Přejít na obsah

Vaše spotřeba


Pawouk

Doporučené příspěvky

Já mám zatím auto jalový, ke dnešku najeto 2350 km a dlouhodobá zatím 5.0. Rychlostně jezdím město 50, mimo 90-120 podle silnice, dálnice 140, všechno podle tacho. Snažím se předvídat, brzdit motorem ne brzdama, jezdit plynule atd. Poměr je 50% dálnice, 30% okresky, 20% město.

 

S předchozí OII 1.6 TDI jsem dlouhodobě měl v létě 5.3, v zimě 5.4 na 195/65 R15. Na OIII mám 225/40 R17. Nižší spotřebu přisuzuju generačně novějšímu / efektivnějšímu motoru a nižší hmotnosti auta.

 

Na významný snížení spotřeby po záběhu taky nevěřím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádná provokace. Jen mě překvapuje, jakou máte spotřebu, když by papírově měl mít diesel spotřebu o litr menší. Toho, že jsem to napsal do dieselu jsem si popravdě nevšimnul. Doufám, že jsem se nikoho nedotknul, ale aspoň víte, jak je to s TSIčkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, když se s TSI jede pohodička s prázdným autem, tak je spotřeba krásná. Strávil jsem cca 40 tis. km v OII 1.8 TSI a při poklidný jízdě na okreskách jsem byl pod 5 litrů. Dlouhodobou jsem měl 6.9 a to jsem se rozhodně nebál využívat potenciál motoru.

 

Rozdíl je, když na to začneš šlapat. Konkrétně s 1.6 77kW mám rozptyl max 2l, s TSI nebyl žádný problém vidět dvojciferný číslo před desetinnou čárkou... Ale ok, je to turbobenzín a to je jeho přirozená vlastnost. Odměnou je klid v kabině, i když právě 1.4 TSI je z celý rodiny TSI nejmíň kultivovanej (po RSu, samozřejmě, ale tam je to záměr).

 

Kdybych nemusel mít dýzl, 1.8 TSI by byla jasná volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes 340 km (CL-HK-CL), spotřeba 5,3 l, průměrná rychlost 70 km/h, motor 1.4 TSI 103 kw => vůbec nelituji, že nemám diesel kvůli spotřebě. :doh

Aniž bych chtěl hanit TSI (sám jedno mám), tak s dieselem to jde dolů daleko snadněji. Praha - K. Vary:

post-32075-0-50408000-1423388965_thumb.jpost-32075-0-99780200-1423388969_thumb.jpost-32075-0-86361600-1423388974_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnešní aktuální spotřeba před tankováním, auto má najeto 6.800km (podrobný popis auta v podpisu). Se starou dobrou OI 1.9 TDI 66 kW v manuálu jsem tyto trasy jezdíval za 4,7 l. Otázkou zůstává jestli DSG má pozitivní nebo negativní vliv na spotřebu paliva??? Pravdou je, že auto stojí venku a plně vyžívám výhod např. vyhřívaného čelního skla...atd, což v předchozím autě nebylo.

* pozn. data o spotřebě pouze z PP, nikoliv počítaná (tam je trochu rozdíl)

 

post-71-0-88535900-1424636190_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Středeční trasa:

Praha-Dresden (po CZ 160kmh; D 190kmh)

Dresden-Götlitz (180-200kmh)

Görlitz-Praha (CZ 160kmh)

 

celkem cca 530 km a spotřeba 6,2... na to, jak jsem to hnal, mě to potěšilo :-)

 

jinak před tímhle "žravým" vejletem, jsme měl dlouhodobou 5,4-5,5... minulej měsíc se mi povedlo 5,2

 

A jak už bylo řečeno několikrát, udávaná 4,3 je snad nereálná, resp. jak najedeš na dálnici, tak na 4,3 zapomeň

 

P.S. dnes načipováno na 98 kW, spotřeba by měla padnout o 0,4l, tak uvidíme :-)

Editováno: , autor: Brady666
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu som siel z Lindau do Bratislavy mal som 2x zapchu koli nehodam preto taka nizka priemerna rychlost ....inak komplet dialnica...mam najazdene 20 000km a mal som obute este zimne michelin alpin5 205/55 R16 ...myslel som si ze je to somarina ale tankovanie to potvrdilo...zaujimave...

post-83029-0-73310800-1428909418_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MoRFi...vies co praveze sranda je ze medzimesto mavam tak okolo 4,3-5,3 ,ale mam skusenost ze ustalenym aj ked rychlejsim tempom sa da ist lepsia spotreba....vysvetlujem si to tym ze sa pohybujem v efektivnych otackach krutiaceho momentu....cca 140km/h je cca 2500ot/min .....ja jazdim takmer vyhradne medzimesto mimo dialnice preto to mam celkom odsledovane...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SniperWolf: ja cakam na svoje auto z predvadzacky, som zvedavy ako to bude. Ja jazdim 60km trasu mimomesto, samozrejme cestou su nejake obce. Ale som zvedavy aku spotrebu dokazem spravit. Dialnice mam iba ked idem mimo... Vies ako, daleku vychod :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazdopadne potesil si ma touto spotrebou lebo viem takto jazdit a dialnice tu nemam. Kazdy strasi ze to auto zozerie vela ale tolko som ocakaval, a to daleko od uvadzanej spotreby neuteka. som zvedavy aku spotrebu budem teda mat. Horsie je momentalne to cakanie :) este cca 3,5 tyzdna. Auto si mal uplne nove? Mal si horsku spotrebu ked si siel od 0 km?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spotřebu mimo město a mimo dálnici mám taky super, když jezdím z práce domů, cca 80km, tak cca 20km mám po dálnici (140kmh) a zbytek okresky, když se to povede tak průměr 110kmh mimo obce, když potkám kamiony tak 80-90... a už se mi několikrát povedlo domů přijet za 4,2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...