Přejít na obsah

Tempomat - problémy, závady, dotazy


MRYD

Doporučené příspěvky

Ještě jednou, nikdo mi neodpověděl.

Taky mám problém s tempomatem, ale trochu jinak, VAG-COM nikde žádná chyba, v měřených hodnotách el. volantu skupina 004 se vše mění podle ovladače. Máte někdo nápad kde je chyba? OII TDi 77kw 4x4 2006, tempomat asi z výroby. Dá se to zjistit???Dík

Tak ještě doplní vag motor měřené hodnoty skupina 022 první slopek stav vypínání u octavie je stále 0.0, a tourana se to mění při vypnutém 1.0 zap 6.0.brzdo 2.0 spojka 3.0. 0.0 se mě nijak nepovedla .druhý sloupec se mění u obou stejně.

Jsou tyto hodnoty v pořádku nebo je vadná páčka, ale přoč to na každou změnu na páčce reaguje? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím. Vystříkat kontaktolem - kde? Do škvír mezi tlačítkama a páčkou, nebo lze páčka rozebrat? Odešel mi včera, nejprve pomáhalo opětovné nastartování, to když nešel zapnout, pak se ale začal vypínat i za jízdy a odpoledne jsem ho už nerozchodil vůbec a dneska taky ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Páčka jde rozebrat velice jednoduše. V zadní části u kolíbky- páčky se do spáry nacpe tenký šroubovák a vykláním se krytka uvolní, drží na pár zobáčkách. Někdy pomůže vyčistit, někdy zase přihnout piny ve svorkovnici, ale většninou odchází řídící jednotka na sloupku řízení. A to je ranec, koupil jsem novou páčku, už na facelifta mám 07 - páčka 011 a dělá to furt. Není chyba v páčce, ale asi v jednotce. Nová stojí cca 4500 + práce a nastavení na diagnostice a na to peču. Když tempomat funguje, tak funguje, a když ne tak to vydžím a druhý den zase jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tiez by ma zaujimalo ako vystriekat wd40.. mam packu taku ze len prepinac on off a potom ovladanie na volante..

kde to mam postriekat?

EDIT:

tak som tam nastriekal WD 40 .. ale nepozoroval som ziadnu zmenu.. tak neviem .. ma niekto dia v Ba?

dik

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim,

podla mojich skusenosti su to vadne tie uhlikove voditka.

Tiez som s tym mal prpblem, skusal som to cistit a stale nic raz to slo a raz nie.

Tak potom som na skusku napajkoval tenky drotik medzi kontakty ktore ma prave ten bezec po tych uhlikovych voditkac spinat a od tej doby mam s tempomatom pokoj.

Jediny problem je v tom ze teraz si nemozem na packe tempomat vypnut je na trvalo zapnuty.

Ale vzdy lepsie ako ked to nefungovalo vobec.

Mozno nejaky odbornik na elektro by mohol ozrejmit preco to prestalo fungovat s tymi uhlikovymi voditkami a ci sa to da nejako zrepasovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám takový problém, mám Škodu Octavia II 1.6 MPI (BSE,výkon 75kw + LPG) rok výroby 2008.

Během jízdy jsem zkoušel zapnout tempomat, ale nereagoval. V servisu mi řekli, že je aktivovaný, ale prostě nereaguje.Diagnostika nic nehlásila.

Zajel jsem ke známemu do servisu aby se na to pořádně kouknul, auto prohlédnul a našel odpojený kabel u "Spínače spojkového pedálu"

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1j0927189f-spinac-spojkoveho-pedalu-fabia-fabia-2-roomster-octavia-superb.html

(mimochodem ten dával taky nový)

Tak ho zapojil a zkusil auto projet, najednou tempomat reagoval a vše fungovalo jak má, ale jedna velká vada se ukázala při rozjezdu.

Když nastartoval a zkoušel se rozjet, motor přestal reagovat na 3-4 sec "jakoby takové hluché místo" a pak se chytnul a vše OK. Prostě při

každém novém startu to udělalo. Sám si s tim nevěděl rady, co by to mohlo dělat! Diagnostika psala chybu u lambda sondy, že vyhazuje chybové hlášky,

ale když jí vyměnil za novou, dělalo to to samé, vše je na autě měněné, svíčky, rozvody, škrtící klapka jako nová. Nevím co s tím.

Takže mi ten "Spínač spojkového pedálu" odpojil a auto jezdí v pohodě, ale tempomat nereaguje. Ale prostě bych chtěl vědět jak to vyřešit !

Nevěděl by někdo co s tím???

Děkuji moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...