta sada do rapida z té vsetínské firmy....no jestli používají repráky made in tunis z jedničkový oktávky tak to je vážně shit !!!!

Já dával do O1 MDF rámečky a repráky Booschman , který mám i v kuchyni ve stropě a musím ubírat basy. Vejškujou taky slušně.Dynamika uplně jinde.

Rapida sice ještě nemám(snad bud k vyzvednutí do pátku) ale děsím se že zvuk o proti fiatu stilo bude bída.:huh: Ano, je to jiná kategorie ale taky generace.

Až si pro rapida pojedu, snad v pátek, tak si sebou vezmu CD Judas Priest a řádně to se synkem otestujeme.;) Synkovi je 6 let, má rád bigbít jako táta strejda děda-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prave u rapida origo radio asi jedno jaky (ja mam swing) hraje slusne, ale repraky a dvere (ozvucnice) jsou hrozny. Pro nekoho kdo posloucha pouze radio a normalne nahlas to bude v poho, ale kdo rad vic nahlas a estek tomu syte bassy tak jedine vytlumit a lepsi repro ;-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...