Přejít na obsah

Fabia II / Roomster - koupě (výbava/motorizace)


milans14

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

 

chi se optat co si myslíte o tomto voze: http://www.dasweltauto.cz/Car/806502/fabia-rs-1-4-tsi-132-kw-rs

 

Chci si koupit moje první auto tady v Čechách...předtím jsem žil delší čas v Německu a měl auta jen na leasing (VW Scirocco 2.0 TDi DSG, VW Golf VI GTi 2.0 TSi manuál, VW Golf VII 2.0 TSi manuál).

 

Jezdím denně trasu Tuchlovice - > Praha-Butovice, takže skoro jenom dálnice a chci právě nějaké živější vozítko...

 

Máte nějaké zkušenosti se spotřebou L/100km, vadami, atd. ?  O oleji vím.

 

Jsem vděčný za každý Tip!

Editováno: , autor: Hami182
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jseš zvyklej na golfína, nekupuj si fábuli - budeš v ní mít pocity sardinky zaletovaný do škatulky. A to nezmění ani když si do ní koupíš RS agregát - furt to je jen poloviční velikost (Polo-auto).

 

Pokud chceš auto, se kterým se na cestě vyblbneš a musí to bejt mermomocí koncern, kup si seata leon, je to na stejným podvozku jako golfíno nebo octa - a motory se do nich montujou výkonnější než do škodovic.Na důvod se budeš muset optat ve Vlkohradu, ale pro auto na vyřádění se bych prostě do škodováckýho saloonu vůbec nechodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doma jsme nakonec usoudili, že si na rok vezmeme od Škodovky výjimečně o nějakou kategorii níže a tak zkusíme Roomstera 1.2Tsi. Máme v nabídce model Trumf Ambition dovybavený paketem Ambition plus, tažné, dvoubarevné lakování, výhřevy sedaček, hagusy, sunset, kola Rotare a nějaké drobnosti.

Jen vybrat tu barvu. Favorit je bílá Moon s černou střechou, pak tmavě šedá metalíza komplet a nebo modrá Miami s černou střechou.

Tak jsem zvědavý na přechod z O3 Elegance Plus 1.4:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako řidič zjistíš, že v roomu je ve srovnání s oktou "ouzko" - určitě vepředu, v místě loktů je room stejně širokej jako fábule. Ale vzadu je room ouplně jiná klasa - má tam po superbu pocitově nejvíc místa z celý produkce ŠA...

Volbu agregátu nebudu komentovat, tam už dneska pro rooma není na výběr nic, co by se dalo považovat za solidní motor s poctivým výkonem a životností - vojebaný už je všecko, i ta létama "profláknutá" 1,4 16V...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem jedničkové fábie, jednu dvojkovou, tak vím, kolik tam bylo místa a nejsme hromotluci, tak jsme problém neměli. Kdyby byla v nabídce FII Combi, tak beru jí, ale už není a tak tady zvítězila cena 3400,-. Moje požadavky byl tempomat a výhřevy, už jsem to měl asi u 5 aut za sebou a bez toho cesta nevede, tak tady mi to bylo splněno, navíc za opravdu slušnou cenu. Další rok už chci novou FIII combi. Asi se mi bude po O3 trochu stýskat, ale taky to nebylo nějaké wauuu:)

Auto budu přebírat až v půlce února, tak je výhoda, že můžu kdykoliv cuknout, pokud bysme si koupili vlastní auto. Takže teď visí nad náma dost otazníků:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to cena pro zaměstnance. Rok budu platit 3400 a to je vše. O nic jiného se nestarám. Za rok to odvezu zase do prodejny a nazdar. Žádná akontace ani jiné věci. Je to pojištěné s 1% spoluúčastí.

Konkrétní vůz:

ŠKODA Roomster TRUMF Ambition 1.2 TSI 63 kW metalická barva; Dvoubarevná karoserie - bílá, stříbrná nebo černá
střecha, interiér - onyx, Paket Trumf Ambition (Rádio, Swing, Kola z lehké slitiny ROTARE 15", SunSet, Signalizace při
parkování vzadu, síť v zavazadlovém prostoru, pružná schránka, Mlaý kožený paket (3ramenný volant), tempomat, střešní
nosič, vyhřívané trysky ostřikovače čelního skla, sklopný stolek na zadní středové opěře); závěsné zařízení s odnímatelnou
hlavicí; Airbag řidiče a polujezdce s vypínáním airbagu spolujezde; Paket Trumf Ambition Plus (MAXIDOT, loketní opěrka
vpředu, výškově nastavitelné sedadlo řidiče a spolujezdce, výhřívaná přední sedadla).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem blb, hledal jsem polepy Roomster atd a v práci se díval na intranet na Škoda eshop a tam to taky není. Mrknu na Tvůj link. Díky

