Přejít na obsah

Žiarovky do dálkových i tlumených světel


Diamant

Doporučené příspěvky

Tak predevcirem namontovany do dalkovych svetel H1 Osram Cool Blue a do mlhovek HB4 taktez Cool Blue. Svetlo je nadherne. Smazal se rozdil mezi xenony, dalkacema a mlhovkama, coz byl muj cil. Puvodne jsem chtel do mlhovek LED diodove zarovky, ale odradila me chyba, kterou to hlasi. Mlhovky pouzivam primarne na funkci comming home/leaving home a corner (pro rypaly) a tam by bylo krasne mit bilo/modre led svetlo..Cool Blue (kdyz se clovek kouka z venku) nemaji tak pekne svetlo, ale oproti klasickym mlhovkam a dalkacum je rozdil znatelny (k lepsimu). Kdyz koukam zevnitr, tak je to nadherne bile svetlo. Koupeno u Auto Kelly - H1 - 179Kc/Kus a BH4 - 376Kc/Kus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak predevcirem namontovany do dalkovych svetel H1 Osram Cool Blue a do mlhovek HB4 taktez Cool Blue. Svetlo je nadherne. Smazal se rozdil mezi xenony, dalkacema a mlhovkama, coz byl muj cil. Puvodne jsem chtel do mlhovek LED diodove zarovky...Mlhovky pouzivam primarne na funkci comming home/leaving home a corner ... ale oproti klasickym mlhovkam a dalkacum je rozdil znatelny (k lepsimu). Kdyz koukam zevnitr, tak je to nadherne bile svetlo. Koupeno u Auto Kelly - H1 - 179Kc/Kus a BH4 - 376Kc/Kus

Echch, asi ti chybi nejaka zakladni fyzika, anebo Ti bude jedno, ze v mlze nic neuvidis ;)

Do mlhovek :

- nepatri zadne LEDky, potrebujes tam urcity svetelny tok a presnou charakteristku zarovky (svetla jsou na ne konstruovany), a to Ti zadne komercni LED nezajisti

- nepatri zadne "svetelne zdroje pro denni sviceni", to jsi "vedle jak ta jedle", kazde z techto svetel ma zcela jine pozadavky a charakteristiku

- potrebujes naopak zarovky s nizsi barevnou teplotou, nejlepe ostre zlute, o kterych jsme tu jiz napsali mnoho a mnoho slamy, jen pro pripomenuti svetlo s nizsi barevnou teplotou pronika lepe snizenymi povetrnostnimi podminkami, napr mlhou ci hustym destem ci snezenim, proto se pro mlhovky zadne HID (xenon) nepouzivaji, nebot je to k nicemu

Nechci Te nijak urazet, nicmene cely Tvuj prispevek nejak rika, ze ti je nejen jedno, ze v mlze nic neuvidis, nemas ohleduplnost vuci ostatnim ridicium (pouzivas mlhovky jako denni svetal - coz je i zakazano), a cele to vypada, ze je pro tebe duliezite jen to, jak ty svetla vypadaji, a ne co s nimi uvidis.

Do tech dalkovych jsou lepsi NightBreakery take od O., CoolBlue jsou opravdu k nicemu, jen siditko, o kterym si mysliš, ze je "Cool", kdyz se do svetla podivas, ale hovnajz uvidis, tzn. jen parada pro tuzingove srazy, a do mlhovek si dej Nokya nebo PIAA IonPlasma. Jen me prekvapuje, ze mas xenony a nemas denni lampy, ze by dodelavana HID sada ?

Anebo proc nepouzivas jako denni xenony, da se to snadno nakodovat (u starsich O2), nebo jen nastavit v na MaxiDOTu ? Jsi s tim lepe videt, a spotreba je dobra...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Echch, asi ti chybi nejaka zakladni fyzika, anebo Ti bude jedno, ze v mlze nic neuvidis ;)

Do mlhovek :

- nepatri zadne LEDky, potrebujes tam urcity svetelny tok a presnou charakteristku zarovky (svetla jsou na ne konstruovany), a to Ti zadne komercni LED nezajisti

- nepatri zadne "svetelne zdroje pro denni sviceni", to jsi "vedle jak ta jedle", kazde z techto svetel ma zcela jine pozadavky a charakteristiku