Edit: Tak na internetu to je. Každopádně cena není malá, tak si to nechám udělat. To vyjde tak na třetinu. Stejně to po roce budu muset sundat. Ještě jednou díky [emoji2]

Editováno: , autor: Losky83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to auto budeš mít. Zatímco z těchto pronájmů nájemci nezůstane nic. Jistě je to dobře spočítané - nájemce za rok zaplatí 40000 a firma auto jako "roční" prodá o stejnou částku levněji.

Kdyby ten roomster stál 300000, tak tímhle tempem by se splatil za 7,5 roku. Auto by za zbytkovou hodnotu okolo 100000 mohl prodat.

Nebo jinak - když si koupím auto za 300000 a ujedu s ním 300000km, stojí mě 1km korunu. Při pronájmu bych pro stejnou efektivitu musel najet 40000km, což rodinné auto většinou nedá. Výhoda pronájmu je jistě havarijní pojistka a záruční servis.

Takže má i tahle mince dvě strany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špatné je, že auto mi nezůstane. Dobrá zpráva je, že se nemusím bát, že mi to někdo ukradne, nabourá atd. Ok, koupím si auto za 350t a nechám si ho třeba 6 let. Za tu dobu dám na pojistkách cca 50t, 10t garančky a oleje a cca dalších třeba 10t za ostatní servis a jsem na 420t. Reálně je to prodejný po 6 letech tak za 150t, tedy rozdíl 270t a to je za dobu 6 let ročně 45t. 

A to se bavíme pouze o nákupu v hotovosti. Pokud si na to člověk někde půjčí třeba na úvěr, tak to o několik tisíc ročně ještě vyleze. Jako na jednu stranu mě to mrzí v tom, že si na auto nemůžu skoro nic dát svého (
kromě kol a polepů), ale na druhou stranu vím, že ho budu mít rok a pak zase nové. Myslím, že v tomto případě pozitiva těžce vedou, protože i tak je to za pouhých 3400,-

Teď mám třeba O3 Elegance Plus a platím 5200 za auto které stálo asi 650t, předtím Yeti 4x4 za 700t za 5500,-.

Jediná auta, která se vyplatí jsou auta do 100t, protože tam už auta tolik nepadají, ale první tři roky jde cena neskutečně dolů :(

Jinak objednávat jdu 26.11, tak se musím ještě rozhodnout pro barvu. Favorit bílá Moon s černou střechou, šedá metla a pak hnědá metla.

Editováno: , autor: Losky83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediná auta, která se vyplatí jsou auta do 100t, protože tam už auta tolik nepadají, ale první tři roky jde cena neskutečně dolů.

Právě proto je dobré si nechat nové auto tak dlouho, dokud bude spolehlivě sloužit. Jeho cena už bude nízká, nebude příliš klesat, ale pořád bude poskytovat dobré služby a vlastně už "zadarmo". Prodat po 6 letech je moc brzy.

K úvěrům - za určitých podmínek je úvěr od Škofinu výhodnější než nákup za hotové. Konkrétně při 70% akontaci, splátkách na 3 roky a při 30tis. slevě na roomstry a fabie, je to levnější. Přeplatek je asi 10tis. a to je přitom včetně havarijního a povinného na 3 roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno je to o možnostech a o penězích, když ani jedno mít nebudeš, tak budeš přemýšlet jinak. Osobně obměňuji auta tak po pěti letech a stará v rodině dojíždíme do mrtě, přijde mi to ekonomičtější než to někomu opečovávané prodávat za zlomek ceny. Ale jak říkám je to věc možností a priorit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem něco jiného, ale Superba nedávají a prostě nejak nic zajímavého nebylo. Chtěl jsem Rapida s DSG, bohužel kvůli malému zájmu ho přestali nabízet. Stejné auto jsem nechtěl a lepší octavie snad se vší výbavou stála 7300,-. Yeti má malý kufr a Spaceback to samé, navíc Rapid a Space mají teď ořezaný nabídky a na každém mi něco chybělo.

Takže jako poslední jsem začal uvažovat nad Roomem, který kromě xenonů měl vše co jsem chtěl a navíc o dva tisíce levnější.

Příští rok ale určitě vezmu F3, v ní vidím velký potenciál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...