- potrebujes naopak zarovky s nizsi barevnou teplotou, nejlepe ostre zlute, o kterych jsme tu jiz napsali mnoho a mnoho slamy, jen pro pripomenuti svetlo s nizsi barevnou teplotou pronika lepe snizenymi povetrnostnimi podminkami, napr mlhou ci hustym destem ci snezenim, proto se pro mlhovky zadne HID (xenon) nepouzivaji, nebot je to k nicemu

Nechci Te nijak urazet, nicmene cely Tvuj prispevek nejak rika, ze ti je nejen jedno, ze v mlze nic neuvidis, nemas ohleduplnost vuci ostatnim ridicium (pouzivas mlhovky jako denni svetal - coz je i zakazano), a cele to vypada, ze je pro tebe duliezite jen to, jak ty svetla vypadaji, a ne co s nimi uvidis.

Do tech dalkovych jsou lepsi NightBreakery take od O., CoolBlue jsou opravdu k nicemu, jen siditko, o kterym si mysliš, ze je "Cool", kdyz se do svetla podivas, ale hovnajz uvidis, tzn. jen parada pro tuzingove srazy, a do mlhovek si dej Nokya nebo PIAA IonPlasma. Jen me prekvapuje, ze mas xenony a nemas denni lampy, ze by dodelavana HID sada ?

Anebo proc nepouzivas jako denni xenony, da se to snadno nakodovat (u starsich O2), nebo jen nastavit v na MaxiDOTu ? Jsi s tim lepe videt, a spotreba je dobra...

Ach jo. Napsal jsem jen vlastni zkusenost a hned jsem trnem v oku a uplne zbytecne. Staci poradne cist.

Jak jsem psal v prvnim prispevku, mlhovky pouzivam primarne na comming home/leaving home a na funkci corner. Takze nejaka mlha je mi u zad.. Kolikrat v roce je mlha, ze pouzivas mlhovky? 10x? Jeste nikdy jsem neocenil mlhovky v akci, ale mate na to asi jiny nazor, nikomu svuj nevnucuju. Proste ja mlhovky fakt nepotrebuju a primarne chci, aby to hezky vypadalo, kdyz sviti.

Ano, muj prispevek rika, ze je mi jedno, ze mlze nic neuvidim, nicmene mlhovky nepouzivam na denni sviceni, protoze mam rs face a mam origo diody, takze nevidim duvod, proc pouzivat mlhovky. Primarni pouziti je vyse. Xenony mam origo, jen mi prijde skoda je pres den pouzivat. Je to historicky, nerikam ze je to z nejakeho specialniho duvodu, proste jsem tak nauceny.

Ja jsem s Cool Blue spokojeny v dalkacich a nemenil bych. Nikomu nenutim svuj nazor, od toho je snad forum napsat svuj postreh pro ty, kteri hledaji nejakou informaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo. Napsal jsem jen vlastni zkusenost a hned jsem trnem v oku a uplne zbytecne. Staci poradne cist.

Jak jsem psal v prvnim prispevku, mlhovky pouzivam primarne na comming home/leaving home a na funkci corner. Takze nejaka mlha je mi u zad.. Kolikrat v roce je mlha, ze pouzivas mlhovky? 10x? Jeste nikdy jsem neocenil mlhovky v akci, ale mate na to asi jiny nazor, nikomu svuj nevnucuju. Proste ja mlhovky fakt nepotrebuju a primarne chci, aby to hezky vypadalo, kdyz sviti.

Ano, muj prispevek rika, ze je mi jedno, ze mlze nic neuvidim, nicmene mlhovky nepouzivam na denni sviceni, protoze mam rs face a mam origo diody, takze nevidim duvod, proc pouzivat mlhovky. Primarni pouziti je vyse. Xenony mam origo, jen mi prijde skoda je pres den pouzivat. Je to historicky, nerikam ze je to z nejakeho specialniho duvodu, proste jsem tak nauceny.

Ja jsem s Cool Blue spokojeny v dalkacich a nemenil bych. Nikomu nenutim svuj nazor, od toho je snad forum napsat svuj postreh pro ty, kteri hledaji nejakou informaci.

Ale , ja jsem Tvuj prispevke cetl VELMI pozorne, o tom vubec nepochybuj, a je par poznamek k Tvemu vyjadreni :

- "...mlhovky pouzivam primarne na comming home/leaving home a na funkci corner..." - proc proboha pouzivas pro comming/home funkci mlhovky ? Pokud mas Xenony, je primarne predurceno jejich pouziti, je to take funkcnejsi a lepsi, ale "proti gustu žádný dišputát"

- "...Kolikrat v roce je mlha, ze pouzivas mlhovky? 10x?..." - Hmmm, netusim ve kterych castech teto zeme se pohybujes, ale z toho co pises predpokladam, ze jezdis o vikendech a o tasi jen obcas, pro Tvou informaci, jen za pár posledních týdnů jsem mlhovky musem využít vícekrát, než ty za rok, a to tak opravdu, že jinými světly než mlhovkami bych si neposvítil. Netuším, čím svítíš při extrémně hustém sněžení, kterého letos (a loni) bylo tolik - žádné xenony na to nebyly použitelné ? Jak asi předpokládám, moc nejezdíš, já mám svá auta i na práci, a najezdím toho dost....

- "...primarne chci, aby to hezky vypadalo, kdyz sviti..." - rozumím, ty tuzing srazy a občas je vídávám postávat u různých benzínek, blokují parkoviště, pokuřují a mívají rozsvícené úplně všechno co jim svítí, aniž by si tam cokoliv koupili :) (ale to jistě není Tvůj případ)

- "...Ano, muj prispevek rika, ze je mi jedno, ze mlze nic neuvidim..." - ;) to snad ani nejde nijak komentovat....

- "...mam origo diody, takze nevidim duvod, proc pouzivat mlhovky..." - co věta, to perla lol

- "...Xenony mam origo, jen mi prijde skoda je pres den pouzivat..." - proč sis kupoval RS (pokud to není nejaky bazar), když je Ti poté líto používat xenony ? Motor přes den startuješ ?

- a na závěr - kolik je Ti let a kde prosím jezdíš, abych věděl, kudy nejezdit ? :help:

......

(to už tady dlouho nebylo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale , ja jsem Tvuj prispevke cetl VELMI pozorne, o tom vubec nepochybuj, a je par poznamek k Tvemu vyjadreni :

- "...mlhovky pouzivam primarne na comming home/leaving home a na funkci corner..." - proc proboha pouzivas pro comming/home funkci mlhovky ? Pokud mas Xenony, je primarne predurceno jejich pouziti, je to take funkcnejsi a lepsi, ale "proti gustu žádný dišputát"

- "...Kolikrat v roce je mlha, ze pouzivas mlhovky? 10x?..." - Hmmm, netusim ve kterych castech teto zeme se pohybujes, ale z toho co pises predpokladam, ze jezdis o vikendech a o tasi jen obcas, pro Tvou informaci, jen za pár posledních týdnů jsem mlhovky musem využít vícekrát, než ty za rok, a to tak opravdu, že jinými světly než mlhovkami bych si neposvítil. Netuším, čím svítíš při extrémně hustém sněžení, kterého letos (a loni) bylo tolik - žádné xenony na to nebyly použitelné ? Jak asi předpokládám, moc nejezdíš, já mám svá auta i na práci, a najezdím toho dost....

- "...primarne chci, aby to hezky vypadalo, kdyz sviti..." - rozumím, ty tuzing srazy a občas je vídávám postávat u různých benzínek, blokují parkoviště, pokuřují a mívají rozsvícené úplně všechno co jim svítí, aniž by si tam cokoliv koupili :) (ale to jistě není Tvůj případ)

- "...Ano, muj prispevek rika, ze je mi jedno, ze mlze nic neuvidim..." - ;) to snad ani nejde nijak komentovat....

- "...mam origo diody, takze nevidim duvod, proc pouzivat mlhovky..." - co věta, to perla lol

- "...Xenony mam origo, jen mi prijde skoda je pres den pouzivat..." - proč sis kupoval RS (pokud to není nejaky bazar), když je Ti poté líto používat xenony ? Motor přes den startuješ ?

- a na závěr - kolik je Ti let a kde prosím jezdíš, abych věděl, kudy nejezdit ? :help:

......

(to už tady dlouho nebylo)

No my se asi neshodneme. Myslim, ze primarne tohle tema ma jiny ucel nez resit jak je kdo zvykly pouzivat jaka svetla. Nikomu nic nenutim, napsal jsem svuj postreh o zarovkach, tak me prosim nepoucuj a nesud. Neni duvod. A tim z me strany koncim tuto diskuzi.

BTW. Jezdim kazdy den 100 km do prace z prace primarne po dalnici a v Praze. Asi mam oproti tobe stesti, ze jezdim hlavne za svetla, tak proto mlhovky skoro vubec nepouzivam. Kdyz jedu ve tme a je mlha, tak stejne na dalnici mlhovky nepouzijes, protoze malokdy je tak husta, aby byla viditelnost nizsi nez 50 metru a v hustem provozu je to spise obtezujici pro ostatni ridice, nez aby to bylo k necemu prospesne.

Konec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem si už taky koupil Osram NightBreaker Plus do potkávacích světel. Jsem zvyklý na bi-xenony u mého druhého auta (Lanos), takže ty sériové žárovky v Octavii mi připadají slabé. Jak jsem četl recenze žárovek, vychází opravdu nejlépe. Jak je nahodím, tak napíšu, jak to svítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dával jsem před zimou H7 Philips Premium, a spokojenost. Mají dosvit jen o 1m menší než Osram Nightbreaker a životnost by měla být minimálně 3x vyšší (svítím i přes den). Když jsem je měl zcela nové, občas v noci někdo dokonce probliknul i když seřízení světel a kolečko bylo OK. Zakoupeno v Makru, 1ks = 150Kč.

H1 mám Philips VisionPlus a taky spokojenost, též z Makra 1ks =180Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Mam takovy dotaz,tak to hodim sem...Mam supa a ma bixenony ,pri dalkovych sviti i tlumene a na OCT2 5 mesicu stare, nam to same,je dovezena z italie,ale v cesku jsem se dival a bixenony jsem v konfiguratoru nenasel...Tak nevim jestli to jsou bixenony,kdyz sviti dalka a tlumene soucastne a nebo nee.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Mám OII MR2008 před FL a nemám Xenony. Současný žárovky jsou origo, když nějaká prdla, tak je měnil přímo autorizovaný servis.

Mě ale připadá, že ty žárovky svítěj dost blbě a po přečtení snad všech témat o světlech se mi to potvrdilo.

Chtěl bych poprosit o radu s výběrem žárovek. Tady se vyskytuje několik typů a různé názory na ně a mám v tom tedy docela guláš. Hlavně bych chtěl žárovky, které seženu v ČR, protože objednávat něco z USA (PIAA, apod. je s mojí anglinou trochu problém. ;)

Potkávačky H7 - vůbec netuším jaký vzít...možná Osram SilverStar. Chci aby dlouho vydrželi kvůli dennímu svícení, abych neměl po třech měsících.

Dálkový H1 co jsem tak vyčetl budou asi nej Osram NIGHT BREAKER plus?

Obrysový by to chtělo aby pak byly v podobný barvě jako potkávačky a dálkový aby to nevypadalo blbě, ale netuším jaký tam dát. Co třeba Philips BlueVision W5W?

Mlhovky H8 - nejlepší je asi žlutá Nokya, ale vypadá to podle fotek fakt strašně, takže zase aby to se zbytkem bylo podobný, ale jako mlhovky zase funkční. :kol-32:

No a hlavně kde všechny koupit na jednom místě nejlépe v Praze nebo přes net?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni do návodu, ale asi H8.

Já jsem si už koupil do dálkovejch Osram NIGHT BREAKER Plus H1, akorát to musím nechat někde vyměnit a ve Škodovce mi to asi neudělaj. :lol::'>

Teď chci vybrat ještě do potkávaček, uvažuju o Osram SilverStar, ale co jsem tak četl, tak moc nevydržej. Potkávačky mám jako denní svícení, takže svítěj ve dne i v noci a nechci je za 3 měsíce měnit. Poradí někdo jaký koupit?

Jakej je názor na Philips BlueVision W5W do obrysových?

Poradí někdo pokovený žárovky do směrovek? Ty oranžový nejsou moc pěkný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...